Ustası Burada
Ustası Burada

Acil Kombi Servisi

Daha Fazla Göster

Acil Kombi Servisi

Özellikle kış aylarında evlerimizde yaşadığımız en büyük sorun kombilerde meydana gelen arızalardır. Soğuk havalarda sıcak su olmadan ve peteklerimiz ısıtmadan vakit geçirmek tabi ki hiçbirimizin istemediği bir durum. Özellikle çocuklu ailelerin en büyük kabuslarından kış aylarında oluşan kombi arızaları ile ilgili acil servis desteği beden sağlığımız için oldukça hassas bir konudur. Kombiler 4 mevsim kullanılan ve her gün ihtiyaç duyduğumuz eşyalar olduğu için arızalanma süreleri diğer eşya gruplarına göre daha yoğundur. Bazı arızalar ise geç saatlerde ya da hafta sonları yaşanabilir. Özellikle kış aylarında kombi servislerinin yoğun çalışma temposu içine girmesi servis bekleme sürelerini uzatabilir. Bu sorunlarla karşılanmamanız adına bazı teknik servisler acil kombi servisi hizmetleri ile haftanın her günü ve günün her saatinde hizmet vermektedirler. Bu sayede ihtiyacınız olan sıcak ortama kavuşmanız beklenenden daha kısa sürede gerçekleşecektir. Acil kombi servisleri kurdukları mobil destek ekipleriyle siz servis talebinde bulunduktan kısa bir süre sonra adresinize ulaşarak mümkünse tamir işleminin yerinde gerçekleşmesi için çalışırlar. Gerekli temizlik ve bakım işlemleri, parça değişimleri, kombi arıza kodu çözümleri gibi bir çok konuda hızlı teknik servis desteği sunarlar. 

Acil Kombi Arızaları

Kombiniz arıza yaptığında evleriniz ve işyerlerinizdeki pek çok iş aksamaktadır. Isınma ve yemek pişirmede kullanılan doğalgaz bağlantısının kesilmesi kombileriniz de yaşanan teknik bir arızadan kaynaklıdır. Kombinizin arızası durumunda birkaç gün sonra hizmet alabilirsiniz. Bu durum bazı sorunların giderek büyümesine yol açacaktır. Beden sağlığınız yada ticari faaliyetleriniz bu durumdan olumsuz etkileneceği gibi aynı ortamı paylaştığınız aile bireyleriniz içinde kombilerinizin arızalanması ve geç müdahale bazı sorunlara yol açabilir. Kombilerinizin arızalanması durumunda acil kombi servisini arayarak yaşadığınız sorun ile ilgili ilk bilgileri vermeniz oldukça önemlidir. Teknik servisinin ileteceği sorulara bilginiz dahilinde doğru cevapları vermek servis hizmetinin kalitesini belirlemede önemli bir etkendir. Bazı sorunların çözüm yolu çok kolay olduğu için doğru bilgi vermeniz durumunda servisin adresinize gelmesine bile gerek kalmadan problemin çözümü noktasında hizmet alabilirsiniz. Ancak sorunu kendiniz çözemiyorsanız yaşadığınız durumu net bir şekilde ifade etmeniz acil kombi servisinin adresinize ulaştığında soruna hızlı bir şekilde müdahalesi için şarttır. Aşağıdaki bazı kombi problemleri müşterilerin sıklıkla yaşadığı sorunlardan oluşmaktadır. Siz de acil kombi servisinden servis talebinde bulunduğunuz da aşağıdaki sorunları yaşıyorsanız net bir ifadeyle bu sorunu iletebilirisiniz.

Kombi çalışıyor ısıtmıyor
Kombi sıcak su akmıyor 
Kombi petekleri ısıtmıyor
Kombi sıcak su az veriyor
Kombiden ses geliyor 
Kombi su akıtıyor
Kombi su dolmuyor
Kombi doldurma musluğu dönmüypr
Kombi patlamalı çalışıyor
Kombi üstü sıcak altı soğuk
Petekler ısınmıyor
Petekler çalışmıyor
Kombi ses yapıyor
Kombi çalışıyor sonra duruyor
Kombi error veriyor
Kombi ateşleme yapmıyor
Kombi su basıncı devamlı düşüyor
Kombiden sıcak su gelmiyor
Kombi kırmızı ışık yanıyor
Kombi pat pat ses yapıyor
Kombi mutfağa sıcak su veriyor banyoya vermiyor
Kombi ekranı gidip geliyor

Görüldüğü gibi bu arızalar hemen hemen tüm kombilerde kullanıcıların sıklıkla yaşadığı ve çaresiz kaldığı sorunlar. Günün her saatinde kombiniz ile ilgili yukarıdaki yada daha farklı şikayetler ile karşılaşabilirsiniz. Bu tür durumlarda kombiye kendinizin müdahalesi istenmeyen daha üzücü sonuçlara yol açabilir. Mutlaka uzman bir kombi servisinden destek almak sizi ileride doğacak daha büyük masraflardan kurtaracaktır. Acil kombi servisleri günün her saati izmet veren ve alanında uzmanlaşmış ustalardan oluştuğu için bu tür sorunlarınıza pratik ve kalıcı çözümler sunmaları daha sağlıklı olacaktır. 

Kombi Arıza Kodları

Kombi arıza kodları ise kombilerde sıklıkla karşılaştığımız durumlardır. Kombi panel ekranında karşımıza çıkan ve anlam veremediğimiz harf ve rakamların yanyana gelmesi ile bize uyarıda bulunan kombi arıza kodları kombide yaşanan sorununun doğru tespiti için bize ve servise ön bilgi vermektedir. Markası ve modeline göre arıza kodları farklı sonuçlar verebilir. Her kombinin arıza kodu uyarıları aynı değildir. Bu nedenler birçok kullanıcı arıza kodları ile ilgili bilgi edinmek istediklerinde ve sorunun çözülmesi gerektiğinde acil kombi servislerine ulaşmak isteyebilirler. Konusunda uzmanlaşmış bir acil kombi servisi siz kombi hata kodunu söylediğiniz anda kombinizin markası ve arızanın kaynağı ile ilgili size detaylı bilgi verebilir. Bu deneyim sayesinde birçok arıza gayet hızlı bir şekilde giderilirken acil kombi servisi ve kombi kullanıcısı zamandan tasarruf etmiş olacaklardır. 

Acil Kombi Servis İşlemleri

Acil kombi servisleri adresinize ulaştığında bazı prosedür işlemler ile arızanız hakkında detaylı bilgiye sahip olurlar. Kullanıcının kombisi ile ilgili ilettiği bazı bilgiler, servis işlemine başlanması için yeterli olmayabilir. Ya da kombi üzerindeki arıza kodları haricinde bazı problemlerde kombinin çalışmasını engelleyebilir. Acil kombi servisi bu tür durumlarda ilerleyen zamanlarda başka sorunlar çıkmaması adına bazı işlemleri her kombide uygularlar. Bu işlemlerden bazıları;

Kombilerin içindeki parçaların tozla yada başka bir dış etkenle kaplanıp sorun çıkarıp çıkarmadığı tespit edilir.
Kombinin elektrik bağlantıları ve kombiye gelen elektrik akımının sağlıklı olup olmadığı tespit edilir. 
Kombi bacasının açık olup olmadığı kontrol edilir.
Kombinin ısı sensörlerinin doğru çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. 
Kombinin tesisat suyu her ihtimale karşı yenilenir. Bazı kirli tesisat sularının kirli olması ısı iletimi konusunda istenen verimin alınmasını engelleyebilir.
Kombi su seviyesi kontrol edilir.
Kombi tesisatındaki su temizlendikten sonra tesisat içindeki hava alınır.
Kombi filtrelerinin kir durumu kontrol edilerek gerekmesi halinde filtre değişimi yapılır. 
Ortamdaki peteklerin kontrolü sağlanarak gerekli temizlik ve hava almak işlemleri uygulanır. 

Oldukça kapsamlı olan kombi bakım işlemleri sorunun doğru tespiti ve kombinin sorunsuz çalışabilmesi için önemlidir. Adresinize ulaşan acil kombi servisi yukarıda saydığımız tüm bu işlemleri sırasıyla uygulayarak sorunun çözümü konusunda kullanıcıları bilgilendirir. 

Acil Kombi Servisleri İçin Ustasiburada.com

ustasiburada.com kurulduğu günden bu yana müşterilerin özellikle acil servis ihtiyaçlarında mümkün olan en kısa sürede nitelikli hizmete ulaşabilmelerini amaçlamıştır. Gereksiz prosedürler ile zaman kaybına fırsat vermeden saniyeler içinde adresinize en yakın acil kombi servisine aracısız bir şekilde doğrudan ulaşmanız, usta ile birebir diyalog kurabilmeniz, yetki belgeli ve çalışma ruhsatına sahip ustalardan hizmet alabilmeniz için adresinize en yakın acil kombi servisleri ustasiburada.com'da sizler için biraraya geldi. Dilediğiniz acil kombi firmasının profilini inceleyebilir, fotoğraf ve belgeler bölümüne göz atabilir, firma yada usta hakkında çeşitli konularda yapılan puanlamalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. En önemlisi de dilediğiniz ustaya ücretsiz çağrı hatları üzerinden doğrudan ulaşım imkanı bulabilirsiniz. ustasiburada.com uygulamasına tarayıcınız üzerinden ulaşabildiğiniz gibi ayrıca Google Play, Apple Store yada AppGalery uygulamalarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.