Ustası Burada
Ustası Burada

Yazıcı ve Fotokopi Servisleri

Yazıcı ve Baskı Cihazları

Elektronik ortamdaki görsel ve metinlerin kağıt yada istenilen meteryale aktarımını sağlayan yazıcılar kullanım amaçlarına göre farklılık göstermektedir. Yazıcı fonksiyonu yanında fotokopi çekme, faks gönderme, tarama işlemleri gibi çeşitli alanlarda da kullanılan yazıcılar özellikle iş dünyasının vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Nokta vuruşlu yazıcılar yerini püskürtmeli cihazlara bırakırken günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte lazer yazıcılarda devreye girmiştir. 

Günümüzde bireysel kullanıcıların tercih ettiği yazıcı türü mürekkep püskürtmeli yazıcılardır. Özellikle ev ortamında tercih sebebi olan yazıcılarda ürün çeşitliliği ve her bütçeye uygun seçenekler ile kullanıcılar için alternatif ürünler bulunmaktadır. 

Eğer bir işletme için yazıcı arıyorsanız ortalama bir fiyatla lazer yazıcı grubuna yönelebilirsiniz. Kullandığınız tonerin kalitesine göre özellikle bu cihazlardan alacağınız verim çok yüksektir. 

Yazıcı Tamiri

Bilgisayarlarınızın ayrılmaz bir parçası olan yazıcılarda alacağınız teknik servis kalitesi cihazınızın ömrünü uzatacağı gibi size daha çok baskı alma imkanı da sağlayacaktır. Özellikle yedek parça temin ve orjinal ürün kullanımında doğru tercih edeceğiniz bir teknik servis uzun yıllar sorunsuz kullanacağınız bir yazıcı demektir. Yazıcılarda bazı sorunlar cihanızdan kaynaklı olmayabilir. Öncelikle bilgisayarınızdaki ayarlarınızın sorunsuz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Sizde aşağıdaki sorunları yaşıyorsanız artık bir yazıcı tamiri için teknik servise danışmanız kaçınılmaz olmuştur. 

Yazıcınızda kağıt sıkışması olmadığı halde hala hata alıyorsanız
Tonerinizin dolu olmasına rağmen toner hatası alıyorsanız
Yazıcınız hazır ancak yazdırma işlemine başlayamıyorsanız
Yazdırdığınız sayfalar arasında boş sayfalar alıyorsanız
Yazıcınızın ekranında hata kodu uyarısı alıyorsanız
Baskı kağıtlarınız parçalanmış yada buruşmuş bir şekilde çıkıyorsa
Yazıcınız kağıdı çekmiyorsa
Çıktılarınızda anlayamadığınız yazı karakterleri görüyorsanız
Çıktılarınızda şeritler halinde çizgiler görüyorsanız
Yazıcınızdan soluk baskılar alıyorsanız

Bu işlemlerde bölgenize hizmet veren ve servis desteği açısından size en yakın lokasyonda bulunan işletme ve ustalar size zaman açısından da avantaj sağlayacaktır. Ustasiburada.com’da adresinize en yakın profilleri filtreleyerek görüntüleyebilir, sayfa içeriklerini inceleyebilir, hizmet alan kullanıcıların puanlamaları ile güvenilir servis hizmetine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. 

Yazıcı ve Fotokopi Makinesi Parça Değişimleri 

Yazıcı ana kart değişimi 
Kağıt çıkış tepsisi değişimi 

Toner değişimi
Kartuş değişimi 
Press Roller değişimi 
Yazıcı fırın merdanesi değişimi 
Yazıcı kağıt pateni değişimi 
Yazıcı menteşe değişimi 

Parça değişimlerinde garanti süresi ve yedek parçaların kalitesi servis süresini etkilerken; kullanıcı hatasından kaynaklı sorunlarda yazıcı ve fotokopi cihazlarının daha sık arızalanması muhtemeldir. Doğru servis seçiminiz bu sorunların çözümünde size zaman ve bütçeden tasarruf sağlarken, uzun yıllar sorunsuz kullanacağız yazıcı ve fotokopi makineleri için bu kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Yazıcı ve Fotokopi Makinesi Servis Hizmeti Verilen Markalar

Brother
Canon 
Dell 
Epson 
Hp 
Konica Minolta 
Kyocera 
Lexmark 
Oki 
Panasonic 
Samsung 
Toshiba 
Xerox 

Çok sayıda modele sahip olan bu markalarda aradığınız modelin servis hizmetini bulabilmek bazen zamanınızı gerektiğinden fazla alabilir. Adresinize en yakın dilerseniz yetkili servis yada özel servis hizmeti veren firmalara aracısız, komisyonsuz ve doğrudan ulaşarak servis taleplerinizi iletebilirsiniz.