Ustası Burada
Ustası Burada

Oto Klima

Oto Klima 

Yaz aylarında daha serin kış aylarında ise daha sıcak bir sürüş için araç donanımın olmazsa olmazlarından oto klima sistemlerinin sağlıklı çalışması çok önemlidir. Markası ve modeli ne olursa olsun otomobilinizin kliması çalışmıyor veya soğutmuyorsa gazı bitmiş veya daha farklı sorunlar ortaya çıkmış olabilir. Klima gazıyla ilgili bir sorun olmadığı zamanlarda genellikle gaz borularında çatlak, radyatör arızaları gibi sorunlar tespit edilmektedir. Alanında uzmanlaşmış klima tamiri ustaları radyatörleri kontrol etmekte ve radyatörleri tıkayan toz, yaprak, böcek gibi klima performansını etkileyen faktörleri ortadan kaldırmaktadırlar. Aracınızdaki klimayı en yüksek verimde kullanabilmek için düzenli olarak bakımını yaptırmalı ve kullanacağınız zamanlarda aracınızın ısınmasını beklemelisiniz.

Oto Klima Parça Değişimi 

Araç klimalarının parçaları zamanla deforme olabilir ve tamiri yeterli olmadığı durumlarda değişim gerekebilir. Kullanılan yedek parçaların kalitesi ve özenli işçilik hizmeti yaz ve kış aylarında araç klimalarınızdan en sağlıklı verimi almanız açısından önemlidir. Uzun süre çalıştırılmayan araçlarda en sık arızalanan bölüm oto klima ve oto kalorifer sistemleri olmaktadır. Aracınızı oto klima servisine götürdüğünüz de uygulanacak bazı parça değişim işleri şu şekildedir. 

Araç Kliması Kasnak Değişimi
Araç Klima Bobin Değişimi
Araç Klima Hortum Değişimi
Araç Klima Polen Filtresi Değişimi
Araç Klima Flatör Değişimi
Araç Klima Komprasör Değişimi
Araç Klima Müşür Değişimi
Araç Klima Radyatör Değişimi
Araç Klima Rezistans Değişimi

Oto Klima Servisi

Oto klima sistemlerinde en önemli parçalardan biri kompresörlerdir. Kompresörler, klima gazını depolayarak, klimanızın doğru performansta çalışmasını sağlamaktadır. Doğru şekilde çalışmayan ve ses yapan kompresörler bir süre sonra aracınızın diğer aksamlarına da zarar vermektedir. Bu ve benzeri sorunlarla karşılaşmamak adına yılda en az 1 defa araçlarınızı oto klima bakımına götürmenizi tavsiye etmekteyiz. Aracınızın kliması soğutmuyor veya çalışmıyorsa öncelikli olarak klima gazını kontrol etmeniz gerekmektedir. Klima gazı bitmiş veya azalmış sistemlere gereken bakımlar doğru şekilde yapıldığı takdirde klima sistemleri daha yüksek performansta çalışmaktadır. Araç klimalarınızın doğru biçimde çalışması ve uzun ömürlü olması için tamir ve bakım hizmetleri alacağınız servislerde kullanılan malzemelerin kalitesine mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Kaliteli ve işinin ehli servislerle çalışmanız ilerleyen süreçte maddi zarara girmenizi engellemekle birlikte aynı zamanda klimanızın sorunsuz çalışması için önem taşımaktadır.

Düzenli bakım gerektiren bir donanım olan oto klima sistemleri periyodik aralıklarda filtre değişim ve genel kontrollere tabi tutulmalıdır. Düzenli kontrolleri yapılmayan oto klima sistemleri zamanla araç içinde yolculuklar yapan sürücü ve yolcuların sağlığını da olumsuz etkilemektedir. Önerilen periyodik bakım süreleri her mevsim geçişi olsada en azından yılda 1 kez yapılan oto klima periyodik bakımları sayesinde sorunsuz bir iklimlendirmeye sahip olabilirsiniz. Aracınızı oto klima servisine götürdüğünüzde yapılacak olan başlıca işlemler aşağıdaki gibidir. 

Polen Filtresi Değişimi
Araç Klima Gazı Dolumu
Araç Klima Temizleme
Karavan Kliması Tamiri
Oto Klima Kompresör Tamiri
Oto Klima Kaçak Ölçümü
Kondanser Tamiri
Oto Petek Temizleme
Oto Radyatör Antifriz Değişimi
Oto Radyatör Fan Tamiri
Oto Kalorifer Tamiri 

Bu işlemlerde bölgenize hizmet veren ve servis desteği açısından size en yakın lokasyonda bulunan işletme ve ustalar size zaman açısından da avantaj sağlamaktadır. Ustasiburada.com’da adresinize en yakın profilleri filtreleyerek görüntüleyebilir, sayfa içeriklerini inceleyebilir, hizmet alan kullanıcıların puanlamaları ile güvenilir servis hizmetine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. 

Oto Klima Arızaları

Araç klimanızın arızalı olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Özellikle sürüş anında klimanızın verimli çalışmaması sonrasında araç klima sistemi muhakkak size bazı belirtiler gösterecektir. 

Klimanız açıkken cızırtı yada ıslık gibi bir ses duyuyorsanız,
Uzun süre aracınız çalışır vaziyette ve hala peteklerden sıcak yada soğuk hava alamıyorsanız,
Oto klimanızın açık olduğu zamanlarda aracınızın motoru normalden daha fazla ısınıyorsa,
Araç Klimanızı açtığınıda aracınız stop ediyorsa

Vakit kaybetmeden adresinize en yakın araç klima servisine uğramalısınız. Oto Klima Tamiri ve Tamircileri arasından hizmet veren firmalara ulaşmak artık çok kolay. UstasıBurada’da yer alan Oto Klima Tamiri ve Tamircisi arasından sizler için en uygun olan firmaya ücretsiz çağrı hattından ulaşarak detaylı bilgi sahibi olabilir, harita konumundan faydalanarak firmaları yerinde ziyaret edebilirsiniz.