Ustası Burada
Ustası Burada

Laminant Parkeci

Daha Fazla Göster

Parke

Laminant parke doğal olmakla beraber sıkıştırılmış talaş ve reçine emdirilen kâğıt baskı ile hazırlanmaktadır. Ahşap olmamasına rağmen oldukça dayanıklı ve doğal bir malzemedir. Laminant parkenin kahverengi, beyaz, krem, sarı ve daha pek çok renk seçeneği mevcuttur. Hem sağlık, hem de estetik bir görüntü arayanlar için laminant parke ev dekorasyonunda vazgeçilmez olmuştur. Uygun fiyatlara bulunabilen laminant parke çeşitleri, zevkinize göre yaşam alanlarınızın tümüne uygulanabilmektedir. Aynı zamanda anti-bakteriyel özelliği olan çeşitleriyle çocuk odalarında da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Son yıllarda, firmalar laminant parke konusunda son derece pratik kullanımlı ürünler üretmektedir. Kilit sistemi ile mekânlarda kullanılan parkeler daha sonrasında sökülerek başka bir mekâna taşınabilmektedir. Uzman firmalar, ev ve iş yerleri için yoğunluğu farklı parkeler kullanmaktadırlar. Uygulama yapılacak mekânda çok fazla yaya trafiği yoksa mekânda hakiki ahşap zemin tercih edilebilir. Ancak daha uygun fiyatlı, dayanıklı bir tercih yapılacaksa laminant kaplamalar daha doğru bir seçim olmaktadır. Laminant parkeler çizilmeden etkilenmeyen, ısıtma sistemlerine karşı dayanıklı, doğa dostu bir yapıya sahiptirler.

Parke Modelleri

Piyasada bugün kullanılan parkeler Laminant parke, masif parke ve lamine parke olarak sınıflara ayrılmıştır.

Günümüzde kullanıcıların ilk tercihi laminant parkedir. çok fazla sayıda renk ve model seçeneği mevcuttur. Çam ve Meşe ağaçlarından üretimleri mümkündür. Dikey çizgili yada dairesel çizgilerden oluşan laminant parke modellerini alanınızın durumuna göre tercih edebilirsiniz. Ortamınızın daha aydınlık olmasını tercih ediyorsanız meşe parkeleri eğer daha koyu bir ortam tercihiniz ise ceviz yada kiraz ağacından üretilen parkeleri tercih edebilirsiniz.

Masif parkeler geleneksel parke olarak adlandırılır. Sert ağaçların tercih edildiği masif parkeler 16-20 mm kalınlığındadır. Doğru yapılmış bir sistre cila işlemi ile ömür boyu kullanıma uygundur. 

Ahşap rabıta parkeler sağlık açısından kullanıma en uygun parke gruplarındandır. Isı ve ses yalıtımı konusunda en güçlü parke modeli olan rabıta parkelerin diğer bir tercih nedeni uzun ömürlü olmasıdır. 

Lamine parkeleri Laminant parkelerden ayıran en önemli fark %100 doğal ahşaptan üretilmiş olmasıdır. İki ve üç katmanlı olarak üretilir. 2 katmanlı lamine parkeler daha esnek bir yapıya sahiptir.  Bu nedenle 2 katmanlı lamine parkeler daha çok bozuk zeminlerde tercih edilir. 

Laminant Parke ve Lamine Parke Arasındaki Farklar

Bir kaç harf farkı ile birbirinden ayrılsada bu iki parke türünü birbirinden ayıran birden fazla özellik vardır. Daha kolay anlaşılması açısından maddeler halide bu iki parke türünün farklarını inceleyelim.

Lamine Parke tamamen doğal ahşaptan üretilirken Laminant Parke ağaç atıklarının birleşitirilip işlenmesi ile oluşturulur. 

Lamine parkeler cila yapılarak daha parlak bir görünüme kavuşabilrken Laminant parkeler sistre ve cilaya pek uygun değildir. 

Lamine parkeler doğal ahşap ürünler olduğu için laminant parkelere oranla daha uzun ömürlüdür. 

Lamine parkeler doğal bir ürünken laminant parkeler kimyasallarla oluşturulmuştur.

Lamine parkeler doğal bir ürün olması sebebi ile laminant parkelere oranla daha maliyetlidir. 

Parke Ustası

Parke seçimi ne kadar önemli ise bu malzemeyi yapılarınıza uygulayacak ustanın teknik bilgi ve becerisi de aynı derecede önemlidir. Parke ustasının tecrübesi kadar kullandığı malzemelerin de önemi büyüktür. Tam donanıma sahip bir parke ustasının sunacağı hizmet daha kalıcı olacaktır.  Eğer parke döşeme işlemini bireysel bir ustaya değil bir işletmeye yaptıracaksanız Firma seçerken markaların E1 belgesine sahip olmasına dikkat etmelisiniz. E1 belgesine sahip firmalarla hem uygun fiyata hem de kısa sürede döşeme işlerinizi yaptırabilirsiniz. Parkecilerden alabileceğiniz hizmetlerden bazıları şunlardır. 

Pvc Zemin Kaplama
Mineflo Kaplama
Sistre Cila
Laminant Parke Döşeme
Parke Boyama
Parke Merdiven
Süpürgelik Montajı
Ahşap Parke Kaplama
Parke Tamiri
Duvar Lambiri
Laminant Parke Yapımı
Lamine Yer Döşemesi

Bu işlemlerde bölgenize hizmet veren ve servis desteği açısından size en yakın lokasyonda bulunan işletme ve ustalar size zaman açısından da avantaj sağlamaktadır. Ustasiburada.com’da adresinize en yakın profilleri filtreleyerek görüntüleyebilir, sayfa içeriklerini inceleyebilir, hizmet alan kullanıcıların puanlamaları ile güvenilir servis hizmetine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. 

Parke Fiyatları

Tercih edilen marka ve modele göre parke fiyatları değişse de her bütçeye uygun seçenekler de parke bulmak ve uygulamasını yaptırmak mümkündür. Her geçen gün değişen piyasa koşullarına rağmen 2022 yılı için ortalama parke m2 fiyatları 8 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir. Parke teminini yapı marketler yada yapı malzemeleri satan esnaflardan temin edebileceğiniz gibi anlaşacağınız ustadan da parke teminini sağlayabilirsiniz. Ortalama bir kalitede uzun yıllar sorunsuz kullanacağınız parkeler için ortalama m2 fiyatları 80 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. 

Diğer dekorasyon uygulamalarının aksine parke uygulamasının yapılacağı alan ne kadar çoksa işçilik bedeli de aynı oranla düşmektedir. Dar bir alanda yaptıracağınzı parkeler için daha fazla ücret ödeyebilirsiniz. Şehir ve yapıların durumuna göre değişkenlik göstermekle birilikte 2022 yılı için güncel parke ustası m2 fiyatları 15 TL ile 30 TL arasında değişmektedir. 100 m2 üzeri bir alanı parke döşetecekseniz fiyat konusunda ustalardan daha uygun dönüşler de alabilirsiniz. 

Parke Markaları

Eğer parkenizi kendiniz temin edecekseniz ve piyasa hakkında fazla bir bilgiye sahip değilseniz marka tercihi sizi yorabilir. Bu anlamda size yardımcı olması açısından ülkemizde en çok tercih edilen parke markalarını sizler için derledik. 

Art Floor Parke 
Çamsan Parke
Egger Parke
Floorline Parke
Floorpan Parke
Serfloor Parke
Terraclick Parke
Vario Parke

Laminant Parke ve Ahşap Döşeme Ustaları için UstasıBurada’da. Türkiye’nin neresinde olursanız olun bu sayfadaki parke döşeme ustası arasından semtinize hizmet veren Laminant Parke ve Ahşap Döşeme seçeneğini hemen bulabilirsiniz. Parke fiyatları hakkında bilgi almak için ustaları ücretsiz çağrı hatlarından hemen arayabilirsiniz. Üstelik UstasıBurada üzerinden yapacağınız aramalar için hiçbir aracılık hizmet bedeli ödemezsiniz.