Ustası Burada
Ustası Burada

Motor Tamircisi

Motosiklet

Özgürlük tutkunu sürücülerin hayatlarının vazgeçilmezi olan motosikletler sağladıkları konfor ve trafikte sağladığı kolaylıklar sayesinde özellikle günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Bireysel kullanımın yanı sıra son zamanlarda ticari olarak da trafikte çok sayıda motosiklet görmekteyiz. Motosiklet kullanımının günlük hayatımıza sağladığı avantajlar arasında gitmek istediğimiz noktaya en hızlı şekilde ulaşabilme, park sorununun olmaması, fiyat olarak binek otolara oranla daha avantajlı olması, daha özgür bir seyahat imkanı sunması ve yakıt anlamında tasarruf sağlaması gibi sayılamayacak kadar çok artısı bulunmaktadır. Motosiklet tercihlerinizi belirleyen en önemli faktör ise motor güçleridir. İhtiyacınıza cevap verebilecek güçte bir motosiklet tercihi uzun yıllar sorunsuz kullanacağız bir vasıta demektir. 

Motosiklet Modelleri

Motosiklet modelleri boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Terim olarak Motosiklet cc olarak bilinen bu etken kullanım amaçlarına göre çeşitlere ayrılmaktadır. Ülkemizde 125 cc ve 650 cc arasında daha yoğun kullanımı bulunan motosikletler 250 cc üzerinde çift silindirli olarak üretilmiştir. Yüksek performans arayan motorseverlerin tercihleri arasında 650 cc ile 1300 cc arasındaki motosikletler yer almaktadır. Bu motosikletler daha fazla yakıt tüketiminin yanısıra toplamda 4 silindire sahiptir ve yakıt tüketimleri neredeyse otomobiller ile aynıdır. 

Segmentlerine göre farklılık gösteren bazı motosiklet modelleri şunlardır. 

Cub Motosikletler; En önemli avantajı günlük kullanıma uyumlu olmaları ve sağladıkları yakıt tasarrufudur. 1000cc hacme sahip olan bu motosikletler özellikle motosiklet kullanmaya yeni başlayan sürücüler için idealdır. Sürücülerin cub motosikletler için sahip olmaları gereken ehliyet sınıfı A1 ve üstüdür. 

Scooter; Bir İtalyan tasarımı olan bu motosiklet grubu özellikle kolay kullanım imkanı sunması açısından muadillerinden ayrılmaktadır. Oturur vaziyette ve bacaklarınızın daha rahat poziyonda olduğu bir sürüş deneyimi yaşatan scooterlar aynı zamanda yakıt tasarrufu da sağlamaktadır. 125 cc ve 650 cc arasında değişen scooterlar için motor hacmine göre A,A1 VE A2 ehliyetler yeterlidir. 

Naked Motosikletler; Özelliğini isminden alan bu motosiklet grubunda motoru kaplayan bir malzeme olmadığı gibi ön cam bölümü bulunmamaktadır. Ülkemizde A ve A2 ehliyet sahiplerinin kullandığı bu segmentte motorseverlerin en çok tercih ettiği özellik manevra kabiliyetinin çok yüksek olmasıdır. 

Adventure Motosikletler; Şehirler de kullanımı daha yaygın olsada hafif arazi şartlarına da kolay uyum sağlayabilen yapısı ve diğer segmentlere göre bir yüksek olması sebebi ile motorseverlerin ilk tercihlerindendir. Kendi içinde enduro ve cross motosiklet gruplarına ayrılan Adventure grubu motosikletlerini A ve A2 ehliyet sahipleri kullanabilirler. 

Supersuport Motosikletler; Hız tutkunlarının vazgeçilmezidir. Yüksek hızlara çok kısa sürede çıkmaları ile bilinen bu segmentleri ülkemizde kullanabilmeniz için A sınıfı ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. 

Touring Motoriskletler; Uzun yolculuklar için tasarlanmış, geniş gövdeli, güçlü motorlara sahip ve konforu en üst seviyede tutan segmentlerdir. Motor haciminin büyüklüğü sebeb ile A sınıfı ehliyet sahipleri kullanabilirler

Motosiklet Arızaları

Günlük kullanıma daha uygun olmaları ve kısa süreli mesafelerde daha sık kullanılmaları sebebi ile motorseverler araçları ile ilgili daha sık sorunlarla karşılaşmaktadır. Mekanik arızaların ana nedenleri arasında periyodik bakımların zamanında yapılmamış olması, ani yüksek hız denemeleri, şehir içi trafiğindeki etkenleri sıralayabiliriz. Bazen de motorumuzda nedenini bilmediğimiz sorunlarla karşılaşabiliriz. Siz de aşağıdaki sorunları motorunuzda hissediyor ve yaşıyorsanız adresinize en yakın Motor tamircisinden destek alabilirsiniz. 

Marş basıyor ama motosikletiniz çalışmıyosa
Motosikletiniz normalden daha zor çalışıyorsa
Motosikletiniz de aşırı ısınma varsa
Motosikletinizden farklı sesler alıyorsanız
Motosikletiniz de titreşim hissediyorsanız
Alternatör şarj etmiyorsa
Fren gücünde azalma hissediyorsanız
Motosikletiniz el marşıyla çalışmıyorsa

Bu işlemlerde bölgenize hizmet veren ve servis desteği açısından size en yakın lokasyonda bulunan işletme ve ustalar size zaman açısından da avantaj sağlamaktadır. Ustasiburada.com’da adresinize en yakın profilleri filtreleyerek görüntüleyebilir, sayfa içeriklerini inceleyebilir, hizmet alan kullanıcıların puanlamaları ile güvenilir servis hizmetine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. 

Motosiklet Tamiri

Motosiklet tamiri için bir çok kullanıcı yetkili servislerden hizmet almayı tercih ederken, özel servis hizmeti veren işletmelerde motorseverlerin tercihleri arasında yer almaktadır. Burada önemli olan güvenebildiğiniz ve yedek parça konusunda size geniş bir seçenek imkanı sunan servislerin varlığıdır. Özellikle motosikleti bir yaşam tarzı haline getirmiş, işini gerçekten severek yapan ve her araca kendi aracıymış gibi yaklaşan ustalardan alacağınız servis hizmeti sayesinde motosiklerinizi uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz. Motosiklet sahiplerinin yaşadıkları sorunlarda sitemiz üzerinden en doğru servise ulaşabilmek için yapmış oldukları aramaları sizler için derledik. Siz de yaşadığınız sorunlara karşılık gelen arama sonuçlarına tıklayabilir seçiminizi şehir bazında filtreleyebilir ve en doğru servise ulaşabilirsiniz. 

Motosiklet Lastik Tamiri
Motosiklet Yağ Kaçağı Tamiri
Motosiklet Grenaj Tamiri
Motosiklet Egzoz Tamiri
Motosiklet Kontak Tamiri
Motosiklet Far Tamiri
Motosiklet Filtre Değişimi
Motosiklet Akü Değişimi
Motosiklet Yol Yardım 
Scooter Tamiri
Atv Tamiri
Motosiklet Yağ Değişimi
Motosiklet Karbüratör Tamiri
Motosiklet Yağ Kaçağı Tamiri
Motosiklet Amortisör Tamiri
Motosiklet Beyin Tamiri
Motosiklet Buji Değişimi
Motosiklet Ayak Marşı Tamiri
Motosiklet Dijital Gösterge Tamiri
Motosiklet Konjektör Tamiri

Farklı segmentler de ve farklı hacimlerde olan motosikletler için uzman teknik servislerden alacağınız hizmetin kalitesi motosikletinizden alacağınız verim üzerinde doğrudan etkilidir. ustasiburada.com olarak motorseverlerin servis ve acil yol yardım ihtiyaçlarında aradıkları usta yada servisi saniyeler içinde bulmasını ve sorununa en kısa sürede çözüm bulmasını amaçlıyoruz. 

Motosiklet Servis Hizmeti Verilen Markalar

Dünya üzerinden sayıları 300 milyona ulaşan motosikletler ve bu araç grubunun üreticisi olan özellikle uzak doğu menşeyli firmalar motorseverlerin sıkı takibi altındadır. Gelişen tekonolji ve mühendisliği ürünlerine yansıtan motosiklet firmaları ayrıca sundukları servis ve yedek parça imkanlarıyla da müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda çözümler sunmaktadır. Motosiklet alırken tercihiniz olan bu markalara daha sonra da servis ihtiyaçlarınız için gereksinim duyabilirsiniz. Marka bazlı yapılan aramalarda sitemizde öne çıkan bazı motosiklet marka ve segmentleri aşağıdaki gibidir.

Arora Motosiklet Tamiri
Benelli Motosiklet Tamiri
Bestline Motosiklet Tamiri
Bisan Motosiklet Tamiri
BMW Motosiklet Tamiri
Çelik Motor Motosiklet Tamiri
CFMOTO Motosiklet Tamiri
Cub Motosiklet Tamiri
Deltaforce Motosiklet Tamiri
Ducati Motosiklet Tamiri
Egmotex Motosiklet Tamiri
Falcon Motosiklet Tamiri
Givi Motosiklet Tamiri
Harley-Davidson Motosiklet Tamiri
Harris Motosiklet Tamiri
Held Motosiklet Tamiri
Hevik Motosiklet Tamiri
Honda Motosiklet Tamiri
Ixon Motosiklet Tamiri
Jawa Motosiklet Tamiri
Kanuni Motosiklet Tamiri
Kappa Motosiklet Tamiri
Kawasaki Motosiklet Tamiri
Kral Motosiklet Tamiri
KTM Motosiklet Tamiri
Kuba Motosiklet Tamiri
Lifan Motosiklet Tamiri
Mondial Motosiklet Tamiri
Motomer Motosiklet Tamiri
MZ Motosiklet Tamiri
Oxford Motosiklet Tamiri
Peugeot Motosiklet Tamiri
Probest Motosiklet Tamiri
Prohel Motosiklet Tamiri
Ramzey Motosiklet Tamiri
Redline Motosiklet Tamiri
Regal Raptor Motosiklet Tamiri
Revit Motosiklet Tamiri
Simson Motosiklet Tamiri
Suzuki Motosiklet Tamiri
Vespa Motosiklet Tamiri
Vexo Motosiklet Tamiri
Yamaha Motosiklet Tamiri
Yuan Motosiklet Tamiri
Yuki Motosiklet Tamiri
Zandona Motosiklet Tamiri
ZealsunMotosiklet Tamiri

Bulunduğunuz bölgede adresinize en yakın usta ve servisler için ustasiburada.com mobil uygulamalarımız Apple Store ve Google Play'de. Dilerseniz tarayıcınız üzerinden de ustasiburada.com'a giriş yapabilir; aracısız, komisyonsuz ve en önemlisi doğrudan servislere ulaşım imkanı ile hizmet alabilirsiniz.