Yeşil Bursa Dekorasyon

Bursa / Nilüfer

Eğitim / Eğitmenler

Yeşil Bursa Dekorasyon

Yeşil Bursa Dekorasyon Sanat Atölye’sinin kurucusu Yurdagül YEŞİLBURSA İznik/Bursa doğumludur. Lise yıllarında başladığı resim çalışmalarına üniversite yıllarında da farklı bölümde olmasına rağmen resim bölümünde görevli eğitmenin desteğiyle devam etmiştir.güzel sanatlar el sanatları
Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 1984 yılında mezun olmuştur. Öğretmenliği süresince hobi olarak Osmanlı El Sanatları ile ilgili dersler almıştır. 20 yıl boyunca öğrendiği bu sanatları gelecek nesillere aktarmak için 2009 yılında Samsun’da Sanat Atölyesi açarak dersler vermeye başlamıştır.
Kültür Bakanlığı’ndan sanatsal çalışmaları ile ilgili belgeler aldıktan sonra ilk sergisini (Tezhip-Çini-Kaatı) Samsun’da açmıştır.Eşinin tayini dolayısıyla 2012 yılında Bursa’ya yerleşmiştir. Halen Yeşilbursa Dekorasyon Sanat Atölyesi’nde Resim, Çini, Tezhip, Kaatı, Sanatsal Mozaik, dersleri vermekte, yetiştirdiği sanatkarlar ile de sanat atölyesi’nde özel eserler meydana getirmektedirler.
Bursa Nilüfer Ertuğrulkent semtinde 250 metrekarelik ferah bir mağazada oldukça çekici dekorasyon malzemeleri sunan YeşilBursa Dekorasyon ve Aksesuar, sanatsal dokunuşlara sahip zihniyetle kurulmuş olup, her gün evleri güzelleştirmek için alınacak aksesuarın anlamlı olmasını isteyen dekorasyon meraklılarını ağırlamaktadır.Sanat Atölye’sinin kurucusu Yurdagül YEŞİLBURSA İznik/Bursa doğumludur. Lise yıllarında başladığı resim çalışmalarına üniversite yıllarında da farklı bölümde olmasına rağmen resim bölümünde görevli eğitmenin desteğiyle devam etmiştir.

Uludağ Üniversitesi'nde 1984 yılında mezun olmuştur. Öğretmenliği süresince hobi olarak Osmanlı El Sanatları ile ilgili dersler almıştır. 20 yıl boyunca öğrendiği bu sanatları gelecek nesillere aktarmak için 2009 yılında Samsun’da Sanat Atölyesi açarak dersler vermeye başlamıştır.

Kültür Bakanlığı’ndan sanatsal çalışmaları ile ilgili belgeler aldıktan sonra ilk sergisini (Tezhip-Çini-Kaatı) Samsun’da açmıştır.Eşinin tayini dolayısıyla 2012 yılında Bursa’ya yerleşmiştir. Halen Yeşilbursa Dekorasyon Sanat Atölyesi’nde Resim, Çini, Tezhip, Kaatı, Sanatsal Mozaik, ahşap ve seramik boyama,ebru,mozaik dersleri vermekte, yetiştirdiği sanatkarlar ile de sanat atölyesi’nde özel eserler meydana getirmektedirler.

Bursa Nilüfer Ertuğrulkent semtinde 250 metrekarelik ferah bir mağazada oldukça çekici dekorasyon malzemeleri sunan işyerimiz, sanatsal dokunuşlara sahip zihniyetle kurulmuş olup, her gün evleri güzelleştirmek için alınacak aksesuarın anlamlı olmasını isteyen dekorasyon meraklılarını ağırlamaktadır.

Hizmet Verdiği Kategoriler

Pazartesi
Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma
Cumartesi
Pazar