Çetintaş Vitray

İstanbul / Bahçelievler

Vitray Cam / Süsleme

Çetintaş Vitray

Vitray, renkli cam parçalarıyla, belli bir kompozisyona yönelik olarak oluşturulan resimsel bir anlatımdır. Gücünü ve etkisini ışıktan alır. Dolayısıyla bir mekanda, doğal ya da yapay ışığın var olduğu her birimde vitray kullanılabilir. Aslında yaptığımız şey, ışığı, mekanda yaratması istenilen etkiye göre, renkli camlar aracılığıyla disipline etmektir. Ve bunu yaparken, tek bir kare formdan tutun da, çok detaylı bir resim kompozisyonuna kadar istenilen herşey anlatılabilir.
Söz konusu anlatım, farklı vitray teknikleriyle yapılabilir.Vitray, kullanılan tekniğe göre alır ismini; bakır (tifanny) vitray, kurşunlu vitray, alçı vitray vb. Günümüzde, yaygın olarak tercih edilen vitray tekniği “Tifanny Vitray” ve “Kurşunlu Vitray”dır.Bu isimler (bakır, kurşun) camları birleştirirken kullanılan ara malzemelerdir.
MEKANDA VİTRAY KULLANIMI ışığın var olduğu her birimde vitray kullanılabilir. Örnek vermek gerekirse; konut, villa, ofis, restaurant, avm, otel vb. her türlü özel veya genel mekanın, yapının tavan aydınlatmalarında, merdiven kovası gibi cephe aydınlıklarında; giriş kapılarında; iç mekanlardaki kapılarda, duvar panosu veya paravan olarak mekan bölümlemesinde dekoratif çözümler yaratılabilir

Hizmet Verdiği Kategoriler

Pazartesi
Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma
Cumartesi
Pazar