Gültekin Gömlek Ekrem Gültekin
7 Yorum9.7Puan
Dünya Kot Hastanesi Ufuk Kambur

Ankara En İyi 10 Terzi ve Dikim Moda Evi

Ankara'nın tüm semtlerinde kişiye özel tasarım kıyafetler diktirebileceğiniz ve gardrobunuzdaki kıyafetler için tamir ve tadilat hizmeti alabileceğiniz yüzlerce Terzi ve Moda Tasarımcısı'nı UstasıBurada bu sayfada sizler için bir araya getirdi. Yorumları okuyarak birbirinden yetenekli terzilerimiz arasından hayalinizdeki elbiseyi hangisine diktireceğinize karar vermeye hazır mısınız?

İnsanlık var olduğundan beri giyinme ihtiyacı da her zaman temel ihtiyaçlar arasında olmuştur. Eski çağlardan bu yana deri, kumaş ve benzer malzemeler kullanılarak kadın ve erkeklerin bedenlerini ve ayaklarını koruyabilecekleri giyisiler tasarlanmıştır. Zaman içerisinde kumaş dokuma sanatı ve dokunan bu kumaşların kesme, biçme ve dikme işlemlerinden geçerek insan vücuduna uygun bir şekle sokulması işini yapan ve adına terzi denilen meslek erbapları ortaya çıkmıştır. 

Sosyal yaşantımızda önemli bir yere sahip olan kılık kıyafetlerimiz girdiğimiz ortama göre farklılık göstermektedir. İş hayatında, gündelik yaşantımızda ve özel davetlerde giyinmeyi tercih ettiğimiz kıyafetlerin kumaşlarından renklerine, kesimlerinden modellerine kadar her detayı kıyafeti giyecek kişi tarafıdan saygınlık göstergesi olarak algılandığı için önem verilen detaylar durumundadır. Hemen herkesin gardrobunda takım elbise, etek, ceket, pantolon, gömlek, abiye elbise vb. kıyafet çeşitleri bulunmaktadır. Bu kıyafet çeştlerinin tamamı hazır giyim sektöründe her bedene uygun olarak üretilip, vitrinlerdeki yerlerini alıyor olsalar da kişiye özel dikim yapan terzilerimizin verdiği özel hizmetler modaya önem veren kişiler için vazgeçilmez bir hizmet modeli olmaya devam etmektedir. 

Takım elbiseabiye elbise, gelinliknişanlık, kaftan, anne çocuk kombinleri, baba çocuk kombinleri gibi her çeşit kıyafetin özel dikimini yapan terziler ve moda tasarımcıları, müşterilerinin isteklerini dinledikten sonra sıyasıyla model çizimi, kumaş seçimi, kalıp çıkarma, biçme, prova ve dikme işlemlerini yapmaktadırlar. Ayrıca terziler mevcut kıyafetleriniz için tamir, tadilat, model değişimi, pay açma, daraltma, paça boyu kesme, yırtık ve sökük tamiri, fermuar tamiri, boyama gibi hizmetler de vermektedir. 

Peki Ankara'nın en iyi Terzi ve Moda Tasarımcıları ile tanışmaya ne dersiniz?

Bürokratlar şehri Ankara, ülkemizin başkentliğini yapıyor olması, TBMM ve bakanlıkların tamamına ev sahipliği yapıyor olması sebebiyle memur ve beyaz yakalı çaşılan sayısının en yüksek olduğu ilimizdir. 2016 itibariyle 5.3 milyon nüfusa sahip olan Ankara, ülkemizin İstanbul'dan sonra 2. en kalabalık şehri konumundadır. Beyaz yakalı nüfusun ve bürokrasinin fazla oluşu giyim sektöründe terzi ve moda tasarımcılarına diğer şehirlerimize kıyasla daha fazla talep gelmesine vesile olmaktadır.

Ankara'nın en iyi Terzi ve Moda Tasarımcıları arasından ihtiyacınıza en uygun olanını bulmak için UstasıBurada'nın sizler için hazırladığı sayfamızı inceleyebilirsiniz. Terzilerimiz hakkıda yapılan yorumları okuyabilir, ücretsiz çağrı hatlarından arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.