Ustası Burada
Ustası Burada

Ev ve İşyerinde İlaçlama yapılması için geçerli 10 neden.

Ev ve İşyerinde İlaçlama yapılması için geçerli 10 neden.
Yayın Tarihi / 27.07.2022

Bir işveren olarak firmanıza ilaçlama yaptırmaya karar verdiğinizde büyük bir sorumluluk altına girmiş olacaksınız. Hatalı olarak yapılan ilaçlama esnasında ya da sonrasında var oluşacak olan tüm problemlerden sadece siz değil tüm çalışanlarınızda etkileneceğini lütfen unutmayınız. Profesyonel olarak yapılmayan uygulamalar ve de hatalı ilaç kullanımları insan sağlığı açısından telafisi olmayan ciddi zararlar verebilmektedir. Korsan olarak ifade edilen ruhsatsız firmalar tarafından kullanılan kimyasallar, genellikle tarım ilacı olup yapılarında var olan kansorojen maddeler, uygulama yapılan alan üzerinde tortu ve de kalıntı bırakmaktadır. Bunun neticesinde bu firmaların vermiş olduğu zararlar sadece ilaçlama anı ile sınırlı kalmamakta etkisini çok daha uzun süre devam ettirmektedir.

Haşere ve kemirgenler iş yerlerimizdeki sağlık koşullarınızı olumsuz yönde etkilemekle beraber, çalışanlarından almış olduğunuz verimde düşüş olmakta bununla beraber çok çeşitli ölçülerde maddi kayıplara da sebebiyet vermektedirler.

İlaçlama Yaptırmadan Önce Keşif Talep Ediyor musunuz?

Sizlerde işyerinizi haşerelere karşı ilaçlama yaptırmadan önce ön keşif personeli talep edebilirsiniz. İşletmenizde yapılan ön keşif sırasında yapılan raporlama ile soruna karşı yapılacak olan uygulamaları an be an takip etme şansına sahip olabilirsiniz. Özellikle kemirgen sorunlarınıza karşı yapılan hatalı ilaç seçimleri, bu zararların sizler tarafından görülemeyen ve de ulaşılamayan alanlarda ölmelerine sebebiyet vermekte bunun neticesinde alanınız üzerinde oldukça maliyetli olan tadilat sorunları ile karşı karşıya kalınmaktadır. İşyeri ilaçlama sorunlarınız ve keşif olanaklarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için profesyonel ilaçlama  firmalarını arayabilir ön keşif talep edebilirsiniz. Konusunda uzman olan ilaçlama firmaları sizlerin haşeresiz ve kemirgensiz steril bir çalışma ortamına sahip olabilmeniz için gerekli olan tüm tedbirleri önceden tespit ederek riskler oluşmadan önlem almanızı sağlanmakta, böylece çalışanlarınız ve müşterileriniz istenmeyen görüntüler ile asla karşılaşmamaktadır.