Ustası Burada
Ustası Burada

Tıbbi Cihaz Tamiri ve Servisleri

Tıbbı Cihazlar

Sağlık sektörünün her adımında geniş bir alanda kullanılan tıbbi cihazları belirli başlıklar altında incelemek sektörün genişliğini anlamamız açısından daha faydalı olacaktır. Ürün çeşitliliği bakımından dünya üzerindeki tıbbi cihaz türü sayısı 10.000'in üzerindedir. Yan ekipman ve destekleyici ürünler ile birlikte bu sayı 1 milyonu bulabilmektedir. 

Yoğun olarak kullanılan Ultrason cihazları ve röntgenler elektrik enerjisi ile çalışarak hastalığın yada hastanın genel durumunu izleme ve teşhis konması açısından hemen hemen hepimizin deneyimlediği cihazlardır. Röntgenler istenilen sürede ve kalitede görüntü vererek doktorların hastaların bünyesindeki sorunları tıbbi bir müdahale gerekmeden öğrenmesini sağlamaktadır. Ultrason cihazları ise genelde hamile bayanların gebelik sürecini takip etmek için kullanılsada bir çok hastalığın teşhisinde ultrason cihazları tercih edilmektedir. Ultrason cihazlarını röntgenden ayıran en önemli özellik dokuların arasında tarama ve ses frekanslarını da iletebilme özellikleridir. 

Bir başka tıbbi cihaz alanı hastanın vücuduna yerleştirilen ürünlerdir. Çoğu zaman hayati fonksiyonları etkilemesi açısından kullanılması zorunlu olan bu cihazlar hastanın daha kaliteli bir hayat geçirmesini sağlamak için uzun yıllar sorunsuz çalışabilmektedir. Sağlık Bakanlığı Yönetmeliğine göre belirli standartlar çerçevesinde temin edilebilen ve uygulanan bu tıbbi cihazlardan bazıları şunlardır;

Kalp Pilleri
Vucuda yerleştirilen İnsilün Pompaları
Kulak içinde yerleştirilen işitme cihazları
Difuzyon pompaları
Sinir uyarıcı cihazlar
Defibrilatörler
Ritim Hızlandırıcılar
Göz için kullanılan Retinal Cihazlar
İşitme cihazlarının yetersiz kaldığı durumlarda uygulanan Köklear İmplantasyonlar
Damar yada serum yoluyla verilen ilaçların vucuda düzenli olarak verilmesini sağlayan infuzyon pompaları
Sadece bir hasta için üretilen özel cihazlar 
Vücuda yerleştilen tıbbi cihazlar tabi ki saydıklarımız ile sınırlı değil.Vucutta düzenli çalışmayan bir organ yada yapıyı normal işlevlerine yakın bir seviyede çalışmasını sağlayacak tüm tıbbi cihazları bu gruba alabiliriz. 

Tıbbi cihaz sektöründe kullanım alanı en geniş grup ise insan vucudundan alınan fiziksel numune ve sayısal verilerin dışarıyı aktarımını sağlayan ekipmanlardır. Bir çoğumuzun hayatımızda en az bir kere tecrübe ettiği tansiyon aleti, şeker ölçüm cihazı, gebelik test cihazları, kan grubunu belirleyen cihazlar, solunum cihazları gibi ürünler günlük hayatımızda sık kullandığımız tıbbi cihazlar olması sebebi ile arızalanabilmekte ve bu tür durumlarda bir servis ihtiyacı yada muadil ürün temini kaçınılmaz olmaktadır. 

Tıbbi Cihaz Tamiri

Hastaneler ve sağlık kurumlarında kullanılan medikal cihazların yanında artık hastalarında günlük kullanımına sunulan tıbbiz cihaz sayısının artması ile tıbbi cihaz tamiri yapan firma ve servisler sadece hastanelere değil bireysel kullanıcılara hizmet vermeye başlamıştır. Konu insan sağlığı olunca hassasiyetlerimiz daha fazla olmaktadır. Söz konusu olan kendimiz değil ailemizin bir ferdi ise bu hassasiyetimiz servis seçimlerimize de yansıyacaktır.

Tıbbi Cihaz Yeterlilik Belgesi bu sektörde faaliyet göstermek isteyen her işletmenin sahip olması gereken ve Sağlık Bakanlığı tarafından gerekli eğitimlerden sonra verilebilen bir belgedir. Servis arayışlarınızda söz konusu sağlığınız olduğu için yeterlilik belgesi sahibi servislerden hizmet almanız daha sağlıklı olacaktır. 

Tıbbi Cihazlarda En Çok Karşılaşılan Sorunlar

İşitme cihazı tamiri
Tansiyon aleti tamiri
Şeker Ölçüm Cihazı Tamiri
Hasta başı monitörü tamiri
Solunum cihazı tamiri
Röntgen cihazı tamiri
Ekg cihazı tamiri
Defibrilatör tamiri
Cerrahi aspiratör tamiri
Endoskopi cihazı tamiri
Bebek küvözü tamiri
Elektro koter cihazı tamiri
Ameliyat masası tamiri

Bu işlemlerde bölgenize hizmet veren ve servis desteği açısından size en yakın lokasyonda bulunan işletme ve ustalar size zaman açısından da avantaj sağlayacaktır. Ustasiburada.com’da adresinize en yakın profilleri filtreleyerek görüntüleyebilir, sayfa içeriklerini inceleyebilir, hizmet alan kullanıcıların puanlamaları ile güvenilir servis hizmetine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. 

Tıbbi Cihaz Markaları

Yerli üretim tıbbi cihazların yanı sıra ithal olarak tercih edilen çok sayıda markada bu sekörde yerini almıştır. İsim isim hepsini saymak mümkün olmasada günlük kullanıma daha yakın ve kullanıcıların çoğunlukla tercih ettiği bazı medikal cihaz markalarını sizler için derledik

Optima Şeker Ölçüm Cihazı Tamiri
Bayer Şeker Ölçüm Cihazı Tamiri
Contour Plus Şeker Ölçüm Cihazı Tamiri
Omron Tansiyon Aleti Tamiri 
Omron Solunum Cihazı Tamiri
Wicron Tansiyon Aleti Tamiri
Wohler Tansiyon Aleti Tamiri
Acura Tansiyon Aleti Tamiri
Mesilife Tansiyon Aleti Tamiri
Citizen Tansiyon Aleti Tamiri
Philips İşitme Cihazı Tamiri
Starkey İşitme Cihazı Tamiri
İnterton İşitme Cihazı Tamiri
Nuear İşitme Cihazı Tamiri
Signia İşitme Cihazı Tamiri
Tochi Hastabaşı Monitör Tamiri
Edan Hastabaşı Monitör Tamiri
Contec Hastabaşı Monitör Tamiri
Vital Hastabaşı Monitör Tamiri
Goldway Hastabaşı Monitör Tamiri
Plusmed Hastabaşı Monitör Tamiri
Plusmed Solunum Cihazı Tamiri
Nimo Solunum Cihazı Tamiri
Mesilife Solunum Cihazı Tamiri
Philips Solunum Cihazı Tamiri
Beurer Solunum Cihazı Tamiri

Aradığınız ve ihtiyaç duyduğunuz tıbbi cihaz tamir servislerine doğrudan iletişim imkanı sunan ustasiburada.com'da bulunduğunuz lokasyona en yakın teknik servisle iletişim kurabilirsiniz.