Ustası Burada
Ustası Burada

Evden Eve Nakliyat

Evden Eve Nakliyat

Son yıllarda gördüğü yoğun taleple birlikte sürekli kendini yenileyen ve gelişen sektörlerden biri de Evden Eve Nakliyat Firmalarıdır. Taşınma süreçlerini müşterileri için en zahmetsiz hale getiren nakliye şirketleri, taşımacılık konusunda yetki belgesine sahip olmalarının yanısıra kullandıkları nakliye araçları, taşıma asansörleri ve teknolojik ekipmanları ile her detayı sorunsuz şekilde hallediyorlar. Asansörlü nakliye aracı kullanan firmalar eşyaları araca yüklemek için evinizin balkonuna ya da penceresine dayadıkları asansör sayesinde paketlenmiş eşyalarınızı çok kısa sürede nakliye arabasına yükleyebiliyorlar. Asansörlü nakliyenin en büyük avantajı mobilyalarınızın ve diğer eşyalarınızın taşınma sırasında çarpma, düşme, ezilme gibi nedenlerle zarar görme riskini en aza indirmesi oluyor. Nakliye asansörü sayesinde insan gücüne duyulan ihtiyaç azaldığından nakliye ekipleri daha az fiziksel yorgunlukla daha kısa sürede evinizi taşımanıza yardım edebiliyor. 

Şehiriçi nakliye hizmetlerinin yanısıra şehirlerarası eşya taşımacılığı da yapan nakliyat şirketlerinin sunduğu temel hizmetler ev taşımacılığı, ofis taşımacılığı, banka taşımacılığı, fuar taşımacılığı, fabrika taşımacılığı, işyeri taşımacılığı, depo nakliyesi, değerli eşya nakliyesi, sanat eserleri nakliyesi vb. işleri kapsamaktadır. Ayrıca bazı nakliye firmalarının asansör kiralama ve eşya depolama hizmetleri de bulunmaktadır. Kiralık asansör hizmeti veren büyük firmalar genellikle küçük ölçekli nakliye firmalarına günübirlik asansör kiralama yapmaktadır.

Evden Eve Nakliyat'ın Faydaları

Profesyonel taşıma şirketleriyle ev taşımanın avantajları saymakla bitmiyor. Evden eve nakliye anlaşması yapmanız halinde taşıma gününde şirket tarafından evinize gönderilen nakliye personelleri evinizdeki tüm eşyaları paketleyerek kolilere yerleştiriyor. Mutfak eşyalarınızdan giyisilerinize kadar her eşyanın niteliğine uygun ambalajlama yapılarak eşyalarınızın taşıma esnasında kirlenmemesi ve kırılmaması için tüm önlemler alınıyor. Mobilyalarınız tek tek sökülerek her bir parçası için mobilya paketleme yapılıyor. Beyaz eşyalarınız darbelere karşı ambalajlanarak araca yükleniyor. Tüm eşyalarınızın yeni evinize nakliyesi tamamlandıktan sonra aynı ekip tarafından beyaz eşyaların kurulumu yapılıyor, mobilyalarınız paketlerinden çıkartılarak ekipteki marangoz tecribesine sahip personel tarafından mobilya kurulumlarınız yapılıyor. Koli içlerindeki tüm eşyalar eski evinizdeki düzeniniz dikkate alınarak dolap içlerine yerleştiriliyor. Öte yandan nakliye şirketleri taşıma gününe özel yaptırdıkları nakliye sigortası ile eşyalarınızı hasarlara karşı güvence altına alıyor. 

Evden Eve Nakliyat Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Oldukça stresli ve yorucu bir iş olan taşınma işlemi birçok ev sahibinin ve kiracının üzerinden günlerce düşündüğü bir konu. İyi bir planlama ve doğru evden eve nakliye firması seçimi bu stresli ve yorucu işteki yükünüzü daha da hafifletecektir. Evden eve nakliyat firmasını aramalarınızda size yardımcı olabilmesi için dikkat etmeniz gereken hususları sizler için derledik. Bu bilgiler tavsiye niteliğinde olup asıl önemli olan husus ince eleyip sık dokuduktan sonra kararınızı vermek olacaktır. 

Öncelikle profesyonel bir firma tercihi birçok soruna cevap olabilecek bir adımdır. Kullanılan araçların kalitesi, çalıştırılan eleman sayısı, eşayaları paketleme şekillerine kadar detaylı bir araştırma sonuncunda karar vermeniz daha sağlıklı olacaktır. Evden eve nakliye firması arayışlarınızda aşağıda sıraladığımız soruları muhakkak muhattabınıza iletiniz.

İşletmenizin taşıma ruhsatı bulunuyor mu?
Çalışanlarınızın sigortası var mı?
Taşıma işleminden önce eşyalar için sigorta yaptırıyor musunuz?
Eşyaları taşıyacak aracınızın kasa özellikleri nelerdir?
Paketleme işleminde hangi malzemeleri kullanıyorsunuz?
Daha önce taşımasını yaptığınız müşterilerinize ait referanslarınız var mı?
Asansörlü taşıma hizmetiniz var mı?
Taşıma ücretini işlem sonrasında mı öncesinde mi talep ediyorsunuz?
Mobilya yada beyaz eşyalar ve elektronik cihazlar için alanında yetkin kişilerle mi çalışıyorsunuz?
Taşıma işlemi ne kadar sürecek?

Bu sorulara alacağınız cevaplar size hizmet verecek evden eve nakliyat firmasının kalitesini ölçmeniz açısından siz fikir verecektir. Yine de referans konusunda ısrarcı olmanızı önemle tavsiye ederiz. Çalışma ve taşıma ruhsatı olmayan, sözleşme yapmadan taşıma işlemini gerçekleştiren firmalardan hizmet almamanızı öneririz. Taşıma işlemi için anlaşmadan önce farklı firmalardan fiyat anlamında bilgi almanız da maddi açıdan zarar görmemeniz için önemlidir. 

Evden Eve Taşıma Belgeleri

Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde açıkca belirtilen hususlar bu alanda hizmet veren tüm firmaları bağlayıcı niteliktedir. Yetki Belgesi, bu Yönetmelik kapsamında bir faaliyette bulunacak gerçek ve tüzel kişilere çalışma izni veren ve Bakanlıkça düzenlenen belgedir. C3 ve K3 Yetki Belgesi alan işletme yada şahıslar evden eve nakliyat hizmeti verebilirler. 
C3 Yetki Belgesi: Ticari amaçla uluslararası ve yurt içi ev ve büro eşyası taşımacılığı yapacak işletmelere, K3 Yetki Belgesi ise ticari amaçla ev ve büro eşyası taşımacılığı yapacak işletmelere verilir.

Evden eve taşıma hizmeti aldığınız taşıtlarda dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise taşıt kartlarının asıllarını evden eve nakliye firmaları taşıtlarında bulundurmak zorundadırlar. Gerekli kontrol ve muayenelerden geçmiş olan bu taşıtlardan hizmet almanız eşyalarınızın güvenliği için oldukça önemlidir. 

Şehir İçi Evden Eve Nakliyat

Aynı şehirde farklı bir ilçe yada farklı bir semte taşınmak şehirlerarası evden eve naklliyat yada uluslararası evden eve nakliyat gibi işlemlere bakıldığında daha kolay ve hızlı bir süreçtir. Şehir içi evden eve nakliye firmaları sadece konutlarda değil çeşitli yapılardada hizmet vermektedir. Şehir içi ofis taşıma, şehir içi dükkan taşıma, şehir içi beyaz eşya taşıma, şehir içi piyano taşıma gibi hizmetler de evden eve nakliyat firmaları tarafından verilmektedir. Birçok evden eve nakliyat firması bugün askılı taşıma hizmeti de vermektedir. Özellikle şehir içi evden eve taşımalarında mülk sahiplerine büyük bir kolaylık sağlayan asklı evden eve nakliyat hizmeti ile giyim eşyalarınız özel olarak poşetlenerek araçlarda bulunan özel bölmelere alınarak tozlanma yada deforme olmadan yeni adreslerine ulaştırılır. Taşıma hizmeti alacağınız firmadan askılı evden eve nakliye hizmeti verip vermediklerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca asklı tesktil taşımacılığı hizmeti ile bir çok tekstil firması yada işletmenin nakliyelerinde evden eve nakliyat firmaları tercih edilmektedir. 

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat

Şehir içi evden eve nakliyat gibi kısa süreli olmayan taşıma işlemidir. Hizmeti alacağınız bölgenin uzaklığı bu süreyi belirleyen en önemli husustur. Mesafeli bir taşıma işlemi riskleri her zaman bünyesinde barındırır. Alanında yetkin olmayan, gerekli taşıma izin belgelerine sahip olmayan işletme ve şoförler maddi anlamda hasarlı bir taşınma yaşamanıza sebep olabilir. Bu yüzden şehirlerarası evden eve nakliyat firması seçimlerini yukarıda saydığımız kriterlere göre yapmanızı öneririz. Şehirlerarası evden eve nakliyat işleminde tercih edilen aracın kapasitesi çok önemlidir. Dar ve alçak kasalı bir araç uzun yolda eşyalarınıza zarar verebilir. Düzenli yerleşimi yapılmamış ve küçük kasalı bir araç özellikle yokuş ve virajlarda eşyalarınızın zarar görmesine neden olabilir.  şehirlerarası evden eve nakliyat hizmeti öncesinde sigortalı taşıma hizmeti veren profesyonel ve referansları güçlü bir firmadan hizmet almanızı öneririz. 

Asansörlü Evden Eve Nakliyat

Günümüzde yüksek katlı yapılar şehirlerin hemen hemen her noktasında karşımıza çıkmaktadır. Bazen 20 hatta 30 kat şeklinde dizayn edilen yapılara eşya taşımak için insan gücü kullanmak tek başına yeterli değildir. Taşıma işleminin hızlı ve sağlıklı yapılabilmesi için asansörlü evden eve nakliyat firmaları tercih edilmelidir. 54 metreye kadar asansörlü nakliye hizmeti mümkündür. Ancak bazı yapılar asansörlü nakliyeye pek uygun olmayabilir. Önlerinde yeşil alan bulunan, cadde yada sokağa uzak konumda olan, yapı aralıkları asansörlü nakliye aracının çalışmasına fırsat vermeyecek kadar dar olan binalarda asansörlü nakliye hizmeti verilemez. 

Asasnrlü evden eve taşınma işleminde uyulması gereken bazı kurallar hem çalışanların can sağlığı hem de taşınacak eşyaların sağlam kalması açısından oldukça önemlidir. Öncelikle asasnör bakımlarının zamanında ve eksiksiz yapılması  ve yetkili kuruluşlarca onay verilmesi gerekmektedir. Taşıma sepetlerine belirtilen ağırlık ölçünde yük yüklenmelidir. Mobilyalardan dolap gibi büyük parçalı mobilyalar uzman kişilerce uygun parçalara ayrılarak taşıma sepetine alınmalıdır. Taşıma sepetine konan eşyaların devrilmeyecek şekilde mümkün olan en sağlıklı şekilde yüklenmesi sağlanmalıdır. Taşıma esnasında taşıma sepetini personelin kullanmasına izin verilmemelidir. 

Tüm bu hususlara dikkat edilmesi durumunda sorunsuz bir taşıma işlemi gerçekleşebilir. Birçok asansörlü evden eve nakliyat firması taşıma işleminden önce keşif çalışması yaparak eşyanın alınacağı ve iletileceği adreslerde gerekli incelemeleri yaparak müşterilerine güven vermektedir. 

Sigortalı Evden Eve Nakliyat

Tedbirlere harifyen uyulsada bazı istenmeyen durumlar taşınma esnasında yaşanabilir. Bazı eşyalarınızın maddi değeri yüksek olabilir. Örneğin hasar alacak bir televizyonun yada beyaz eşyanın size getireceği mali yükü tahmin edebilirsiniz. Bu tür olumsuz durumlarla karşılaşıldığında maddi zarara uğramamak için anlaştığınız firmanın taşıma işlemini sigortalı yapıp yapmadığını muhakkak sormalısınız. Birçok firma sigortalı evden eve nakliye hizmeti için ekstra bir ücret talep etmemektedir. Sadece taşınma esnasında oluşacak hasarlara karşı değil eşyaların karayolunda seyir halinde karşılaşacağı hasarları kapsamaktadır. Her nekadar yasal bir zorunluluğu olmasada evden eve nakliyat firması seçimlerinizde sigortalı evden eve nakliyat hizmetini mutlaka tercih edin. 

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Adında anlaşılacağı üzere ev eşyalarının farklı bir ülkeye taşınma işlemidir. Yasal prosedürler gereği şehir içi evden eve nakliyat gibi basit bir işlem değildir. Taşıma işlemi Ulaştırma Bakanlığı’nın zorunlu kıldığı uluslararası zati ev ve ofis eşyalarının taşınması için zorunlu olan belge türü olan C3 belgeli araçlar ile gerçekleştirilmektedir.

Örnek verecek olursak ilk defa yurt dışına taşınacak bir kişi önce oturma izinlerini almalıdır. Daha sonra bu evraklarla Uluslararası Evden Eve Nakliyat hizmeti veren bir firmaya müracaat etmelidir. Müracaatları sonrasında ilgili firmanın eksperi taşınacak yapıya gelerek ortalama bir metreküp hesabı çıkartır. Taşınma işlemi için eşyalar kamyon yada kamyonete yüklenerek ilgili firmanın deposuna iletilirler. Burada tırlara yüklenen eşyalar gümrükleme işlemi için resmi evraklar ile birlikte beyannameleri açılması için ilgili kuruma iletilir. Gerekli onayların sonrasında belirtilen ülkeye transfer işlemi gerçekleştirilir. Eşyaların taşındığı ülkedeki nakliye firmasının deposuna eşyalar tırdan indirilerek uygun zaman için müşteri ile diyaloğa geçilir. 

ustasiburada.com üzerinde günün her saati çok sayıda evden eve nakliyat hizmeti ile ilgili aramalar yapılmaktadır. Kullanıcı tercihleri farklıda olsa evden eve nakliye hizmeti ile ilgili bazı arama sonuçları size yol gösterebilir. Siz de aradığınız hizmetin üzerine tıklayarak bulunduğunuz bölge ve şehir seçimini yapabilir ve adresinize en yakın evden eve taşıma hizmetine ulaşabilirsiniz. 

Uluslararası Evden Eve Nakliyat
Evden Eve Taşımacılık
Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat
Asansörlü Evden Eve Nakliyat
Sigortalı Evden Eve Nakliyat
Şehir içi Evden Eve Nakliyat
Parça Eşya Nakliyat
Evden Eve Nakliyat Depolama Hizmeti
Evden Eve Nakliyat Ambalaj ve Eşya Paketleme
Evden Eve Nakliyat Tavsiyesi
Evden Eve Nakliyat Ruhsatı
Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Evden Eve Nakliyat ve Taşıma Şirketleri için UstasıBurada. Yorumları okuyarak size en uygun Evden Eve Nakliyat ve Taşımacılık seçeneğini hemen bulabilir, nakliye firmalarını ücretsiz çağrı hatlarından arayarak evden eve nakliye fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.