Ustası Burada
Ustası Burada

Temizlik Şirketleri

Temizlik

Sağlık her insana verilen önemli bir armağandır. İnsan olarak önce bireysel sağlığımız sonrasında evimiz, ailemiz, yaşadığımız çevre ve toplum sağlığı için yapmamız ve ihmal etmememiz gereken işlerin başında temizlik gelmelidir. Birçok kültür ve inanışta temizlik kutsal sayılarak insanlar bu konu üzerinden düşünmeye teşvik edilmiştir. Sözlük karşılığına bir kaç kelime ile yer verecek olursak temizlik zararlı ve lüzumsuz maddelerden arınma işlemidir. Bu işlemi düzenli olarak yapmak kadar, yeterli ölçüde yapmak da insan sağlığı için gereklidir. Özellikle bazı ev hanımlarında görülen temizlik hastalığı diye bilinen Obsesif kompülsif rahatsızlıklar sebebiyle temizlik işinin abartılması psikolojik ve bedensel hasarlara da yol açabilmektedir. Gereğinden fazla kimyasal kullanılması cilt ve solunum yolu hastalıklarına sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle temizlik işlemi olması gerektiği kadar ve olması gereken sıklıkta yapılmalıdır. 

Temizlik işlemi zaman, mekan, uygulanan nokta ve kullanılan yöntemlere göre farklılık göstermektedir. Bazen su kullanılmadan yapılan kuru yada buharlı bir temizlik, bazen cam yüzeyin kimyasallarla temizlenmesi bazende binlerce metrekarelik bir fabrika temizliği. Temizlik hizmeti görüldüğü gibi oldukça kapsamlı ve detaylı bir hizmettir. Her işin her noktanın detayları farklıdır. Bu detayları bilerek ve temizlik malzemelerine hakim olarak başarılı bir temizlik hizmeti verilebilir. 

Ustasiburada.com'da hizmet veren temizlik şirketleri yada bireysel olarak temizlik hizmeti veren kişiler ile ilgili her gün binlerce arama sonucu ile karşılaşmaktayız. Ülkemizde oldukça sık tercih edilen bir hizmet türü olan temizlik hizmetleri kendi içinde mekan ve nitelik olarak farklılıklara ayrılmaktadır. En sık aranan ve görüntülenen bazı temizlik hizmeti arama sonuçları aşağıdaki gibidir. 

Ev Temizliği
Ofis Temizliği
İnşaat Sonrası Temizlik
Boş Ev Temizliği
Apartman Temizliği
Merdiven Temizliği
Gündelik Temizlik
Cam Temizliği
Dış Cephe Cam Temizliği
Dış Cephe Temizliği
Endüstriyel Temizlik
Dezenfeksiyon

Temizlikçi, Ev ve İşyeri Temizlik Firmaları için UstasıBurada’da yorumları okuyarak size en uygun temizlik hizmetini hemen bulabilir, ücretsiz çağrı hatlarından arayarak temizlik hizmetlerinin fiyatları ve detayları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ev Temizliği

Evlerimiz günün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz alanlardır. Ailemizin ve sevdiklerimizin sağlığı için temizlik konusuna önem verilmektedir. Banyo, tuvalet ve mutfak gibi alanlarda temizliğe mutlaka dikkat edilmelidir. Bu alanlarda temizliğe dikkat edilmemesi birçok hastalığı sebep olmaktadır. Evlerde çoğu kişi kendi temizliğini kendisi yapmaktadır. Ancak evin büyüklüğü arttıkça kişi üzerinde iş ağırlığı artmakta ve istenilen sonuç elde edilememektedir.

Periyodik olarak yaptırılan ev temizliği, bizler için uzman bir ekip tarafından yapıldığında hijyenin sağlanması daha kolaydır. Uzman bir temizlik ekibiyle çalışmak sizlere daha kısa sürede daha etkili bir temizlik hizmeti sağlamaktadır. Temiz olmayan bir evde yaşamak insanın sağlığını kötü etkilemektedir. Enfeksiyon ve çeşitli hastalıklara da sebep olabilmektedir. Bu nedenle ev temizliği oldukça önemlidir. Sağlığınızı düşünüyorsanız hijyeni ilk önce yaşam alanınızda sağlamalısınız. Düzenli olarak temiz ve hijyenik tutulan evlerde enfeksiyon riski düşmekte ve sizlere sağlıklı bir yaşamın kapıları açılmaktadır. 

Evlerde yapılan temizlik hizmeti oldukça kapsamlıdır. Odalar ve bölümler ayrılarak yapılan temizlik işlemleri iyi bir zaman planlaması geretirmektedir. Evlerin büyüklükleri ve eşya yoğunluğu temizlik sürelerini etkilerken kullanılan ekipmanlarda temizliğin kalitesini belirlemektedir .

Mutfak Temizliği; Ocak, tezgah, lavabo, davlumbaz ve fayansların temizliği, masa ve sandalyelerin varsa balkon kapısı ve camlarının temizliği, halı ve zemin temizlikleri, mutfak dolaplarının yüzeysel temizlikleri
Banyo ve Tuvalet Temizliği; lavabo, musluklar ve vitriye ürünlerinin kimyasal ürünler ile temizliği ve dezenfektesi, duşakabin, küvet ve fayansların temizliği, Banyo tezgahı ve banyo dolabının temizliği
Salon ve Oda Temizliği; toz alma işlemleri, zeminin süpürülüp silinmesi, halı temizliği,  mobilyaların temizliği, cam ve pervazların temizliği, kapı, ayna, vitrin, prizlerin silinme işlemleri
Balkon Temizliği; zeminin yıkanarak yada silinerek temizliği, balkon korkuluklarının silinmesi, varsa cam balkon ünitlerinin temizliği, balkon kapısının ve camının temizliği

Görüldüğü gibi oldukça detaylı bir işlem olan ev temizlik hizmetleri için müşteriler gündelik temizlikçi bayan tercih edebildikleri gibi profesyonel olarak temizlik hizmeti veren temizlik şirketleri ile de anlaşabilmektedir. Evin metrekaresine göre bazı durumlarda bir bazı durumlarda iki temizlikçi kullanılabilir. Yine periyodik olarak temizlik hizmeti alan müşteriler bazı hizmetleri örneğin duvar silme yada mutfak dolabı temizliği gibi belirli aralıklarla alabilirler. Bazı temizlik hizmetleri tam güne yayılabildiği gibi yarım gün süren temizlik hizmetleri de temizlikçiler tarafından verilmektedir. 

Boş Ev Temizliği ise temizlikçilerin en rahat çalışma alanlarıdır. Eşyaların olmadığı boş evlerde temizlikçiler daha rahat hareket alanı bulabilmekte ve daha detaylı bir temizlik hizmeti verebilmektedir. Bu detaylı temizlik imkanı sayesinde mekanlarınızın daha geç tozlanıp kirlenmesi mümkün olmaktadır. Tabi her boş ev temizlik anlamında kolaylıklar sağlamayabilir. Özellikle uzun süre kullanılmamış yada eski sahibi yada kiracı tarafından kötü kullanılmış boş ev temizliği de zaman ve bütçe anlamında beklentinizin üzerie çıkabilir. 

Gündelik Ev Temizliği

Günlük ev temizliği adından da anlaşılacağı üzere düzenli olarak alınan bir hizmettir. Bu hizmeti almak isteyen ev sahiplerinin en çok düşündükleri konu hizmeti alabileceğiniz kişinin güvenilir oluşudur. Bazen çocuklarınızı emanet edeceğiniz, bazen evinizdeki değerli eşyalarınızı emanet bırakabileceğiniz ve işi konusunda hassas bir gündelikçi bayan evinizin tüm yükünü neredeyse tek başına yüklenmektedir. Gündelik ev temizliği için bireysel olarak hizmet veren bayanların yanısıra bu hizmeti profesyonel olarak veren temizlik şirketleri de bulunmaktadır. Bu şirketlerden alacağınız hizmet karşılığında ödeme işlemini ilgili firmaya ileterek daha kurumsal bir yapıda hizmet alabilirsiniz. Özellikle geniş alana sahip, yüzölçümü olarak büyük bir daire yada müstakil bir yapıda gündelik ev temizliği hizmeti daha sık talep edilmektedir. Günlük rutin işlemleri yapma konusunda zorlanan yaşlı bireyler, bekar yada evli çalışan bay ve bayanlar, büyük bir evde ikamet eden ev hanımları için gündelik ev temizliği gerekli bir hizmettir. 

İnşaat Sonrası Temizlik 

Hayalini kurduğunuz ev yada iş yerine kavuştunuz. İnşaat firması yada müteahhit üzerinden aldığınız kullanılmamış sıfır bir ev tabi ki çok değerlidir. Ancak inşaat sırasında bazı işlemler yapılarda temizliği oldukça zorlaştırmaktadır. Kaba temizlik yada ince temizlik olarak da bilinen inşaat sonrası temizlik hizmetleri oldukça kapsamlıdır ve zaman almaktadır. Bütçe olarak da klasik temizlik hizmetinden daha fazla bir miktar ayırmalısınız. İnşaat sonrası temizlik uzmanlık gerektiren bir alandır. Doğru kimyasalların doğru noktalarda kullanımı, aynı bölgede yapılan işlemlerin yoğunluğu ve detaylar kusursuz bir temizlik için gereklidir. 

İnşaat sonrası temizlik iki aşamadan oluşur. İlk aşamada kaba inşaat kalıntıları yapılardan arındırılırken bu işlemin sonrasıda ince temizlik aşamasına geçilir. Bu aşamada yapı oturuma yada kullanıma uygun hale getirilir. İnşaat sonrası temizlikte yapılan işlemleri kısaca sıralayacak olursak;

Yapıya takılan sııfır camların üzerinde bulunan boya, harç, silikon ve etiketlerin camları çizmeyen cam kazıma jiletleri ile temizliği 
Buhar desteği ile pencere ve kapı oluklarının temizliği
Kapı ve pencere çerçeve etiketlerinin çıkarılması ve zeminin temizlenmesi
Pencerelerin önündeki mermerlerin kazınarak temizlenmesi
Isınma peteklerinin ve iç kısımlarının temizliği
Fayansların ders kalıntılarının temizliği
Mutfak dolaplarının özellikle iç kısımlarındaki kir ve tozların temizliği
Mutfak tezgahlarındaki alçı, boya ve diğer kimyasalların mermere zarar vermeden temizliği
Fayans ve parkelerin özel makineler ile tozdan arındırılması

Bu işlemer yeterli ekipman kullanılmaması durumunda oldukça fazla insan gücü gerektiren detayı işlemlerdir. İlk defa kullanılacak bir yapıda temizlik hizmetine başlanmadan önce elektrik ve su varlığının kontrolü mutlaka yapılmalıdır. 

Ofis / İş Yeri Temizliği

İşyeri / ofis temizliği en az ev temizliği kadar büyük bir önem taşımaktadır. Günün büyük bir bölümü aynı zamanda işyerlerinde geçirmektesiniz. Çalışanlarınız veya gelen misafirleriniz işyerinizin görsel güzelliğin yanı sıra temiz olmasını isterler, bu çalışan personellerinizi de mutlu etmektedir. İşyeri temizliği sizin isteğiniz doğrultusunda özel günlerde, tatil günlerinde ve istediğiniz saat dilimi içerisinde yapılmaktadır.

İş yeri temizliklerinde özellikle dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Temizlik esnasında çalışanların evrakları ve özel eşyalarının yerleri muhafaza edilmelidir. İş yerindeki demirbaşların temizliğinde oldukça hassas davranılmalıdır. Temizlik işlemi mesai saatleri içinde oluyorsa çalışanların temizlik sırasında yapılacak gürültüden en az etkilenmesi sağlanmalıdır. İş akışına yada müşteri diyaloglarına zarar verecek durumlardan kaçınılmalıdır. Bilgisayar yada fotokopi makinesi gibi tüm elektronik cihazların temizliği sorumlu personel eşliğinde yapılmalıdır. 

Apartman Temizliği

Apartmanlar toplu yaşamın olduğu kalabalık alanlardır. Ortak kullanım alanlarının çokluğu ve bu alanların özellikle yaşlı ve çocukların kullandığı göz önünde bulundurulursa apartman temizliğinin sağlığımız üzerinden etkisi kaçınılmazdır. Evlerimizin içi ne kadar temiz olursa olsun temiz olmayan bir apartmanın evlerimizdeki temizliği de olumsuz etkileyeceği bir gerçektir. Bu sebeple apartman yöneticileri yada site yönetimleri düzenli olarak temizlik hizmeti almak zorundadır. 

Apartmanlarda temizlik hizmetinin en göze çarptığı nokta en sık kullanım alanı olan merdivenlerdir. Merdiven temizliği sadece zemin temizliğini değil ayrıca korkuluk ve parmakların da temizliğini kapsamaktadır. İnsan sağlığına zararlı madde içermeyen TSE standartlarına uygun temizlik malzemelerinin seçimi bu aşamada önemlidir. Sık kullanılan alanlar olması sebebiyle düzenli olarak haftalık periyodlar halinde temizlenmeleri hem işlemi kolaylaştıracak hem de sağlık açısından olumlu katkılar sağlayacaktır. 

Apartman temizliğinde asansör temizliği de ihmal edilmemelidir. Her ne kadar havalandırmaları bulunsada ortak kullanım yüzdesi çok yüksek olan asansörlerde zamanla çöplerden oluşan akıntılar, asansör camlarında oluşan lekeler, düğmelerin temizliği ve genel asansör kabin temizliği hassasiyet ile yapılmalıdır. Asansörler toz toplama ve toplanan tozun apartman içine iletilmesi noktasında katları gezen bir yapıda oldukları için genel apartman temizliğinin önemli aşamalarındandır. 

Apartmanlarda periyodik olarak depo ve otopark temizlikleri de bina güvenliği açısından önemlidir. Depolarda tehlikeli maddelerin bulundurulması, otoparklarda araçlardan atılan çöpler ve araçlardan oluşan yağ akıntıları gibi durumların sıklıkla yaşanması bu alanlarında temizlenmesini zorunlu kılmaktadır. 

Cam Temizliği

Camlar kiri göstermeleri ve dış etkenlere çok fazla maruz kalmaları sebebiyle daha sık temizleme işlemine gerek duymaktadır. Kullanım alanları çok geniş olan camlar evler, ofisler, mağazalar, iş yerleri gibi çeşitli alanlarda tercih edilmektedir. Cam temizliğinde istenen verimin alınabilmesi için profesyonel bir destek alabilirsiniz. Cam temizliği konusunda tecrübeli bir firma yada temizlikçi ışıl ışıl görünen camlara kavuşmanızı sağlayacaktır. Cam temizliğinde tercih edilen malzemenin kalitesi ve camı temizleyen kişinin tecrübesi bir bütün halinde değerlendirilmelidir. 

Cam temizliğinde uyulması gereken ilk kural gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasıdır. Özellikle yüksek yapılarda cam temizliği can güvenliği açısından riskler barındırmaktadır. Gerekli koruyucu ekipmanların kullanılması iş güvenliği açısından bir zorunluluktur. Cam temizliğinde en çok arama yapılan hizmetleri ise aşağıdaki gibidir.

Ev Cam Temizliği
Mağaza Cam Temizliği

Ofis Cam Temizliği
Dış Cephe Cam Temizliği
Plaza Cam Temizliği 
Gökdelen Cam Temizliği
Pencere Camı Temizliği
Kapı Camı Temizliği
Cam Oda Temizliği

Yapıların dış görünümlerindeki temizlik için önemli bir konu olan cam temizliği bazı püf noktalarıda içinde barındırmaktadır. Kusursuz bir cam temizliği için uygulayacağınız küçük yöntemler camlarınızın her zamankinden daha temiz görünmesini sağlayacaktır. 

Cam temizliğinde mikrofiber bezler kullnılmalı
Sabun ile cam temizliği yapacaksanız sadece uygulama yaptığınız kısma sabunu sürmelisiniz. Camın tamamına sürülen sabunlar çabuk kuruyacağından lekelenme olayı daha sık yaşanacaktır. 
Cam temizliğinde bulaşık deterjanı ve sünger kullanmak camların daha parlak görünmesini sağlayacaktır. 
Cam temizliği için en uygun zaman bahar aylarıdır. Sıcak havalarda su çabuk buharlaşacağından camlarda çizgi kalma ihtimali daha yüksektir. 
Camlarınızı çevreleyen panjur ve kepenklerin temizliğini cam temizliğinden önce bitirin

Dış Cephe Temizliği

İş güvenliğinin en hassas uygulandığı ve özel ekipmanlara daha çok ihtiyaç duyulan dış cephe temizlikleri özellikle plazalar ve iş merkezlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Çevresel faktörlere en fazla maruz kalan olan dış cepheler mevsimsel koşullar, araç egzozları, çevre inşaatların tozları gibi bir çok etkenden etkilenebilmektedir. Yapıların içi ne kadar muntazam olursa olsun dış cephedeki kirli görüntü yapıları ve o yapıları kullanan insanları da olumsuz etkilemektedir. Özellikle kış aylarında güneş ışınlarından uzak kalan dş cepheler kirli görünümleri ile oldukça silik bir hale bürünmektedir. Ayrıca dış cephedeli kirler sebebiyle yapıların iç kısmı daha az güneş almakta bu durum enerji sarfiyatını arttırdığı gibi daha sağlıksız bir ortam oluşturmaktadır. Bu sebeple birçok işletme yada iş merkezi dış cephe cam temizliği yada dış cephe kompozit kaplama temizliği hizmeti için firma arayışında bulunmaktadır. 

Endüstriyel Temizlik

Sanayi, fabrika ve şirketlerin işlerini daha verimli yapabilmeleri için düzenli aralıklarla aldıkları bir temizlik hizmetidir. Temizlik yapılacak iş kolu bu anlamda hizmet verecek temizlik şirketlerinin çalışma şekillerini de belirlemektedir. Bazı endüstriyel temizlikler çalışma alanları ve kullanılan malzemeler sebebiyle zor ve tehlikeli koşullarda gerçekleşir. Yasal sorumluklar ve sıkı denetimler sebebiyle birçok işletme endstrüyel temizlik hizmeti alabilmek için temizlik şirketlerine başvurmaktadır. 

İnşaat alanları, sağlık kuruluşları, otel ve konaklama hizmeti veren pansiyonlar, Huzurevleri, kreş ve anaokulları, resmi kurum ve belediyeler ile bunların sosyal tesisleri, fabrikalar, yemek sanayii, gıda imalathaneleri, fırınlar, alışveriş merkezleri, süpermarketler  ve hipermarketler, mağazalar, lokanta, restaurant ve Kafeler, Lojistik firmaları, depolar, ağır sanayi kuruluşları gibi bir çok sektör ve ortamda ihtiyaçlar doğrultusunda ruhsatlı firmalar tarafından endüstriyel temizlik hizmeti verilmektedir. 

Dezenfeksiyon

Zorlu süreçlerden geçtiğimiz şu günlerde Dezenfeksiyon hizmetinin önem ve gerekliliğini bir kez daha tecrübe etmekteyiz. İnsan ve çevre sağlığını ön planda tutan işletme ve kurumlar bu anlamda çok ciddi çalışmalarda bulunmaktadır. Özellikle profesyonel anlamda Sağlık Bakanlığı onaylı işletmelerden alacağınız Dezenfeksiyon hizmeti ile çalışanlarınız, müşterileriniz ve kendiniz için sağlık tedbileri oluşturabilirsiniz. Covid-19 salgını dezenfeksiyon işleminin yaygınlaşarak artmasına özellikle toplu yaşamın olduğu noktalarda ciddi kontrollerle birlikte kitlesel bazda uygulanmaya başlanmasına sebep olmuştur. Özel ekipmanlar ve eğitimli personeller tarafından gerçekleştirilen dezenfeksiyon işlemi öncesinde ve sonrasında ortam testlerinin yapılması insan sağlığı açısından önemli bir işlemdir. Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı biyosidal ürünler kullanılması dezenfeksiyon işleminin başarılı bir şekilde tamamlanması için gerekli bir işlemdir. Dezenfeksiyonun 15 günde bir yapılması sağlık ve virüslerin tekrar görülmemesi adına uygun olacaktır. Alerjik reaksiyonlara yol açmayan dezenfeksiyon işlemi sonrasında herhangi bir temizlik işlemi yapmaya gerek yoktur.

Hastane Dezenfeksiyon
Restaurant Dezenfeksiyon
Ofis Dezenfeksiyon
Otel Dezenfeksiyon
Lokanta Dezenfeksiyon
Yemekhane Dezenfeksiyon
Fırın Dezenfeksiyon
Mağaza Dezenfeksiyon
Avm Dezenfeksiyon
İş Yeri Dezenfeksiyon
Ev Dezenfeksiyon
Fabrika Dezenfeksiyon
Üretimhane Dezenfeksiyon
Okul Dezenfeksiyon
Kreş Dezenfeksiyon
Dersane Dezenfeksiyon 

ustasiburada.com üzerinden en çok aranan mekanların başında gelmektedir. İşletmeler ve kurumların bu konuda yasal hükümlülüklere uyması, yapılan sıkı denetimlerde görülecek eksiklikler sonrasında kapatma yada yüksek tutarlı cezalarla karşılaşılmaması için profesyonel Dezenfeksiyon hizmeti veren şirketler ile en kısa zamanda iletişime geçmeleri önemlidir. 

Ev ve işyeri temizliği, depo temizliği, gündelik ev temizliği, inşaat temizliği, mağaza temizliği, cam silme, dış cephe temizliği, bay ve bayan temizlikçi hizmetleriyle yaşam alanlarınızı hijyenik hale getiren, Türkiye’nin dört bir köşesinden Temizlikçi, Ev ve İşyeri Temizlik Firması UstasıBurada’da.