İstanbul Maltepe En İyi 10 Oto Kaporta ve Boya Ustası

İstanbul / Maltepe Oto Kaporta Boya Ustaları için en fazla içerik UstasıBurada'da. Bu sayfadaki kaportacıları yakınlığa göre listeleyerek size en yakın oto kaporta tamircisinin iletişim numarasına ulaşabilir, yol tarifi sayesinde aracınızı tamir atölyesine kolayca götürebilirsiniz. Üstelik UstasıBurada üzerinden yaptığınız aramalar için hiçbir aracılık hizmet bedeli ödemezsiniz. 

Her çeşit motorlu kara araçlarında aracın motorunu, diğer mekanik aksamlarını, yolcu ve şoför kabinlerini kapatan metal örtüye kaporta denmektedir. Kaporta bölümü aracın kıyafeti niteliğinde olduğu için dış görünüşü etkileyen en önemli estetik unsurdur. Otomobillerin tarihçesine bakıldığında ilk üretilen arabalarda oto kaportalar ve tamponlar çelik ya da saç gibi ağır metallerden üretilmekteydi. Son derece dayanıklı olan çelik kaportalar kaza anında araç için üstün bir koruma sağlamasına karşın yaya kazalarında ağır yaralanmalara ve ağır malzeme olduğu için aracın yükünü arttırıp daha fazla yakıt tüketimi oluşmasına sebep oluyordu. Bu nedenle zaman içerisinde kaporta imalatında alüminyum ve karbon fiber gibi daha hafif malzemelere geçildi. 

Kaporta tamiri ve kaporta boya ustalığı oto mekanik ve oto elektronik tamir işlerinden tamamen farklı bir uzmanlık gerektirdiği için kaporta tamiri konusunda mesleki eğitim almış oto tamircilere genel adıyla kaportacı denmektedir. Oto kaportacılarda kaskolu araç tamiri, kaporta tamiri, kaporta boyama, tampon tamiri, sigortalı araç tamiri, hasarlı araç tamiri, koparta düzeltme, kaporta fırın boyama, kaporta gerdirme, kaporta vakumlama, kaporta parlatma, kaporta punto çektirme, şase düzeltme, şase tamiri, tampon çıkartma, tampon çizik giderme, kaporta pasta, cila ve seramik kaplama işlerinin tümü yapılmaktadır. 

Maltepe'deki en iyi Oto Kaporta Boya Ustaları'na ulaşmak, aracınızın kaporta hasarlarını işinde uzman kaportacılara uygun fiyatlarla yaptırmak istiyorsanız aradığınız kaporta boya ustası UstasıBurada'da. Peki siz neredesiniz?

Maltepe ilçesinin ismi Höyük Tümülüs, diğer anlamıyla Yığmatepe adından gelmektedir. Tarihte Maltepe bölgesinde çok fazla altın küpü ve define saklandığı rivayet edildiği için bölgeye bu isim verilmiştir. Altayçeşme, Zümrütevler, Altıntepe, Yalı, Küçükyalı, İdealtepe, Gülsuyu, Aydınevler, Bağlarbaşı, Gülensu, Fındıklı, Girne, Feyzullah, Esenkent, Başıbüyük, Cevizli, Çınar, Büyükbakkalköy mahalleleri Maltepe ilçesindedir. Maltepe'deki Süreyya Plajı İstanbullular için yüzyıllardır önemli bir sayfiye yeri olmuştur. Süreyya Plajı'nda, eskiden kıyıdan 50 metre kadar açıkta bulunan Bakireler Tapınağı sahil boyunca yapılan doldurma çalışması sonrasında karaya çıkmış durumdadır. 

Faydalı Yorumlar

  • ARZ Otomotiv Ali Şahin

    On numara ilgi, sonsuz ustalık. Çok iyi, çok memnun kaldım. Teşekkürler Arz Otomotiv.

  • Alper Otomotiv Mustafa Ertürk

    Mükemmel hizmet, servis ve kişilere yaklaşım şekli son derece profesyonel. Mustafa Bey'in ilgili ve son derece duyarlı olması beni memnun etti.

İstanbul Maltepe Oto Kaporta / Boya

: 22 sonuç
Başkent Tampon Recep Çakmak
11 Yorum9.6Puan
Far Tampon Dükkanı Eyüp Gözen
1 Yorum10Puan
Başaklar Oto Murat Başak
Zafer Oto Kaporta Boya Servisi Zafer Oruç
ARZ Otomotiv Ali Şahin
3 Yorum9.3Puan
Alper Otomotiv Mustafa Ertürk
1 Yorum10Puan
Performans Servis Ceyhan Güney
Opel Marmara Yavuz Çolak
3as Otomotiv Davut Kaşıkeman
Gemici Oto Ömer Usta
Kaplan Oto Ramazan Usta
Çetin Otomotiv Şükrü Çetin
Sedat Otomotiv Gökhan Aydemir
Yüksel Oto Remzi Baysal
Erencan Ayakkabı Can Atilla
Ahd Otomotiv Hüdayi Şahin
Alp Otomotiv Mehmet Aydınalp
Pa-Car Otomotiv İbrahim Pehlivan
Eray Mercedes Benz ve Smart Servisi Aykut Kıral
Umut Oto Nevzat Ocak