Ustası Burada
Ustası Burada

Oto Tamir

Daha Fazla Göster

Oto Tamir

Araçların her bir aksamı düzenli olarak bakıma ve gerekli takdirde değişime ihtiyaç duymaktadır. Ülkemizde trafikte ki araç sayısı bir hayli fazla olmakla birlikte periyodik olarak bakımı yapılan araç sayısı oldukça düşüktür. Araçlarınız bakımını düzenli olarak yaptırmadığınızda hem kendi can güvenliğinizi hem de trafikteki diğer bireylerin hayatını tehlikeye atmaktasınız. Periyodik araç bakımı yaptırmamanız durumunda, aynı zaman da küçük arızalar zamanla büyük arızalara dönüşmekte ve masraflar daha da çoğalmaktadır. Düzenli olarak bakımı ve arıza tamiri yapılan araçlar performans açısından avantaj sağlamakta ve yakıt tüketimini minimuma indirmektedir. Araç performansını etkileyen aksamlar düzenli olarak bakımı yapıldığında motorun ömrünü uzatır ve aracınızı daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Oto Tamir Servisi

Oto Tamirhanelerinde aracınız ile ilgili sorunlar çeşitli kategorilere ayrılmıştır. Bazı oto servisleri sadece uzmanlaştıkları alanda hizmet verirken bazı oto tamircileri ise genel oto servis hizmetleri kapsamında aracınız ile ilgili tüm arızaları giderebilmektedir. Oto Servislerinin sunduğu başlıca hizmetleri inceleyecek olursak;

Oto Mekanik Tamir
Oto Klima Tamir
Şanzıman Tamir
Motor Yenileme
Defransiyel Tamiri
Subap Ayarı
Balata Ayarı
Buji Değişimi
Filtre Temizliği
Karbüratör Tamiri
Sunroof Tamiri
Oto Özel Servis
Oto Tamir Servisi
Oto Elektrik
Oto Egzoz
Oto Kaporta Boya
Oto Rot Balans
Oto Gaz LPG
Oto Lastik
Oto Fren Servisi
Oto Amortisör
Oto Turbo Tamiri
Oto Yedek Parça
Aks Değişimi
Triger Kayışı Değişimi
Motor Yağı Değişimi
Motor Rektefiye
Baskı Balata Değişimi

gibi birçok tamir ve bakım hizmeti veren servislerde binek araç haricinde aynı zaman da kamyon, tır, minibüs, otobüs gibi araçlarında tamir ve bakımı yapılmaktadır.

Oto Tamircisi Seçiminde Dikkat Edimesi Gerekenler

Aracınızı emanet ettiğiniz belki günlerce belki haftalarca aracınızı güvenle koruyabilecek ve tüm arızaları sorunsuz giderebilecek güvenilir bir servise hepimiz ihtiyaç duyarız. Birçoğumuz referans yöntemi ile daha önce kendisi ile çalışılmış bir oto servisini tercih ederiz. Ancak büyüyen şehirler ve büyüyen oto tamir servisleri hakkında sizin de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. 

Öncelikle oto servisine aracınızı teslim ederken yaşadığınız sıkıntıyı en net bir şekilde usta yada servis görevlisine aktarmalısınız.

Aracınızı servise bıraktığınızda Km kaydını alabilirsiniz. 

Oto servisinin kullandığı ekipman ve tercih ettiği yedek parça kalitesini de mutlaka sorgulamalısınız.

Oto tamiri esnasında oto servisinin sizinle sürekli iletişi halinde olması gerekir. Parça değişimlerindeki fiyat bilgilendirmeleri yada servis esnasında başka bir arızanın tespiti halinde müşteriyi muhakkak bilgilendiren bir oto servisi daha sonra büyük tutardaki faturalar ile karşılaşmamanız için elzemdir. 

Oto tamir işlemi tamamlandıktan sonra ödeme kısmına geçmeden önce aracınız ile ilgili test sürüşüne çıkmanızı öneririz. Servisten alınan daha sonra tekrar nükseden sorunlar için oto servisleri tarafından tekrar arızanız fatura edilebilir. 

Ödemenizi yaptıktan sonra yapılan işlemleri içeren bir servis dökümanı almanızı öneririz. Yapılan işlerin kalem kalem servis listesinde yer alması daha sonra aynı sorunla karşılaşmanız durumunda size destek olacaktır. 

Oto Servis Hizmeti Verilen Markalar

Yeni alınan araçlarda garanti süresi devam ettiği için birçok araç sahibi araçları ile ilgili tüm bakımları ve onarım işlerini yetkili servislere yaptırmaktadırlar. Yada hasarlı bir trafik kazası geçiren sürücü kasko işlemleri kapsamında ilk tercihini yine yetkili servislerden yana kullanmaktadır. Yetkili servislerden alacağınız hizmetin kalitesi yüksek olsa da karşılacağınız maliyetler bazen bütçenizi aşabilir. Aracınızın garanti süre ve kilometre sınırı aşılmış olabilir. Bu tür durumlarda özel servis hizmeti veren güvenilir bir oto tamirhanesi birçok müşterinin tercihi olmaktadır. Sürücüler özellikle oto tamircisi ararken kullandıkları araçların markalarını içeren aramalar yapmaktadır. Siz de kullandığınız araca ait bir oto servis araması yapıyorsanız aşağıdaki listenin üzerine tıklayarak doğrudan sizin araç markanıza hizmet veren bir oto servisine ulaşabilirsiniz. 

Alfa Romeo Oto Servisi
Audi Oto Servisi
BMC Oto Servisi
BMW Oto Servisi
Chevrolet Oto Servisi
Chrysler Oto Servisi
Citroen Oto Servisi
Dacia Oto Servisi
Daf Trucks Oto Servisi
Fatih Oto Servisi
Fiat Oto Servisi
Ford Oto Servisi
Gmc Oto Servisi
Honda Oto Servisi
Hyundai Oto Servisi
Isuzu Oto Servisi
Iveco Oto Servisi
Jaguar Oto Servisi
Jeep Oto Servisi
Kia Oto Servisi
Lancia Oto Servisi
Land Rover Defender Oto Servisi
Lexus Oto Servisi
Mazda Oto Servisi
Mercedes Oto Servisi
Mercedes Benz Trucks Oto Servisi
Mercedes-Benz Oto Servisi
Mini Cooper Oto Servisi
Mitsubishi Oto Servisi
Nissan Oto Servisi
Opel Oto Servisi
Peugeot Oto Servisi
Porsche Oto Servisi
Range Rover Oto Servisi
Renault Oto Servisi
Rover Oto Servisi
Saab Oto Servisi
Scania Trucks Oto Servisi
Seat Oto Servisi
Skoda Oto Servisi
Smart Oto Servisi
Subaru Oto Servisi
Sultan Oto Servisi
Suzuki Oto Servisi
Tata Oto Servisi
TOFAŞ Oto Servisi
Toyota Oto Servisi
Volkswagen Oto Servisi
Volvo Oto Servisi

Bulunduğunuz bölgede adresinize en yakın usta ve servisler için ustasiburada.com mobil uygulamalarımız Apple Store ve Google Play'de. Dilerseniz tarayıcınız üzerinden de ustasiburada.com'a giriş yapabilir; aracısız, komisyonsuz ve en önemlisi doğrudan servislere ulaşım imkanı ile hizmet alabilirsiniz.