Ankara En İyi 10 Çilingir ve Oto Kilit Anahtar

Ankara'daki Çilingirler ve Oto Anahtar Ustaları için en fazla içerik UstasıBurada'da. Size en yakın çilingire ulaşmak için bu sayfada yakınlığa göre listeleme yapabilir, ücretsiz çağrı hatlarından çilingirleri 7/24 arayarak 15 dakikada acil çilingir servisinden uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz. Üstelik UstasıBurada üzerinden yaptığınız aramalar için hiçbir aracılık hizmet bedeli ödemezsiniz. 

Kilit ve anahtar işçiliği yapan demir ustalarına çilingir denmektedir. Çilingirlik mesleğinin tarihine bakıldığında çilingir ustalarının dökme demirden kilit ve anahtar imal ettikleri, kendi elleriyle yaptıkları bu kilitleri kapılara monte edip, kilitli kalmış kapıları açma ve kilit tamir etme hizmeti verdikleri görülmektedir. Eskiden hazır kilitler ve anahtarlar olmadığı için çilingirler aynı zamanda demir ustalığı zanaatını da icra etmiştir. Ancak zaman içerisinde kapı kilitleri, kasa kilitleri, oto kilit sistemleri fabrikalarda üretilmeye başlandı ve çilingirlere sadece bu hazır kilit sistemlerinin satışını, montajını ve tamirini yapmak kaldı. 

Kale Kilit, İTO Kilit, Yale Kilit, Daf Kilit, Desi Kilit, Cısa Kilit, Mul-T-Lock Kilit gibi markaların kilit sistemleri çilingir dükkanlarında ve yapı marketlerde satılmaktadır. Mesleklerinin gereği olarak mahalli bazda bulundukları yakın çevreye hizmet veren kapı çilingirleri ve oto çilingirler, kilitli kalmış daire kapılarını ve otomobil kapılarını açmak için maymuncuk adı verilen bir alet kullanmaktadır. Çilingirlik mesleğini icra etmek için ustalık belgesi ve faaliyet izin belgesi zorunluluğu bulunmaktadır. Esnaf odasına kayıtlı olmayan bir çilingirin kapı açma yetkisi bulunmamakta ve bu gibi kendini çilingir olarak tanıtan kişilere kilit açırmak güvelik açısından sakınca teşkil etmektedir. Kapı açma, kilit değişimi, kasa kilidi açma, oto kilit açma, oto anahtar tamiri, çelik kapı açma, anahtar çoğaltma, oto anahtar kopyalama, immobilizer tamiri, otomatik kilit tamiri, oto kumanda tamiri, kilit tamiri gibi hizmetler çilingir ustaları tarafından verilmekte ve çilingirlik hizmetleri 7/24 günün her saatinde kapınıza gelmektedir. 

Ankara'nın hangi semtinde yaşarsanız yaşayın Çilingir ve Oto Anahtar Ustası ihtiyaçlarınıza en hızlı çözüm UstasıBurada'da. Ankara'daki en iyi çilingir ustalarını bu sayfada bir arada listeleyebilir, size en yakın çilingiri ücretsiz çağrı hattından arayarak acil çilingir taleplerinizi 7/24 iletebilirsiniz. 

Ülkemizin başkenti ve en kalabalık ikinci şehri olan Ankara, İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Türkiye'nin siyasi yönetim merkezi olan Çankaya ilçesi başta olmak üzere, Yenimahalle, Keçiören, Mamak, Etimesgut, Sincan ve Altındağ ilçeleri en büyük ilçeleridir. Anıtkabir, Kocatepe Camii, Tunalı Hilmi Caddesi, Eymir Gölü, Atatürk Orman Çiftliği ve Kızılay Meydanı Ankara'da görülmesi tavsiye edilen lokasyonların başında gelmektedir.

Ankara Elektronik Anahtar Yunus Akıllıok
1 Yorum10Puan
T-K Anahtar Tuncay Tuncer
Yiğit Anahtar Çilingir Emre Yiğit
12 Yorum9.8Puan
Çilingir Murat Murat Tekin
1 Yorum10Puan
Ankara Elektronik Anahtar Gani Özbek
Emirler Anahtar Çilingir Hizmetleri Uğur Yeter
Etimesgut Emirler Tugay Altuntaş
2 Yorum9.5Puan
Aydın Elektrik Muzaffer Pişkin
Işık Anahtar İsa Temel
Anahtarcı Yetiş Mehmet Mehmet Kanık
Profesyonel Anahtarcı Nusret Altundaş
Koçer Güvenlik Ali Osman Koçer
Murat Anahtar Murat Kara
Korucu Çilingir Serdar Korucu
1 Yorum10Puan
Elmas Anahtar Koray Akın
Miftah Anahtarcısı Ali İhsan Ergül
Filiz Anahtarcılık Faruk Filizkök
Bakarlar Elektrik Mehmet Bakar
Şahin Çilingir Mustafa Şahin
Koç Çilingir Hasan Koç