Bursa Nilüfer En İyi 10 Alçı ve Kartonpiyer Ustası

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez unsurlarından olan alçı ve kartonpiyer uygulamaları konusunda kusursuz işçilikleriyle Bursa'nın Nilüfer ilçesinde faaliyet gösteren en iyi Alçı ve Kartonpiyer Ustaları bu sayfada birarada. UstasıBurada'nın sizler için seçtiği onlarca alçı ve kartonpiyer ustası içinden size en uygun olanına ücretsiz çağrı hattından hemen ulaşabilir, evinize yaptırmak istediğiniz alçı dekorasyonu konusunda bilgi ve fiyat alabilirsiniz. 

İç mekanların dekorasyonunda yaygın olarak kullanılan iç yapı malzemelerinin başında alçı ve alçıpan ürünleri gelmektedir. Alçı malzemesinin nefes alma özelliğine sahip olması mekandaki fazla nemi bünyesine hapsetmesini sağlamakta ve ortamın nemi azaldığında da ortama tekrar nem bırakmasını sağlamaktadır. Bu yönüyle son derece sağlıklı bir yapı malzemesi olan alçı, aynı zamanda ateşe dayanıklı olduğu için de yangın tehlikesi yönünden son derece güvenlidir. Hafif bir malzeme olması, kolay uygulanabilirliği, görsel olarak son derece hijyenik ve temiz bir görünüm sağlaması alçının sık tercih edilen bir dekorasyon malzemesi olma nedenlerinden bazılarıdır. 

Alçı uygulamaları evlerin daha çok duvar ve tavan bölümlerine yapılmaktadır. Alçı, mukavva, tutkal ve iplik lifinden oluşan harcın desenli kalıplarda şekil verilerek tavana uygulanan şekline de kartonpiyer denmektedir. Kartonpiyerler iç mekaların tavanlarında, kabartma desenli göbek yapımında, kapı kemerlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Alçı ve kartonpiyer ustaları tarafından asma tavan yapımı, alçı sıva, alçı sütun, alçı duvar yapımı, alçı yalıtımı, alçıpan giyinme odası yapımı, alçı şömine, kartonpiyer yapımı, renkli alçı uygulamaları, alçı oyma, alçıpan tavan, alçıpan ışık bandı gibi ustalık işleri yapılmaktadır. Alçı uygulamaları en ufak kusuru bile kolayca belli ettiği için alçı, alçıpan ve kartonpiyer ustalarının el becerileri ve temiz işçilikleri, yapılan alçı uygulamasının kusursuz görünmesi ve uzun ömürlü olması açısından önemlidir. 

Bursa / Nilüfer ilçesinde hizmet veren, kaliteli işçiliği uygun fiyatlar ile müşterilerine sunan en iyi Alçı ve Kartonpiyer Ustaları UstasıBurada'da. Peki siz neredesiniz?

Bursa'nın 64 mahalleden oluşan Nilüfer ilçesinde 2016 rakamlarına göre 415.818 kişi yaşamaktadır. Ataevler, Beşevler, İhsaniye, Gümüştepe, Odunluk, Kültür, Konak, Üçevler, Kayapa, Görükle ve Özlüce mahalleleri Nilüfer ilçesindedir. Uludağ Üniversitesi ilçede bulunduğu için Görükle semtinde çok sayıda öğrenci nüfusu bulunmaktadır. Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) ve Beşevler Küçük Sanayi Sitesi Nilüfer'dedir. 

Faydalı Yorumlar

 • Has Elektrik Muhammet Kısa

  Muhammet bey evimize geldi elektrik arızasından dolayı tanıştık işimizi titizlikle çözdü öncesinde başka bir usta çağırdık fakat sorun çözülmedi sigortamız devamlı atıyordu kaç keresinde gelen her usta tesisatta sorun olmadığını cihazlarda sorunun olduğunu söylediler beyaz eşyalara baktırdık servise servisten gelen arkadaşta tesisata sorun olduğunu söyledi.Bizde internetten Muhammet beyi aradık saat 14:00 da geleceğini söyledi ve sattinde şaşma olmaması beni şaşırttı ve sorunun mutfak tarafındaki buat bağlantısında olduğunu kabloların gevşek kalıp eridiğini söyledi ve sorunumuz böylelikle çözüldü sağolsun su tesisatı işide yapıyormuş mutfaktaki giderden su kaçırıyordu gelmişken Onuda halletti.Çok memnun kaldık tavsiye ederim

 • Furkan Tesisat (Kale Yetkili Servis) Ömer Balıkçı

  Güler yüzlü ve titiz çalışan ekibinize verdiği emekler için teşekkür ederim.

 • Milimetrik Fayans Seramik Sam Azap

  O gerçek bir sanatkar. İşinin hakkını veren sayılı ustalardan. Kendi evimi yaptırdım, el işçiliği olsun samimiyeti olsun işe verdiği değer olsun hepsi çok mükemmel.

 • Özer Altıok Özer Altıok

  Özer Altıok

  İlgi ve alakaları harika. Öneriyorum...

Bursa Nilüfer Alçı / Kartonpiyer

: 27 sonuç
Furkan Tesisat (Kale Yetkili Servis) Ömer Balıkçı
2 Yorum10Puan
Özer Altıok
9 Yorum9.7Puan
Milimetrik Fayans Seramik Sam Azap
2 Yorum10Puan
Has Elektrik Muhammet Kısa
1 Yorum10Puan
Kızılelma İnşaat
Meyes İnşaat Mehmet Aytunç Sürücü
2 Yorum9.5Puan
Uğur Şahin Yapı Dekorasyon Uğur Şahin
3 Yorum9.7Puan
Nurel İnşaat Temel Şimşir
Oktay Dekorasyon İbrahim Oktay
Polat Kardeşler Murat polat
Evim Tadilat Fayik Arslan
Dekodizayn 36 Adem Temocin
Özbay İnşaat Ömer Serhat Özbay
Ergin Boya Dekorasyon
Met Yapı Erhan Baş
2 Yorum10Puan
Ramazan Aydın
Aziz Kusutoğlu Yapı Dekorasyon Aziz Kusutoğlu
Turkuaz Boya Dekorasyon Ümit Erginyürek
Ön-er İnşaat Hikmet Aktosun
Kürekçi Tesisat Yapı Dekorasyon Ferit Kürekçi
6 Yorum10Puan