Çilingir ve Anahtar Ustaları

Türkiye’nin en geniş çilingir ve anahtar ustası ağına sahip UstasıBurada üzerinden bir tıkla size en yakın ve en hızlı çilingir hizmetine ulaşmanız artık çok kolay! Tamamı yetki belgesine sahip ve işinde uzman ustalarımıza hizmet ücreti ödemeden 7/24 telefonla ulaşabilir, fiyat alabilir ve hizmet satın alabilirsiniz...

Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan çilingir ve anahtarcılık mesleği kilit sistemleri keşfedildiğinden bu yana insanların hizmet satın alma ihtiyacı duydukları önemli meslek grupları arasında yerini korumaktadır. Kilit mekanizmalarının ilk keşfedildiği yıllarda hammaddesi demir olan anahtar ve kilit sistemleri demirci ustaları tarafından üretilmekte ve son kullanıcıya bizzat demirci ustaları tarafından sunulmaktaydı. Ayrıca kilit ve anahtar değişimi, tamiri ve maymuncuk ile kilit açma olarak tabir edilen çilingirlik hizmetlerinin tümü yerel bazda bu meslek erbapları tarafından verilmekteydi.

Zaman içerisinde kilit ve anahtar sistemlerine duyulan ihtiyacın artması, bu sistemleri geliştiren yeni teknolojilerin üretilmesi ve kapı kilidi haricinde kasa kilidi, oto kilidi gibi yeni ihtiyaçların karşılanması için seri üretime geçildi. Bu nedenle çilingir ve anahtar ustaları üretici konumundan ürünlerin satıcısı ve hizmet sağlayıcısı konuma geçmiş oldular.

Peki günümüzde ve ülkemizde çilingir ve anahtar ustaları hangi hizmetleri sunuyorlar?

İlk akla gelen tanımlama “anahtarını unuttuğu ya da kaybettiği için evinin ya da işyerinin kapısında kalan mülk sahipleri ve kiracılarına maymuncuk kullanarak kapalı kalmış kapılarını açmak ve kahramanca zor durumda kalmış semt halkının sorununu dakikalar içinde çözmek” şeklinde oluyor. Daha çok semt ve mahalle bazında ihtiyaç sahibi müşterilerine bir telefon kadar yakında olmayı ve dakikalar içinde ulaşmayı hedefleyen çilingir ve anahtar ustaları çilingirlik hizmeti dışında kilit takma, kilit değişimi, anahtar çoğaltma, kasa kilit sistemleri kurma, oto kilit sistemleri kurma gibi güvenliğimiz için son derece önemli olan hizmetler de sunmaktadır.

Çilingir ve anahtar ustaları hakkında çoğu kişinin bilmediği önemli bir detay bulunmaktadır. Ülkemizde çilingir dükkanı açmak ve çilingirlik hizmeti vermek için bu işi yapacak meslek erbabının ilgili meslek kurslarına gitmesi ve çilingirlik belgesi alması 3308 sayılı kanun ile düzenlenmiş bir zorunluluktur. Bu uygulamanın maksadı güvenliğimiz için son derece önemli olan çilingirlik mesleğini yetki belgesi olmayan insanların kötüye kullanarak yapmasını engellemektir. Siz de yetki belgesi olmayan çilingir ve anahtar ustalarına kapı açtırmanın güvenliğinizi tehlikeye sokacağını unutmayın…

Çilingir

aramanız için 729 sonuç bulundu.
Nalçılar Çilingir Sezgin Aydın
1Yorum
8.0Puan
Hemen Ara
Nilüfer Çilingir Turgay Demirel
Hemen Ara
Çilingir Olgun (Kilit Klinik) Olgun Yurdakul
Hemen Ara
Karaca Çilingir Özgür Karaca
Hemen Ara
Görükle Karaca Çilingir Özgür Karaca
Hemen Ara
İkizler Çilingir Süleyman Bekdemir
Hemen Ara
Birol Çilingir Birol Topsakal
Hemen Ara
Bursa Çilingir Erol Topsakal
Hemen Ara
Elit Çilingir Mehmet Kanalp
Hemen Ara
Tank Çilingir Eren Tank
Özgün Anahtar Engin Saçlı
Özmen Çilingir Bedrettin Özmen
Ünal İmre
Namlı Anahtar Tansel Yılmaz
Key Shop Mustafa Nedim Seyhan
Detay Yapı Adem Zeytun
Emre İç Giyim Ve Çilingir Emre Tuna
Bursa Elektronik Kadir Başak
Hilal Çilingir Birol Topsakal
Mikail Bayram Ltd Şti Mikail Usta
Filtreler buraya gelecek
Sütün 12
Sütun 6
Sütun 6