Lokmacı Baba

İstanbul / Bahçelievler

Yemek / Gıda

Hemen Ara

Lokmacı Baba - Niyazi Dumlu

EFSANE LOKMACI BABANiyazi Dumlu 1954 yılında Erzincan İli Tercan kazası Bağ pınar köyün ( Kötür Köyü ) de doğdu. Doğumundan iki ay sonra Annesini kaybetti. Bir canlı için bu dünyada En büyük talihsizlik anneyi kaybetmektir, Niyazi dumlu 1954'te annesini tanımadan sütünü emmeden kokusunu sevgisini hissetmeden 2. aylıkken yetim kaldı...Anne öldüğü zaman insan yetim kalır, analık gelir babayı alır götürür, insan birde öksüz kalır mal da gider, mülkte gider, insan çaresiz kalır, insan hem yetim hemde öksüz birde yalnız kalır. İnsanlara derdini anlatırsın üstüne üstlük birde haksız kalır...


Niyazi Dumlu'yu dedesi nenesi yoksulluklar içinde büyüttüler ilk okul 3.e kadar Ankara lastiğini siliği yaparak önlüksüz okudu 10 yaşında köyünü istemeyerek ağlayarak terk etti.

İstanbul 'a 1964 de gelen Niyazi Dumlu,sokaklarda simit satıcılığı, sonra ayakkabı boyacılığı, gazete satıcılığı,daha sonra çalıştığı plastik fabrikasında kavga etmesinler diye, kavga eden arkadaşlarını ayırırken kalp üstüne ve sırtında iki bıçak darbesi aldı. beş saat süren elli beş dikişli amal yatlı ve yaralı yürekle çalışamaz raporuyla plastik fabrikasında işine son verildi. Niyazi dumlu yatacak ve karın tokluğuna ve de meslek öğrenmek için 1.yıl bedava çalışmak koşuluyla 1968 yılında tatlıcılık mesleğine adım attı,

1970'te ilk ustalığına başladı.Birçok firmada çalışan Niyazi Dumlu 1974'te Müşkinaz (Atıcı) Dumlu'yla evlendi yuvalarını birlikte çalışarak kurdular.1975 yılında mutluluğun ilk meyvesi olan kıymetli kızı Elif ( Alkan ) Dumlu dünyaya geldi.Niyazi Dumlu yaşı küçük yazıldığından 1978 yılında fakir ilmühaber, eş ve çocuğuna asker maaşıyla vatan görevi için önce Sivas Temel tepe ,ardından Ağrı Doğubayazıt kışlasında askerlik bitti.

1980 sivil yaşam, tatlıcı ustalığı, yuvanın derlenip toparlanması ile bu sırada 1981 değerli oğlu Murat Dumlu dünyaya geldi,1982 yılında da ise Gürler Pas tanesi & Gürler Hamur İşi Firma ismiyle esnaflığa başladı. 1986'da son buldu.1987 yılına geldiğimizde Niyazi Dumlu YETİM OĞLU BAKLAVA firmasını kurdu.Barış, sevgi ve dayanışmanın tüm dünya insanları arasında daha sık yaşanması amacıyla"konuşan baklava - resimli baklava"yı icat etti. Konuşan baklava milyonların sesi oldu ve Niyazi Dumlu ödüllendirildi Cumhurbaşkanından altın madalya, dünyaya barış mesajlarından ötürü "meslek ödülü"aldı.

Her yıl binlerce çocuğa tatlı dağıtım sonucunda " Altın Kalp " ödüllerini aldı. Sürekli mesleğinin doruğunda kalmayı başaran Niyazi Dumlu daha ekonomik ve sağlıklı tatlı olanYETİMPAŞA'yı 1998 yılında icat etti. Onlarca plaket ve teşekkür alan Niyazi Dumlu son Baklava teşekkür belgesini ( ABD eski ) First Lady'si ( ABD eski ) Dişişleri Bakanı Hillary Rodham Clinton'dan gelmiştir.

Yetim oğlu Baklava olarak Niyazi Dumlu'ya anlatılamaz acılar yaşatıldı.Acılarla yaşlandı yıprandı, tarifi mümkün olmayan gururlar yaşadı ve onurlandı onurlandırıldı. Niyazi Dumlu'nun yaralı yüreğinde tüm dünyaya yetecek sevgi bitme noktasına geldi sevgi dolu kalp tekledi 1999'da Yetim oğlu Bitti Bitirdiler.Tekrar işçilik, tekrar ustalık, 1968 yılından beri mesleğimin içinden varolan lokma tatlısı'nı Lokmacı Niyazi Dumlu ismiyle mesleğine devam etti. 2010 yılı itibari ile, bütün bu tecrübe ve ödülleri uluslararası standartlara taşıyacak olan LOKMACI BABA markasını oluşturdu.Böylece yeniden yenilendi.


Sevgimle Saygımla Niyazi DUMLU & Lokmacı BABALOKMA TATLI ÜRETİM VE SUNUM'DA" LOKMACI BABA "DÜNYA'DA EN İYİ, EN HIZLI, EN ÜNLÜ,"LOKMACI BABA"SARAY LOKMASI & İZMİR LOKMASIDÖKEREK SİZİNDEHAYIRATLARINIZA VE SEVİNÇLERİNİZEVESİLE OLALIMSEVİNÇTE VE TASADAKına Gecelerinde,Evinizde, İşlerinizde Camilerde Cemevlerinde, Mevlitlerde, Sünnetlerde, Düğünlerde Kermeslerde, Açılışlarda, Kutlamalarda, Fuarlarda, Festivallerde, Kısacası Sevinçte Tasada Özel Günlerinizde Ve Hayır Yapmayı Düşündüğünüz Her yerde Her Boyda Sıcak Lokma Tatlısı Üretilir.Çok Seçenek, Çok Çeşit.Sevinçte Ve TasadaLokma'da Düşerse Başın DaraHemen LOKMACI BABA' YI ARAHizmet Verdiği Kategoriler

Pazartesi
Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma
Cumartesi
Pazar