İstanbul En İyi 10 Ferforje Kapı Pencere ve Korkuluk

İstanbul'un en iyi Ferforje Pencere ve Korkuluk Ustaları artık bir telefon kadar yakınınızda. UstasıBurada sizler için İstanbul geneline hizmet veren, ferforje yapımı, korkuluk imalatı, kapı, pencere ve merdivenler için parmaklık yapımı konusunda işinin ehli onlarca ferforje ustasını aynı sayfada listeliyor. 

Fransızca kökenli bir kelime olan ferforje, yüksek ateşte dövülerek şekillendirilen demir anlamına gelmektedir. Dövme demir de denilen ferforjeler eskiden demir ustaları tarafından kömür ocaklarında kızdırılarak elde yapılmakta, örs ve çekiçle şekiller verilmekte ve bir anlamda sanat eseri olarak görülmekteydi. Ancak günümüzde elde yapılan ferforjelerin yerini fabrikalarda modern makinalarda üretilen ve seri üretimi yapılan standart motifler aldı. 

Ferforjeler iç ve dış mekanlarda kullanılan, estetik görünümü sebebiyle önemli mimari unsurlar arasındadır. Kapı, pencere, balkon, bahçe duvarı, fransız balkon, teras gibi bölümlerde birbirinden güzel desenleri ve sanatsal motifleri barındıran ferforje modelleri kullanılarak mekana şıklık katılmaktadır. Üstelik ferforjeler demirden yapıldıkları için uzun ömürlü, doğaya saygılı, güvenlik düzeyi yüksek ve bakımı kolay sistemlerdir. Ferforje veya namı diğer korkuluk ustalarının yaptıkları işler korkuluk imalatı, ferforje imalatı, demir kapı yapımı, fransız balkon korkuluğu, parmaklık yapımı, alüminyum korkuluk, küpeşte yapımı, ferforje kaynak işleri, ferforje montajı ve tamiri, merdiven korkuluğu, bahçe korkuluğu, bahçe demir kapısı, otomatik demir kapı, menfez açma, apartman kapısı imalatı, dikenli tel, panel çit, helezon tel gibi metal, demir ve alüminyum çit sistemlerinin imalatı olarak sıralanmaktadır. 

İstanbul geneline hizmet veren Ferforje Kapı Pencere ve Merdiven Korkuluğu imalatı yapan, ferforje montajı ve tamiri hizmetlerini en ekonomik fiyatlarla en kaliteli şekilde kapınıza getiren onlarca ferforje ustası bu sayfada bir arada!

Türkiye'nin nüfus yönünden en kalabalık şehri ve iktisadi büyüklük açısından da en büyük ekonomisi İstanbul'dur. İstanbul Boğazı'nın ayırdığı Avrupa kıtası ve Asya kıtasında toprakları bulunan İstanbul'da 40 belediye bulunmaktadır. Tarihte İstanbul surlarının çevrelediği yarımada üzerinde kurulmuş ancak 4 defa sınırları genişletilmiştir. 2016 yılında nüfusu 14.804.116 kişi olarak açıklanmıştır. Dolmabahçe Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Topkapı Sarayı, Yıldız Sarayı ve Çırağan Sarayı İstanbul'da bulunan önemli tarihi yapılardır. 

İstanbul Ferforje Pencere / Korkuluk

: 173 sonuç
Erkoç Metal Erdal Koç
Yağmur Cam Fatih Taşçı
Mehmet Kizir
Hedef Ahşap Kazım Kılıç
BS Çelik Kapı Burhan Sarıtaş
Korkmazlar Çelik Vedat Korkmaz
KD Yapı Burak Eser
Ezel Demir Doğrama Murat Ateş
Elif Cam Umut Bardakçı
Boğaziçi Alüminyum Ahmet Yıldırım
Engin Metal Engin Karlı
Akgün Ferfoje İlhan Narman
Nur Demir Doğrama Ahmet Usta
Hikmet Korkmaz
Meral Demir Doğrama Adem Meral
Shs Ariş Ergün Demirtaş

Shs Ariş

İstanbul / Kadıköy

Ferforje Pencere / Korkuluk

1Yorum
10Puan
Hakan Demir Doğrama Mehmet Güreli
Serkan

Serkan

İstanbul / Ümraniye

Ferforje Pencere / Korkuluk

Serdar Yalman

Serdar Yalman

İstanbul / Kağıthane

Ferforje Pencere / Korkuluk

Demirci Timur Timur Yılmaz

Demirci Timur

İstanbul / Kadıköy

Ferforje Pencere / Korkuluk

Nejdet Demir Dograma Nejdet Halimli

Nejdet Demir Dograma

İstanbul / Şişli

Ferforje Pencere / Korkuluk

Filtreler

  • Ferforje Pencere / Korkuluk
  • İstanbul

İl / İlçe / Semt Ara

Kelime İle Ara