Bursa En İyi 10 PVC Pencere ve Kapı Doğrama

Bursa ilinde PVC Pencere ve Kapı Sistemleri üzerine üretim, satış ve montaj hizmetlerinin tümünü bir arada sunan yüzlerce firmayı UstasıBurada'nın sizler için hazırladığı bu sayfada listeledik. Yorumları okuyarak ve firmaların profillerini inceleyerek verdikleri hizmetler hakkında fikir edinebilir ve ücretsiz çağrı hatlarından hiçbir aracılık hizmet bedeli ödemeden telefonla iletişime geçerek bilgi ve fiyat alabilirsiniz. 

Binaların kapı ve pencere sistemlerinde eskiden yaygın olarak kullanılan ahşap malzemelere alternatif olarak 1930'lu yılladan sonra kullanılmaya başlanan PVC malzeme inşaat sektöründe kullanılan ahşap ihtiyacını azaltması sebebi ile daha az ağaç kesilmesine katkı sağlamakta ve bu yönüyle çevre dostu olarak bilinmektedir. Poli Vinil Clorür'ün kısaltması olan PVC, hammaddesi petrol ve tuz olan bir çeşit plastiktir. PVC malzeme inşaat sektöründe yaygın olarak pencere profilleri, kapı, çerçeve, panjur, su borusu, duvar ve çatı kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. 

PVC veya halk arasında yaygın olarak kullanılan adıyla pimapen ustalarının yaptıkları iş, plastik profil ve yardımcı malzemeler kullanarak kapı, pencere, sineklik, kepenk, panjur gibi ürünleri imal etmek ve bu ürünlerin montajını yapmak olarak özetlenmektedir. Ayrıca pvc üretim ve tamir firmaları pencere tamiri, pencere montajı, pencere kilidi takma, çocuk kilidi takma, pencere pervazı tamiri, pencere fitil değişimi, ısı bandı takma, menteşe tamiri, pvc tamiri, pvc doğrama, cam sinekliği, balkon kapısı sinekleği, stor sineklik gibi hizmetler sunmaktadır. Dayanıklı oluşu, kolay temizlenmesi ve estetik görünümü nedeniyle son yıllarda ülkemizde de yoğun talep gören PVC ürünlerine halk arasında daha çok pimapen denmektedir. Balkon kapısı, bahçe kapısı, garaj kapısı, fotoselli kapı, pencere, PVC balkon, panjur sistemi gibi alanlarda sık tercih edilen pimapen ürünlerin onlarca renk alternatifi ve yalıtım özelliğine sahip çeşitleri bulunmaktadır.

PVC Kapı ve Pencere Sistemleri'nin yalıtım özelliklerinin güçlü olması yaz döneminde dışarıdaki sıcak havanın, kış döneminde ise soğuk havanın kapalı mekana girmesini engellemektedir. Bu sayede ısı ve yakıt tasarrufuna yardımcı olması açısından da ekonomik avantaj sağlamaktadır. Türkiye'de pvc kapı, pencere ve panjur sistemleri konunda üretim yapan en büyük firmaların başında Egepen, Winsa, Adopen, Kompen, Pimapen, Pakpen, Fıratpen ve Erpen gelmektedir. Bu markaların ürünlerini kullanarak özel ölçü ve talepler doğrultusunda sistem kuran ve montajını yapan çok sayıda yetkili firma son kullanıcılara hizmet vermektedir. 

Bursa'nın en iyi  PVC Kapı ve Pencere ustaları ile tanışmak istermisiniz? Aradığınız pvc ustası UstasıBurada'da, peki siz neredesiniz?

İnegöl, İznik, Orhangazi, Büyükorhan, Gemlik, Orhaneli, Karacabey, Keles, Gürsu, Harmancık, Kestel, Mudanya, Osmangazi, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Yıldırım ve Yenişehir ilçelerinden oluşan Bursa, 2016 yılı verilerine göre 2.9 milyon kişinin yaşadığı Türkiye'nin dördüncü büyük şehri ünvanına sahip bir metropoldür. Güney Marmara Bölgesi'nde bulunan Bursa, ülkemizin otomotiv ve tekstil sanayisi en çok gelişmiş şehirlerinin başında gelmektedir. Bursa Organize Sanayi Bölgesi ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi şehrin ekonomisine en büyük katkıyı sağlayan büyük firmaların da faaliyet gösterdiği önemli sanayi bölgeleridir. Ayrıca BUTTİM(Bursa Uluslararası Tekstil Ve Ticaret Merkezi) ve ülkemizin önemli yerli tekstil markaları Bursa'da bulunmaktadır.  

Favori Yapı Ümit Gök
1 Yorum10Puan
Karaca Yapı Hüseyin Karaca
Egepen Hakan Başarır Yapı İnşaat Hakan Başarır
Ege Yapı (winsa) Hüseyin Kölekçi
5 Yorum10Puan
Bursa Tesisat Ahmet Doğru
1 Yorum10Puan
Eren Çilingir Kadir Karapınar
Çamlıca Tesisat Muharrem Özdemir
9 Yorum9.7Puan
Met Yapı Erhan Baş
2 Yorum10Puan
Kardeşler Yapı Levent Sezen
Odak Plastik Necdet Karabaş
Multidoor Yapı Otomasyon San. Ve Tic. A.ş Gökmen Aslan
Orhan Cam Orhan Şen
Kızmazerler Yapı Adem Kızmazer
Çalışkan Pen Ertuğrul Dayı
Teksan Pvc Aksesuarları Serkaç Durmuş
Nilüfer Elektrikçi Turgay Demirel
Erol Dekorasyon Mustafa Gürler
Mt Metal Teknik Murat İnkaya
A-t Yapı Atilla Çakal
Sarı Mimari Bülent Güzelahmetler