Uzman Oto Tamir / Taner KILCI Taner KILCI
Captein Oto Ekspertiz Deniz Kara

En İyi 10 Oto Ekspertiz Firması

Oto Ekspertiz Firmaları için en fazla içerik UstasıBurada’da. Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinden binlerce oto ekspertiz firmasının iletişim bilgilerine bu sayfadan ulaşabilir, bölgelere göre listeleme yaparak size en yakın oto ekspertiz firmasını ücretsiz çağrı hattından hemen arayabilirsiniz.

Uzman görüşüne başvurma anlamına gelen ekspertiz, otomobil alanında alım-satım sürecinde araçların teknik ve estetik açıdan değerlendirilmesidir. İkinci el araç satım aşamasında akıllarda kalan soru işaretlerini ortadan kaldırabilmek için başvurulması gerek tek yöntem oto ekspertiz raporlarıdır. Oto ekspertiz işlemleri cihaz, ekipman ve teknik aksam kontrollerinin tamamını kapsamakta, kontrollerin tamamı alanında uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Oto ekspertiz işlemleri normal kullanıcıların çıplak gözle göremeyeceği ve ayırt edemeyeceği birçok sorunu tespit etmede önem bir rol oynamakta ve hayati önem taşımaktadır. Almayı düşündüğünüz aracın hasar geçmişi, değişen parça durumu, orijinal olan veya olmayan tüm aksamları işlemler sonunda detaylı bir rapor halinde sizlere sunulmaktadır. Ekspertiz raporları; hasarlı, az kullanılmış, kullanılmış, hasarsız ve ağır hasarlı gibi kullanıcı açısından anlaşılması kolay sonuçları da ortaya koymaktadır.

Oto Ekspertiz işlemleri sırasında pek çok teknik cihaz ve ekipman kullanılmaktadır. Öncelikli olarak araç motoru teste tutulmakta ve alınan sonuçlar rapor haline getirilmektedir. Akabinde boya, kaporta, parça ve hasar durumları kontrol edilmekte ve estetik açıdan önemli olan boya, kaporta gibi alanlarda 2 farklı uzman görüşüne başvurulmaktadır. Uzman kişilerin görüşleri alındıktan sonra DYNO kontrolü, sürtünme kayıpları, tekerlek gücü, el freni ve frenleme ölçümleri, şanzıman aralıkları, motor kayışları kontrolü, rot ayarı, balans ayarı, diferansiyel kontrolü, şanzıman kontrolü, motor yağ sızdırmazlığı kontrolü, ön takım kontrolü, egzoz kontrolü, hava yastığı kontrolü, airbag kontrolü, yanal kayma testi, yakıt deposu kaçak kontrolü gibi aracın her noktası titizlikle kontrollerden geçirilmektedir. Araç satın alacak kişiler için satış işlemlerinden sonra oluşabilecek sorunları ön gören ekspertiz raporları hem satıcıyı hem de alıcıyı korumakla beraber, araca yapılacak olan masrafın boyutlarının ölçümlenmesi için en güvenilir yoldur. Oto ekspertiz hizmeti full paket olarak yaptırılabileceği gibi aynı zamanda pek çok firma tarafından sadece kaporta boya veya sadece motor testi hizmetleri de vermektedir.

Türkiye’nin dört bir yanından binlerce Oto Ekspertiz Firmasını sizler için bir araya getirdik. En kaliteli oto ekspertiz hizmetini uygun fiyata alabileceğiniz En İyi 10 Oto Ekspertiz Firması UstasıBurada’da. Peki, siz neredesiniz?