Ankara En İyi 10 Ayakkabı Tamiri ve Lostra Salonu

Ankara'da yaşıyor ve semtinizde size yakın bir ayakkabı tamircisi mi arıyorsunuz? UstasıBurada'nın sizler için hazırladığı bu sayfada Ankara'nın tüm semt ve mahallelerinde mesleklerini icra eden yüzlerce Ayakkabı Tamircisi ve Lostra Salonu'nu bir arada bulabilirsiniz. Ankara'daki ayakkabı tamircilerini ve ustalarını size olan yakınlığına göre listeleyip yol tarifi alarak ustalarımızın dükkanlarına kolayca gidebilirsiniz. 

Ayakkabı tamirciliği mesleğinin kökenleri yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Mesleğin doğduğu ilk yıllarda, daha çok kişiye özel el yapımı ayakkabı imalatı yapan ayakkabı ustaları, ürettikleri ayakkabıların tamir, tadilat ve bakım hizmetlerini de vermekteydi. Asıl gelir kaynakları ve yaptıkları işin büyük çoğunluğu ayakkabıların yapımı üzerineydi. Zaman içerisinde dünyada yaşanan teknolojik gelişmelere paralel olarak pek çok el işçiliği ürün makineler tarafından yapılmaya başlandı. Ayakkabı imalatı konusunda da makineli üretime geçildikten sonra üretim bantları hızla yaygınlaştı ve seri üretim ayakkabılar yapılmaya başlandı. Bu gelişmeler neticesinde ayakkabı ustaları çoğunlukla ayakkabı tamiri ve bakımı işlerini yapan meslek erbapları haline geldi.

Günümüzde mahalli bazda, bulundukları semtin halkına hizmet veren ayakkabı tamircileri bay ve bayan ayakkabı tamiri, çocuk ayakkabısı tamiri, ayakkabı genişletme, ayakkabı küçültme, taban değişimi, ayakkabı parlatma, astar ve bağcık değişimi, ayakkabı boyama, topuk değişimi gibi hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetlerin yanında pek çok ayakkabı tamircisi her çeşit ve ebatta çanta ve valiz tamiri, fermuar tamiri, tekerlek tamiri, bavul kilit tamiri, kulp tamiri, çekçek tamiri ve şemsiye tamiri hizmetlerini de vermektedir. Tüm bu hizmetleri sunan dükkanların genel adı Ayakkabı Tamircileri ve Lostra Salonları olarak anılmaktadır. 

Öte yandan sayıca çok azalmış olsalar da özel yapım ayakkabı imalatı yapan ayakkabı ustaları halen varlıklarını sürdürmektedirler. Bay, bayan ve çocuklar için özel tasarım ayakkabı imalatı yapan ayakkabı ustaları deri, nubuk, süet vb. malzemelerden özel ölçü ve kalıplarda yazlık, kışlık, klasik ve spor ayakkabı çeşitlerinden oluşan geniş bir ürün yelpazesi ile hizmetlerini sunmaktadır. 

Ayakkabı imalatı, ayakkabı tamiri ve lostra hizmetlerini Ankara'lılara sunan yüzlerce ayakkabı ustasından size en yakın olanlarına bir tıkla erişebilirsiniz!

UstasıBurada'nın sizler için bir araya getirdiği Çankaya, Yenimahalle, Keçiören ve Sincan başta olmak üzere Ankara'nın tüm semtlerinde bulunan Ayakkabı Tamircisi ve Lostra Salonları'nın hizmetlerinden faydalanmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Ayakkabı ustalarını aracılık hizmet bedeli ödemeksizin çağrı hatlarından arayarak bilgi alabilirsiniz.

Seven Kundura Zafer Seven
Alp Kundura Hakan Basoğlu
Net Kundura Sait Taşpınaroğlu
Ayakkabı Hastanesi Edip Tat
Moda Kundura Hüseyin Çolak
Express Kundura Ahmet Ekizce
Recep Katı
Şahin Kundura Ahmet Ot
Zümrüt Ayakkabı Recep Katı
Postal Ayakkabı Alaaddin Sülüner

Postal Ayakkabı

Ankara / Çankaya

Ayakkabı Tamiri / Lostra

İskarpini Bülent Beydüz

İskarpini

Ankara / Çankaya

Ayakkabı Tamiri / Lostra

As Kundura Fahri Türüdü

As Kundura

Ankara / Yenimahalle

Ayakkabı Tamiri / Lostra

Ölmez Kundura İbrahim Ölmez

Ölmez Kundura

Ankara / Yenimahalle

Ayakkabı Tamiri / Lostra

Ayakkabı Kliniği Erhan Tüt
Güçlu Kundura Abdullah Güçlü

Güçlu Kundura

Ankara / Yenimahalle

Ayakkabı Tamiri / Lostra

Sıray Kundura Murat Sıray

Sıray Kundura

Ankara / Yenimahalle

Ayakkabı Tamiri / Lostra

Akça Kundura Vedat Akça

Akça Kundura

Ankara / Yenimahalle

Ayakkabı Tamiri / Lostra

Beykoz Kundura Kasım Özçelik

Beykoz Kundura

Ankara / Yenimahalle

Ayakkabı Tamiri / Lostra

Aydemir Ayakkabı Osman Aydemir

Aydemir Ayakkabı

Ankara / Keçiören

Ayakkabı Tamiri / Lostra

Teksoy Kundura Saadettin Erdar

Teksoy Kundura

Ankara / Keçiören

Ayakkabı Tamiri / Lostra

Filtreler

  • Ayakkabı Tamiri / Lostra
  • Ankara

İl / İlçe / Semt Ara

Kelime İle Ara