İstanbul Avcılar En İyi 10 Boyacı ve Boya Badana

İstanbul / Avcılar'daki Boya Ustaları ve Badanacılar için en fazla seçenek UstasıBurada'da. İstanbul Badana Fiyatları hakkında bilgi almak için bu sayfadaki boyacıları ücretsiz çağrı hatlarından arayabilir, yorumları okuyarak boya ustalıkları hakkında fikir edinebilirsiniz. Ev boyama ve ofis boyama sanatının ustaları UstasıBurada'da. Peki siz neredesiniz?

Badananın kelime anlamı aslında duvarları boyamada kullanılan sulandırılmış kireçtir. Eskiden evlerin iç ve dış duvarlarının temizliği için kireç badanası yapılırdı. Çünkü kireç hem düşük maliyetli hem de insan sağlığına uyumlu bir madde olduğu için özellikle kırsal kesimlerde çokça tercih edilirdi. Ancak günümüzde özellikle şehirlerde kireç badanının yerini plastik boyalar, su bazlı boyalar, saten boyalar, duvar kağıtları gibi malzemeler aldı. Badana yapmak ortam temizliği ve hijyenin sağlanmasında önemli bir paya sahip olduğundan genellikle kış aylarının bitimde evlerde, işyerlerinde ve bina dış cephelerinde kirlenen duvarlar boyanmaktadır. 

Boya badana yapmak için sıcak havaların tercih edilme sebebi duvara sürülen boyanın çabuk kurumasını sağlayacak hava koşullarına ihtiyaç duyulmasıdır. Boya sürülen duvarların ve tavanın iyice kuruması için evin hava girişi sağlayan kapı ve pencelerini açık tutmak gerekeceğinden badana yaptırmak için en elverişli mevsim bahar ve yaz aylarıdır. Bu nedenle yaz aylarında boya ustalarının işleri yoğunlaşmakta, hatta bazen badanacı bulmak çok zor olabilmektedir. Evinizin büyüklüğüne göre kaç kilo boyaya ihtiyaç olacağını boya ustanız veya boyayı satın alacağınız yapı marketlerdeki görevliler size kabaca söyleyecektir. Duvarlarınıza uygun boya türlerini üreten çok sayıda boya markası bulunmaktadır. Polisan, Marshall, Dyo, Filli Boya, Çbs, Fawori, Merbolin ve Jotun en bilindik boya markalarının başında gelmektedir. 

Evinizi veya işyerinizi boyatmak için Boyacı Boya ve Badana Ustası arıyorsanız doğru yerdesiniz. Avcılar ve civar semtlerine hizmet veren yüzlerce boya ustasını bu sayfada listeleyebilir, en iyi yorumlara sahip ustayı ücretsiz çağrı hattından arayarak detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Avcılar, İstanbul'un Avrupa yakası ilçelerinden biri olup 1992 yılında Bakırköy'den ayrılmıştır. Marmara denizine ve Küçükçekmece gölüne kıyısı bulunmaktadır. Avcılar ekonomisi sanayi ve üretime dayanmakta, ilçede irili ufaklı 250'den fazla sanayi tesisi faaliyet göstermektedir. Cihangir, Gümüşpala, Denizköşkler, Ambarcı, Üniversite, Firuzköy, Tahtakale, Yeşilkent, Avcılar merkez ve Mustafa Kemalpaşa olmak üzere 10 mahalle ve 430 bin nüfustan oluşmaktadır. Avcılar sahili ve Marmara caddesi ilçede sosyal hayatın en yoğun olduğu bölgelerdir. 

Faydalı Yorumlar

  • Diken İnşaat ve Dekorasyon Harun Diken

    Harun Bey, yapmış olduğunuz dairemin boyasından çok memnun kaldık. Size ve ekibinize çok teşekkür eder, başarılarınızın devamını dileriz.

  • Miss Temizlik Ali Adnan

    İlgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Çok memnun kaldım, başarılar dilerim.

    Teşekkürler.

İlk Adım İnşaat Bilal Kulak
İşbilir Pen Necati İşbilir
Miss Temizlik Ali Adnan
4 Yorum10Puan
Diken İnşaat ve Dekorasyon Harun Diken
4 Yorum10Puan
Sönmez İç Dekorasyon Cemil Uka
Orhan Kurt
Miraç Yapı Kerem Yılmaz
Umut Dekorasyon Yusuf Açınca (İnşaat Teknikeri)
Köşk Yapı Onarım Enbiya Admış
Ramazan Aydın
Ahmet Babar
Zafer Çon
Mehmet Polatcanlı
Pendik Dekorasyon Sancak Yapı Dekorasyon Kemal Yıldız
Tanju Aras
Erdem Çınar
Erdem Dekorasyon Ayhan Erdem
Bayram Koçmar
İstanbul Eyüp Tadilat Dekorasyon Mehmet İsmailoğulları
1 Yorum10Puan
Halit Atlı