İstanbul Maltepe En İyi 10 Fayans Karo ve Seramik Döşeme

İstanbul / Maltepe ilçesindeki en iyi Fayans Karo ve Seramik Ustaları artık aynı sayfada ve bir telefon kadar yakınınızda. UstasıBurada sizler için Maltepe bölgesine hizmet veren yüzlerce fayans ustasını ayağınıza getirdi. Bu sayfadaki fayans döşeme ustalarını ücretsiz çağrı hatlarından arayarak detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilir, mutfak ve banyo fayanslarınızı uygun fiyatlar ile son moda fayanslarla değiştirebilirsiniz.

Temel maddesi toprak olan ve toprağa karıştırılan bazı maddelerle elde edilen çamurun preslenip şekil verilerek fırında pişirilmesiyle meydana gelen duvar ve zemin döşeme malzemesine fayans denmektedir. Kil, kaolin, feldspat, kuvars ve kalker gibi malzemelerin farklı oranlarda karıştırılması ile fayans ve seramikler üretilmektedir. Seramik ve fayanslar arasındaki temel fark fayansın seramikten çok daha fazla sayıda pişilmiş olmasıdır. Birden fazla pişirme yapıldığı için fayanslar daha sert, daha pürüzsüz ve daha parlak bir yüzeye sahiptir. Seramiklerin yüzeyi ise daha prüzlüdü. Seramikler daha çok yer döşemesi olarak ve dış mekanlarda kullanılırken fayanslar daha çok mutfak, banyo, tuvalet gibi iç mekanların duvar kaplaması olarak tercih edilmektedir. Fayanslar daha çok kare ve dikdörtgen şeklinde üretilirken seramikler ve karolar farklı şekil ve renk alternatiflleri de sunmaktadır. 

Fayansların temiz ve hijyenik görünmeleri, fayans temizliğinin kolay olması, suya dayanıklı olmaları gibi sebepler banyo ve mutfaklarda fayans kullanımının bu kadar yaygın olmasının temel sebepleridir. Fayans döşeme ustaları fayansları duvar ve zemine sabitlemek için çimento harcı kullanmaktadır. Fayans plakalar belli bir düzene göre döşendikten sonra fayans aralarındaki boşukları doldurmak için derz adı verilen, mermer tozu ve alçı karışımından oluşan bir malzeme ile dolgu işlemi yapılmaktadır. Fayans döşeme, seramik kaplama, karo döşeme, granit döşeme, kalebodur döşeme, fayans hizalama, fayans kırma, banyo fayansı döşeme, mutfak fayansı döşeme gibi işler fayans ustaları tarafından yapılmaktadır. 

Maltepe'deki yüzlerce Fayans Döşeme Ustası'nın iletişim numarasını bu sayfada bulabilir ve fayans ustalarını UstasıBurada üzerinden ücretsiz arayarak banyo fayanslarınızı işin profesyonellerine döşetebilirsiniz. Son moda seramik, fayans, karo ve granit modelleri ile evinizi bambaşka bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

İstanbul'un Maltepe ilçesi, Anadolu yakasında, Marmara denizi kıyısındadır ve oldukça uzun bir sahil şeridine sahiptir. Maltepe belediyesinin tarihi oldukça eskiye dayanmakta ve Bizans imparatorluğundan bu yana bölgede yerleşim bulunmaktadır. 1945 yılında Maltepe ilçesi imar planına açılmış ve bu tarihten sonra ilçeye demiryolunun gelmiştir. 1960'larda Maltepe'de E-5 karayolunun açılmasından sonra ise bölgeye göç yoğunlaşmış ve nüfus artışı hızlanmıştır. Günümüzde Maltepe bölgesinde büyük inşaat firmalarının çok sayıda toplu konut projesi bulunmakta ve gayrimenkul yatırımcılarının ilgisini çeken bir emlak piyasası hızla büyümektedir. 

İstanbul Maltepe Fayans / Seramik Döşeme

: 42 sonuç
Orhan Kurt
1 Yorum10Puan
Ahmet Babar
Mayes Elektrik İnşaat Yılmaz Bozkuş
Pendik Dekorasyon Sancak Yapı Dekorasyon Kemal Yıldız
İsmail Çelikkol
Erdem Dekorasyon Ayhan Erdem
Murat Seven
Köşk Yapı Onarım Enbiya Admış
Recep Birer
Santalu Mermer ve Granit Faruk Sanpalu
Çelikoğlu İnşaat Ahmet Çelik
Payitaht Tesisat Cesur Kamil
Sönmez İç Dekorasyon Cemil Uka
Emre Yılmaz
Erdem Demir Doğrama Erdem çakır
Armer İnşaat Turhan Şen
Enver Çamlıca
1 Yorum10Puan
Akm Yapı Dekor Kerim Çalışkan
Nayif Kaya
Ada Yapı İnşaat Ugur Erkal