Ultra Haşere İlaçlama Ve Zirai İlaç

Bursa / İnegöl

Bahçe Peyzaj / Çim Döşeme

Ultra Haşere İlaçlama Ve Zirai İlaç

ULTRA HAŞERE İLAÇLAMA VE ZİRAİ İLAÇ

İlaçlama hizmeti veren her firma bilinçli değildir. İlaçlama yaptıracağınız firma mutlaka il sağlık müdürlüğünden ruhsatlı olmalıdır, neden? İlaçlama hizmeti ciddi bir iştir en küçük ihmalkarlık veya vurdum duymazlık insan hayatına mal olabilir, pompacılar diye tabir edilen ilaçlamacılar bilinçsizce nereye hangi ilaç kullanılacağını bilmeden ruhsatsız insan sağlığına % 100 zararlı ilaçları kullanmaktadırlar. Kapınıza reklam broşürü bırakıp kendilerini gerçek firmaymış gibi gösteren sözde ilaçlamacılara dikkat etmelisiniz ve farklı amaçlarla kendini ilaçlamacı olarak gösteren kişiler vardır. İlaçlama yapmak için mekanınıza girip hırsızlık yapan kişiler son zamanlarda oldukça artmaktadır. İlaçlama yaptıracağınız firmayı araştırın ruhsatını mutlaka görün web sitelerinde il sağlık müdürlüğünün ruhsatının örneğini görmediğiniz firmalara ilaçlama yaptırmak hem kendi açınızdan çeşitli olumsuzluklarla karşılaşma riski vardır hem de yasal olarak ilaçlama yaptıran ve yapan suçlu durumda olmaktadır.

Bilindiği gibi haşere ve kemirgenlerin yaşam ortamlarımızda varolmaları insan sağlığını tehdit eden etmenlerin en önemlilerindendir. Gündemde rutin olarak varolan veya aniden sansasyonel bir tarzda beliriveren epidemik karakterli hastalık mikroplarının(vebe, tifus, kolera, kanamalı, kırımkango v.b hastalıklar) enfeksiyonlarını önleme sorunları deprem riski her an yanı başımızdadır.

Özellikle kapalı mekanlarda yapılacak mücadelelerde gerçek başarı ancak uzman ve yetkili insan unsurunun iradesine bağımlıdır. bilinçsizce yapılacak aplikasyonların amaca ulaşmak bir yana, insan sağlığını ciddi olarak riske edebileceği de ayrıca dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Kuruluşumuzun Ziraat Mühendisliği kanunu ve buna ek yetki tüzüğüne istinaden verilen yasal yetki ve sorumluluklarla genel yönüyle danışmanlık hizmeti sunmakta olup; özel uzmanlık alanları da mevcuttur.Bitki üzerine atılan ilaçların önemli bir kısmı toprağa düşmektedir. Toprağa düşen ilaçlar yer altı sularına veya buharlaşma ile atmosfere karışmaktadır.

İlaçların bir kısmı uygulandıkları bitkide, toprakta ve su ortamında uzun süre bozulmadan kalabilmekte ve tüm canlıların vücudunda birikmektedir.İLAÇLARIN ETKİLERİ BAZI İLAÇLAR BİTKİ BÜNYESİNE GEÇEREK, BİTKİ ÖZ SUYU İLE TAŞINIR ve UZUN SÜRELİ

ETKİ GÖSTERİRLER. BU TÜR İLAÇLAR SİSTEMİK ETKİLİ İLAÇLARDIR.SİSTEMİK İLAÇLARIN KULLANILMASINDA ÇOK DİKKATLİ OLUNMALIDIR.Zirai ilaçların zararlı etkileri çevre ve insan için yavaş yavaş ve uzun süre içinde ortaya çıkabilmektedir.İlaçlama yapılan yerlerde çiftlik hayvanları, hayvan yemi ve kapları uzaklaştırılmalı veya üzeri kapatılmalıdır.DİKKAT;

Son ilaçlama ile hasat arasında geçmesi gereken süreye mutlaka uyunuz.DEĞERLİ ÜRETİCİ

TABİATI ZEHİRLEMEK, KENDİMİZİ VE GELECEK NESİLLERİMİZİ YOK ETMEKTİR.İlaçlamada başarı için:

Uygun ilacı

Yeterli dozda

Uygun aletle

Doğru zamanda

Kullanınız….

Hizmet Verdiği Kategoriler

Pazartesi
Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma
Cumartesi
Pazar