Ustası Burada
Ustası Burada

Acil Oto Elektrik

Acil Oto Elektrik

Olası oto elektrik arızaları araçlarınızın çalışmasını ve hareket etmesini engelleyen sorunlardır. Zamanında ve doğru müdahale yapılmaması durumunda daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Oto elektrik arızalarını tespit etmeniz için birçok araçta gösterge paneli üzerinde uyarı ışıkları görebilirsiniz. Eğer birazda olsa aracınız ile ilgili temel bilgiye sahipseniz arızanın kaynağı hakkında fikir yürütebilirsiniz. Acil oto elektrik servisi bu arızalarda sizin sorunu gideremeyeceğiniz durumlarda mevcut konumunuza mümkün olan en kısa sürede ulaşarak yola kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayacaktır. 

Oto elektrik arızaları sürücülerin müdahale edebileceği sorunlar değildir. Bazı arızalar ikaz lambaları ile sürücüleri bilgilendirirken bazı sorunlar gözle görülmeyen ve tespiti ancak uzman kişilerce mümkün sorunlar olabilir. Bu sorunlar el yada gözle tespit edilemediğinden özel cihazlara gereksinim duyulur. Acil oto elektrik servislerinde bu ekipmanlar eksiksiz bulunduğundan arızanın teşhisi konusunda tam bir başarı sağlanabilir. Bu sayede aracınızın mümkünse yerinde onarım hizmeti, tamiri mümkün değilse en yakın oto elektrik servisine sevki gerçekleştirilir. 

Acil Oto Elektrik Arızaları

Acil oto elektrik arızalarında karşımıza en fazla çıkan sorun akü problemidir. Akü ikaz lambasının uyarı vermesi durumunda müsait olan ilk noktaya aracanızı çekerek size en yakın acil oto akü servisini aramalısınız. Tercihinize göre akü takviyesi yöntemi yada akü değişimi işlemi ile birlikte gerekli hassas ayarlar da yapıldıktan sonra yolunuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu işlem acil oto akü servisi bulunduğunuz yere ulaştıktan sonra 15 dk ile 30 dk arasında sonuçlanmaktadır. Değiştirilen akünüzün faturalı ve garanti belgeli olmasına ayrıca dikkat etmenizi, gerekli evrakları servisinizden istemenizi öneririz. 

Acil oto elektrik arızlarında sıklıkla karşılaşılan diğer bir durum ise şarj dinamosu tamir ve marş dinamo onarım işleridir. Şarj dinamonuzun bozulması durumunda aracınız hareket etmek için gerekli enerjiyi üretemeyecek, aküde kalan enerjiyi de tükettiği için çalışmayacaktır. Şarj dinamosu arızaları ile ilgili en fazla yaşanan durum farların aniden kararmasıdır. Ayrıca araç gösterge panelinde şarj ikaz lambası da sizi bu konuda uyaracaktır. Marş dinamosu arızaları ise aracı çalıştırırken yaşadığımız sorunların kaynağıdır. Marş dinamosu arızalandığında aracınızı çalıştıramazsınız. Marş dinamosu arızalanmadan önce bazı belirtiler verebilir. Özellikle ilk çalıştırma anında marşa bastığınızda ıslık gibi bir ses duyuyorsanız vakit kaybetmeden en yakın oto elektrikçisine uğramalısınız. Yine de bulunduğunuz bölgede acil oto elektrik servisi ihtiyacınız varsa ustasiburada.com üzerinde günün her saati hizmet veren acil oto elektrik servisi ilanlarını inceleyebilir, dilediğiniz hizmete saniyeler için ulaşabilirsiniz. 

Oto elektrik arızalarında eski araçların sıklıkla karşılaştığı bir diğer durum ise elektrik tesisatının eskimiş olmasıdır. Eskimiş elektrik tesisatı araçlarda işlevini yerine getiremez. Eski tesisatın değiştirilmesi yada tamirinin yapılması gerekli olabilir. Sorunun kaynağına göre bazı elektrik tesisatının değiştirilmesi için aracın en yakın oto elektrikçisine götürülmesi gerekebilir. Bazı sorunlara ise yerinde müdahale mümkün olduğundan aracın oto elektrik tesisatında gerekli değişim işlemleri yapılarak aracın yola kaldığı yerden devam etmesi sağlanabilir. 

Acil Akü Servisi

Zaman hepimiz için en değerli varlık. Özellikle iş hayatında bazen dakikaların bile önemi büyük. Aracınız ile çalışıyorsanız ve olmanız hereken yerde, olmanız gereken saatte olamıyorsanız işleriniz ve rutininizin aksaması kaçınılmaz. Oto elektrik aksamların kalbi olan aküler birçok sürücünün düzenli bakımlarını yaptırmaması sebebiyle en sık karşılaştığı sorunların başında gelmektedir. Zamansız bir akü sorunu işlerinizi aksatabildiği gibi sürüş güvenliğinize de tehlikeye atabilir. Aracın aydınlatma sistemlerinin güç aldığı akülerin özellikle gece ve akşam saatlerinde çalışmaması aracınızın çalışmasını engelleyeceği gibi aracınızın güvenliğini sağlayan aydınlatma sistemlerinin de çalışmamasına neden olur. İstenmeyen durumların yaşanmaması adına akünüzün durumunu belirli aralıklarla kontrol ettirmelisiniz. Aküye bağlanan bir cihazla akünüzün doluluk oranını öğrenebilir; akü servisinden tahmini araç kullanım yoğunluğunuza göre akünüzün daha ne kadar çalışacağı hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu kontroller sayesinde akünüz bitmeden ve yolda kalmadan gerekli önlemleri almış olursunuz. Günlük koşturma içinde bu rutin işlemi ihlam etmeniz durumunda ne yazık ki aracınızı çalıştıramayabilirsiniz. Bunun içinde bulunduğunuz lokasyona en yakın acil akü servisinden destek almalısınız. Telefon yoluyla iletişim kurduğunuz acil akü servisi öncelikle sorununuz hakkında bilgi almak isteyecektir. Sorunun gerçekten akü olduğu netlik kazanınca bütçenize ve aracınızın durumuna göre gerekli amperlerde akü fiyatları ve servis maliyetleri hakkında sizi bilglendirecektir. Uygun görmenzi halinde ortalama 15 dk ile 30 dk arasında bulunduğunuz konuma ulaşıp en kısa sürede akünüzün değişimini sağlayacak ve yolcuğuluğunuza kaldığınız yerden devam etmeniz mümkün olacaktır. 

Acil akü servisleri ile ilgili kısa bir yanılmayı da burada düzeltmek isteriz. Birçok araç sahibi yerinde akü değişimlerinin normalin üzerinde maliyetler doğuracağını zanneder. Araştırıldığında görülecektir ki bir akü servisinden yada internet üzerinden alacağınız bir akü ile yerinde alacağınız bir akü değişim hizmeti arasında çok fazla fark bulunmamaktadır. Bu hizmet sayesinde aracınızı riske atmadan en sağlıklı hizmeti almış olursunuz. 

Acil Oto Elektrik Servisleri İçin Ustasiburada.com

ustasiburada.com kurulduğu günden bu yana müşterilerin özellikle acil servis ihtiyaçlarında mümkün olan en kısa sürede nitelikli hizmete ulaşabilmelerini amaçlamıştır. Gereksiz prosedürler ile zaman kaybına fırsat vermeden saniyeler içinde adresinize en yakın acil oto elektrik servisine aracısız bir şekilde doğrudan ulaşmanız, usta ile birebir diyalog kurabilmeniz, yetki belgeli ve çalışma ruhsatına sahip ustalardan hizmet alabilmeniz için adresinize en yakın acil oto elektrik servisi ustasiburada.com'da sizler için biraraya geldi. Dilediğiniz acil oto elektrik firmasının profilini inceleyebilir, fotoğraf ve belgeler bölümüne göz atabilir, firma yada usta hakkında çeşitli konularda yapılan puanlamalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. En önemlisi de dilediğiniz ustaya ücretsiz çağrı hatları üzerinden doğrudan ulaşım imkanı bulabilirsiniz. ustasiburada.com uygulamasını tarayıcınız üzerinden ulaşabildiğiniz gibi ayrıca Google Play, Apple Store yada AppGalery uygulamalarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.