Ustası Burada
Ustası Burada

Anahtar Teslim Tadilat

Daha Fazla Göster

Anahtar teslim tadilat hizmetleri yapıların kullanıcının istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanarak yeniden dizayn edilmesi işlemidir. Gözle görülen açık alanlardan duvar içine yerleştirilmiş tesisatlara, bodrumdan çatıya kadar tüm alanlarda organize olarak yapılan anahtar teslim tadilat işlemleri sayesinde yapılar farklı bir görünüm kazanabildiği gibi işlevsellik olarak hayat standartlarını da yükselten uygulamalardır. Özellikle son yıllarda artan konut fiyatları sebebiyle birçok ev sahibi yapılarında anahtar teslim tadilat hizmetlerine yönelmiştir.

Bu işlemler komple tüm konutu kapsadığı gibi sadece mutfak, banyo, wc yada salon yatak odası ve diğer odaları da kapsamaktadır. Bu alanlarda yapılan işlemlerde önemli olan işlemi yapacak anahtar teslim tadilat firmasının tüm işlemleri tek elde tamamlayıp konut sahibine teslim etmesidir. Anahtar teslim tadilat hizmetlerinde hizmet alınan firmanın müşterisinin bütçesini doğru yönetmesi ve konut sahibini doğru yönlendirmesi ayrıca önemli bir husustur. Bu sayede mümkün olan en uygun bütçeyle ve kaliteli malzemeyle daha sağlıklı bir hizmet alınmış olacaktır. 

Anahtar Teslim Tadilat İşlemleri Nelerdir?
Anahtar teslim tadilat hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için öncelikle uzman bir ekip tarafından doğru bir keşif işlemi yapılması gerekmektedir. Kendi alanında yetkin bir ustanın yapının durumu ve bütçe aralığına göre konut sahibine sunacağı seçenekler ve zaman aralığı iş kalitesi ve teslimi konusunda aydınlatıcı olacaktır. Keşif işlemi esnasında yapının mevcut durumu fotoğraflanarak ve ölçüleri doğru alınarak elde edilen bilgiler 3D modelleme sistemine aktarılmalı ve müşteriye görsel olarak elde edilecek sonuç hakkında daha sağlıklı bir hizmet verilmelidir.

Anahtar teslim tadilat hizmetleri kapsamında yapılacak tadilat ve tamirat işlemleri şunlardır. 

Elektrik tesisatı, su tesisatı ve doğalgaz tesisatlarının yıpranan kısımlarının değişimi ve projeye uygun hale getirilmesi 
Doğalgaz tesisat projesinin tekrar çizilerek uygunluk onayının alınması
Petek ve ısıtma tesisatlarının bakım ve yenilenmesi
Vitrifiye ürünlerinin değişimi 
Elektrik priz ve anahtarlarının değişimi
Mutfak ve banyo gibi ıslak zeminlerin yalıtım işlemlerinin yapılması
İç kapı değişimleri
Pvc kapı ve pencerelerin tamiri yada tamiri mümkün olmayan pvc ürünlerinin değişimi 
Mutfak dolaplarının yenilenmesi
Mutfak tezgahının yenilenmesi 
Boya, badana uygulamaları
Duvar Kağıdı uygulamaları
Alçı, Alçıpan, Asma Tavan, Gergi Tavan, Işık Bandı uygulamaları
Fayans ve seramik uygulamaları
Portmanto, vestiyer, Tv Ünitesi, Kiiler Dolabı, Ayakkabılık, Yüklük gibi tüm ahşap mobilya işleri
Cam balkon uygulamaları
Duşakabin Uygulamaları
Parke Döşemelerinin yenilenmesi 
Çatı aktarma, çatı tadilat ve onarım işlemleri 
Balkon ve teras kapatma işlemleri 
Mantolama ve ısı yalıtım çözümleri

Tüm bu işlemer görüldüğü gibi oldukça detaylı bir planlama sonrasında hayata geçirilmeli ve öncelik sırasına göre işleme alınmalıdır. Bu büyük organizsyonun sağlıklı ilerleyebilmesi için kendi bünyesindeki ustalar ile hizmet veren ve yapılacak sözleşmedeki iş bitim tarihine sadık kalan, referansları olan ve tecrübeli bir anahtar teslim tadilat firması ile çalışmanızı önermekteyiz. 

Anahtar Teslim Mutfak Yenileme

Özellikle ev hanımlarının günlerinin büyük çoğunluğunu geçirdikleri mutfaklar neredeyse bir evin tüm yükünü taşımaktadırlar. Ailenin ortak buluşma noktaları olmaları da mutfakların daha kullanışlı olması için önemli bir etkendir. Bu sebeplerle bir çok ev sahibi mutfaklarında köklü değişimlere gitmekte ve bitçelerine göre mutfaklarını yenilemek istemektedir. Mobilya, fayans, tesisat, boya badana, alçı ve alçıpan, duvar kırım, aydınlatma gibi bir çok kategorinin ortak bir çalışma ile uygulanmasıyla oluşan mutfaklarda özellikle ince işçilik ve tercih edilen malzemelerin kalitesi önem arzetmektedir. Komple mutfak tadilatında mevcut alanlar en ekonomik şekilde kullanılabildği gibi bazı mutfaklarda alan genişletme çalışmaları da yapılmaktadır. Bu işlem için genelde balkon kısımlarının mutfağa dahil edilmesi yada başka bir odanın aradaki duvar kırılarak mutfakla birleştirilmesi sağlanmaktadır. 

Modası geçmiş mutfa dolapları, eskimiş tesisatlar, yıpranmış tezgahlar, kullanışsız mutfak mobilyaları, mutfak araç ve gereçleri için yetersiz çekmeceler ve daha birçok nedenle komple mutfak tadilatları artık günümüz de zorunluluk halini almıştır. İşinde uzman bir anahtar teslim tadilat firması özellikle mutfaklarda sıklıkla bulunan ölü alanları en doğru şekilde kullanımınıza sunmaktadır. Bu sayede yaşam alanlarında gözle görülür değişimler meydana gelmektedir. 

Mutfak yenileme işleminden önce anahtar teslim tadilat firmaları sırasıyla bazı işlemleri uygulamaktadır. Ücretsiz keşif çalışması, Mutfak konseptinin belirlenmesi, Proje çizimi, Mobilya ve zemin renklerinin tercihi, tesisatların mevcut durumu, vitrifiye, mutfak dolapları, tezgah seçimleri ve iş teslim tarihi konut sahibi ile ortak kararlar alınarak belirlenir. 
Mutfak tiplerinin belirlenmesi yapılacak tüm  bu çalışmaların yol haritasını belirlemede en önemli husustur. 

Duvar tipi mutfak
Ada Mutfak 
Yarım Ada Tipi Mutfak
Çift Taraflı Mutfak
L Tipi Mutfak
U Tipi Mutfak

En sık tercih edilen bu mutfak modelleri, mutfak yenileme işleminde kullanılacak malzeme miktarı, işçilik süresi ve maliyet gibi unsurları belirlemede en hassas konuların başında gelmektedir. Özellikle günümüzde artan maliyetleri dikkate alacak olursak doğru bir anahtar teslim tadilat dekorasyon firması müşterilerini en sağlıklı bir şekilde yönlendirecek ve maliyetler konusunda büyük artılar sağlayacaktır. 

Anahtar Teslim Banyo ve Tuvalet Yenileme

Evlerimizin ortak kullanıma açık olan alanları banyolar ve tuvaletlerde zamanla değişime ihtiyaç duyarlar. Tesisatların en sık kullanıldığı ve suya en sık maruz kalan alanlar olması sebebiyle zamanla yıpranan fayanslar, zemin ve yüzeyler, banyo mobilyaları, vitrifye ürünleri, duş takımları gibi bölümler de tekil değişimlerdense komple banyo tadilatı yada komple tuvalet tadilatı tercih edilmektedir. Banyo ve tuvaletlerin m2 alanı belirlenerek keşif sırasında konut sahibi için kolaylıkla bir bütçe oluşturulabilir. Tabi ki burada tercih edilecek malzemenin kalitesi ve banyonuzun alan genişliği bütçenizi belirlemede en önemli kısımlardır. Alan olarak diğer odalara göre daha küçük bölümler olsalarda bu küçük alanlarda işçilik yapmak hem daha zordur hem de beklenenden daha çok iş yükü çıkmasını sebep olmaktadır. Özellikle fayans ve seramiklerin değişimi sırasında uygulanan işlemlerde banyonuzun bir daha kullanılamayacak hale geldiğini düşünebilirsiniz. Ancak alanında uzman ustaların bünyesinde bulunduğu anahtar teslim tadilat firmaları banyo ve tuvaletlerinizde hayallerinizin ötesinde tasarım ve uygulamalara imza atabilirler.Banyo tadilatlarınız sırasında alt komşunuzun daha sonradan sorun yaşamaması adına fayanslar ve duşakabin zemin alanının alt kısımlarında yapılacak izolasyon çalışmalarının da ihmal edilmemesi gerekmektedir.  

Anahtar teslim banyo ve tuvalet işlemleri aşağıdaki işlemler surasıyle uygulanmaktadır. 

Ücretsiz keşif
Banyo ve tuvaletler için konsep seçimi
Proje çizimi
Fayans tavan boya seçimleri
Duşakabin yada küvet seçimi 
Klozet yada taş tercihi 
Vitrifiye ürünleri seçimi
Tesisat bakımı ve yenileme işlemleri
Aydınlatma ihtiyaçları
Banyo mobilyaları seçimi
Ayna Tercihleri 

Görüldüğü gibi oldukça dar bir alanda birçok işlemin uygun bir şekilde yapılması ve bu işlemlerin kısa bir sürede tamamlanması tüm branşalardaki ustaların tam bir uyum içinde çalışmasına bağlıdır. Fayans ustasının tesisat ustasının yönlendirmeleri neticesinde işlerini yürütmesi yada duşakabin ustasının mobilya ustası ile iletişim halinde olması banyolardan alınacak verimin artması konusunda konut sahipleri için kolaylık sağlamaktadır. Anahtar teslim banyo tadilatları için adresinize en yakın lokasyonda bulunan bir tadilat firması tercihi işlemlerin daha hızlı ve kolay ilerlemesi içinde önemli bir detaydır. 

Anahtar Teslim Tadilat Fiyatları

Anahtar teslim ev tadilatı fiyatları 2022 yılı içinde artan maliyetler ve işçilik ücretleri ile geçen yıllara oranla farklılık göstermiştir. Birim başına düşen maliyetlerin doğru hesaplanması ve uygulama alanlarında uzman işçilik hizmetleri anahtar teslim ev tadilat fiyatlarında gözle görülür bir değişikiğe sebep olacaktır. Bu anlamda doğru firmaların tercihi birçok ev sahibi için önemli bir kirterdir. İşlemin uygulanacağı alanın genişliği fiyatların belirlenmesi için önemlidir. Ücretsiz keşif çalışmaları sonrasında anahtar teslim tadilat firmaları müşterilerine ortalama bir fiyat çıkarabilmektedir. İşlem esnasında opsiyonel olarak bu rakamda değişiklikler görülebilir. 2022 yılını baz aldığımızda anahtar teslim tadilat birim maliyetlerini şöyle özetleyebiliriz

Fayan seramik döşeme m2 maliyetleri 50 TL ile 75 TL 
Boya badana m2 maliyetleri 40 TL ile 60 TL 
Parke döşeme m2 maliyetleri 40 ile 80 TL 
Banyo tadilatı 10.000 ile 15.000 TL 
Wc tadilatı 7000 TL ile 12.000 Tl 
Mutfak tadilatı 25.000 TL ile 50.000 TL 

Bahsi geçen fiyatlar tamamen tercih edilen malzeme kalitesi ve alanın büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir. Oda kapılarının değişimleri, tesisatların yenilenmesi, cam balkon ve duşakabin uygulamalarının da eklenmesi ile 3+1 daire için ortalama anahtar teslim tadilat fiyatları 150.000 TL İle 300.000 TL arasında değişkenlik gösterebilir. Dairelerde oda sayıları ve alan büyüklükleri değişeceğinden fiyatlarda da aşağı yada yukarı yönlü esnemeler olabilir. 

Anahtar Teslim Tadilat Sözleşmesi

Anahtar teslim tadilat sözleşmesi hizmeti alan konut sahibi ile hizmeti veren firma arasında karşılıklı imzalanan bir evraktır. Her iki tarafında hak kaybına uğramaması adına düzenlenir. Komple daire tadilatları yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok fazla detayı içinde barındıran bir işlemdir. Tüm bu işlemlerin yazılı olarak belirlenmesi ve her iki taraf sahibinin imzaları ile taahhüt altına alınması en doğru yoldur. Bazı durumlarda konut sahibi en başta ilettiği taleplerde değişikliğe gitmek isteyebilir yada ödeme döneminde geciklemelere sebep olabilir. Aynı şekilde anahtar teslim tadilat firması söz verdiği tarihlerde bitmesi gereken işlemlerini tamamlamayabilir. Ya da söz verilen kalitede malzeme kullanmayabilir. Tüm bu durumların önlenmesi ve sonrasında hakların karşı taraftan talep edilebilmesi için karşılıklı yapılacak Anahtar Teslim Tadilat Sözleşmesi oldukça önemlidir. Anahtar Teslim Tadilat Sözleşmesinde bulunan maddeler aşağıdaki gibidir. 

Mülk sahibi ve İlgi Firmanın İletişim Bilgileri 
İşin Konusu ve Kapsamı
Yapılacak İşin Detayları Maddeler Halinde
Kullanılacak Malzemelerin Markaları ve Özellikleri
Yapılacak İşlemlerin Öncelik Sırası
Yapılacakİ işlemlerin Bedelleri 
Ödeme Tarihi ve Türü 
İş Başlama ve Teslim Süresi 
İş Veren ve Firma İmzaları

Yapılacak Anahtar Teslim Tadilat Sözleşmesinde tüm husurlar detayları ile birlikte muğlak (Belirsiz ) ifadeler kullanılmadan, gayet ne ve açık bir şekilde ifade edilmelidir. İş başlama ve bitiş tarihleri özellikle belirtilmelidir. Anahtar Teslim Tadilat Sözleşmesinde işi alan firmanın kaşesi muhakkak bulunmalıdır. Her iki tarafından haklarının korunması ve her iki taraf açısından da mağduriyetlikler oluşmaması adına anahtar teslim tadilat işlemlerinde tarafların bu sözleşmeyi hazırlamalarını önermekteyiz. 

Evinizin baştan aşağı değişmesini ve tüm bu işlemlerin tek elden alanında uzman bir ekip tarafından yürütülmesini istiyorsanız her iş kolu için ayrı usta tercih etmek yerine anahtar teslim ev tadilatı yapan firmalardan destek almanız bütçe ve zaman anlamında size büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Malzeme temininden, ustaların iş akışlarına kadar tüm süreçlerde size destek olacak bir anahtar teslim tadilat firması evlerinizde uzun yıllar sorunsuz kullanacağınız alanlar meydana getirecektir. Sektör deneyimi ve iş tecrübesini de göz önünde bulunduracak olursak bizim görmeyeceğimiz detay ve ayrıntıları anahtar teslim tadilat firmalarının görmesi ve uygulama esnasında bize yeni fikirler sunması dekorasyon işleminin başarılı bir şekilde tamamlanması için katkı sağlayacaktır. Ayrıca bir çok sektör ile bağlantılı olmaları ve toptan alışveriş yapmaları sebebiyle de tadilat işlemleri sırasında yapılacak alışverişlerde önemli oranda kar etmenizi sağlayacaklardır. 

Bulunduğunuz bölgede adresinize en yakın anahtar teslim tadilat firmaları için uzun arayışlara girmenize gerek yok. Ustasiburada.com uygulamasına giriş yaparak anahtar teslim tadilat kategorisinde şehrinizde ve ilçenizde listenelenen arama sonuçlarını inceleyebilir, teklif ve talep prosedürlerine takılmadan en hızlı bir şekilde firmalar ile iletişime geçebilir, hızlı ücretsiz keşif talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca profil sayfalarında anahtar teslim tadilat firmalarının referans işlemlerini görebilir, müşteri puanlamalarını inceleyebilir ve size en uygun firma tercihinde bulunabilirsiniz