Ustası Burada
Ustası Burada

Oto Cam Servisi

Oto Cam

Otomobiller hayatımızda büyük bir yere sahiptir. Oto camlar taş sekmesi, cisim çarpması, kaza gibi sebeplerden kırılabilir, çatlayabilir veya hasar görebilirler. Trafikte hasarlı camla seyir halinde pek çok araç görmek mümkündür. Ancak hasarlı camlarla yolculuk yapmak var olan çatlak ve kırıkların içerisine toz vb. ürünlerin dolmasına sebep olmaktadır. İçerisine toz vb. ürünler dolan camlar tamiri imkânsız hale gelmektedir. Ayrıca çatlak ve kırık camların patlama tehlikesi bulunmaktadır. Aracın içerisinde sürücü ve yolcu olan araçlarda meydana gelen cam patlaması insan hayatı için son derece tehlikelidir. Mandagözü, yıldız ve kombi adındaki 1 cm çapa sahip tüm çatlaklar onarılabilir hasarlardır.

Oto Cam Kulanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oto camlarınıza farkında olmadan zarar verebilirsiniz. Sizin için önemsiz görülen küçük bir ihmal oto camlarınızın daha kısa sürede yıpranmasına sebep olacak ve ilk kaza anında normalin daha üstünde bir hasar almanıza neden olacaktır. Araç kullanımı sırasında oto camlarınız ile ilgili aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir

Cam sileceklerinizi kuru çalıştırmamalısınız
Cam sileceklerinizin aşınması zamanla oto camlarınızda kılcal çizikler oluşmasına neden olacaktır,
Oto camlarınızı su ve cam suyu ürünleri haricinde bir kimyasal ürün ile temizlememelisiniz.,
Buzlanma durumunda oto camlarınız sert bir madde ile kazımamalısınız,
Oto cam değişimlerinde markanıza ve modeline uygun üretilmiş orjinal cam tercih etmelisiniz. 

Oto Cam Tamiri ve Değişimi

Oto cam değişimi yaptırmanız gerektiğinde alanında uzman kişiler tarafından destek almanız gerekmektedir. Oto camlar her türlü hava şartına maruz kaldığı için montajı yapılan zeminin çeşitli aletler ve ürünlerle temizlenmesi gerekir. Temizleme işlemi doğru yapılmadığı takdirde montajı yapılan yeni cam kırılabilir veya düşebilir. Bireysel olarak hizmet veren oto cam tamircileri dışında aynı zamanda yetkili servislerde oto cam tamiri ve değişimi hizmetleri vermektedir. Ortalama maliyete sahip oto cam tamiri ve değişimi hizmetleri pek çok serviste her bütçeye uygun olarak verilmektedir. Oto cam değişimi bir çok durumda kaçınılmaz olurken bazı küçük hasarlı oto cam işlemlerinde tamir işlemi de mümkün olabilmektedir. Her ne kadar dışarıdan alacağınız bir oto cam çatlak sıvısı ile kendi tamir işleminizi kendiniz yapabilseniz de yine de uzman ellerden alacağınız bir servis hizmeti camlarınızın güvenliği açısından daha faydalı olacaktır. Oto Cam ile ilgili yapılan bazı tamir ve değişim arama sonuçları aşağıdaki gibidir.

Oto Cam Tamiri 
Oto Cam Değişimi 
Oto Cam Filmi Uygulama
Ön Cam Çatlak Tamiri 
Arka Cam Çatlak Tamiri

Oto Cam Çizik Giderme
Oto Ayna Tamiri 
Dikiz Aynası Tamiri ve Değişimi 

Araba Güneşlik
Araba Ön Cam Güneşlik 
Araba Yan Cam Güneşliği

Araba Cam Fitili
Kaskolu Oto Cam Değişimi 
Sigortalı Oto Cam Değişimi
Çıkma Oto Cam
İş Makinesi Cam Değişimi 
Kamyonet Camı Değişimi
Kamyon Camı Değişimi 
Oto Cam Yol Yardım 

Bu işlemlerde bölgenize hizmet veren ve servis desteği açısından size en yakın lokasyonda bulunan işletme ve ustalar size zaman açısından da avantaj sağlamaktadır. Ustasiburada.com’da adresinize en yakın profilleri filtreleyerek görüntüleyebilir, sayfa içeriklerini inceleyebilir, hizmet alan kullanıcıların puanlamaları ile güvenilir servis hizmetine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. 

Oto Cam Markaları

Aracın camını değiştirmek isteyen sürücülerin ilk tercihi kendi markalarına ait orjinal cam modelleri olacaktır. Ancak yerli üretim yada ithal birçok oto cam markası sürücülere bütçe ve kalite olarak alternatifler sunmaktadır. Sektörde en çok tercih edilen ve bilinen bazı oto cam markaları 

  • Doraglass
  • Sekurit
  • Guardian
  • Olimpia
  • Splintex
  • Uğurlu
  • Dora
  • Lucky
  • Pilkington

Tüm bu oto cam markalarında arayacağınız ilk özellik Euro NCAP testlerinden başarı ile geçmiş olmalarıdır. Muadil oto camlarında kaza esnasında dağılma ve can güvenliğini riske atma durumu olduğundan daha elastik yapıya sahip orjinal oto cam tercih etmeniz can ve mal güvenliğiniz için hayati öneme sahiptir. 

Yerinde Oto Cam Değişimi 

Oto cam hasarları çoğunlukla sürüş halindeki araç sahiplerinin yaşadığı bir problem olsada bazı hasarların boyutu ve oluş şekli oto camlarının yerinde tamir edilebilmesine olanak sağlamaktadır. Bu işlemler sürücülere zamandan tasarruf sağladığı gibi maliyet açısından da daha ekonomiktir. Oto cam firmalarının önceliği değişimden önce tamiri mümkün olan camların bu işlemlerini gerçekteştirmek olmalıdır. Bu sebeple günümüzde bir çok firma oto cam alanında yol yardım desteği sunmakta ve araç sahipleri için kolaylıklar sağlamaktadır. 

UstasıBurada olarak Türkiye’nin dört bir yanından Oto Cam Tamiri ve Değişimi Ustalarını sizler için bir araya getirdik. Aradığınız Oto Cam Tamiri ve Değişimi için UstasıBurada