Ustası Burada
Ustası Burada

Cam Balkon Firmaları

Daha Fazla Göster

Cam Balkon

Cam balkon sistemleri ve katlanır camlar evlerin balkon ve teras kısımlarını kapatarak daha kullanışlı bir hale getirme imkanı sağlamaktadır. Balkonunu hiç kullanmayan ev sahipleri son derece estetik çözümler sunan katlanır cam sistemleri sayesinde hem yazın hem de kışın kullanabilecekleri bir oturma alanı ve keyifli bir kış bahçesi sahibi olabilmektedir. Cam balkonlar atıl kapasite kalmış alanlardan yer kazanımı sağlar, gürültü kirliliğini azaltır, balkonlarınızın sürekli kirden ve tozdan etkilenmesini engeller, akıllı kilit sistemleri sayesinde çocuklarınız için son derece güvenlidir. Ayrıca cam balkonlar evdeki ısı kayıplarını azaltır, hırsızlığa karşı tebdir oluşturur. Sürgülü cam veya katlanır cam sistemleriyle balkonunuzu kapattırarak yazın açık balkon olarak kullanabilir, kışın da kar yağarken bile izolasyon özelliğine sahip camlarınızı kapatarak kar manzarasına karşı kahve keyfi yapabilirsiniz. 

Cam balkon sistemlerinde camlar hem sağa hem de sola hareket edebilmektedir. Camların üretiminde temperli camlar tercih edilir. Camlar paslanmaz alüminyum içerisine monte edilerek ve alt kısımlarındaki alüminyum ray sistemleri ile kolay bir kullanım imkanı sunar.Çocuk kilidi sayesinde daha güven içerisinde kullanılabilir. Cam balkon için gerekli ölçülerin yapılmasının sonrasında ortalama 10 -15 gün iş günü içinde montaja uygun hale getirilir. 

Cam Balkon Modelleri

Son yıllarda hemen hemen tüm binalarda karşımıza çıkan cam balkonlar tercih sebeplerine de bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Bütçenize ve kriterlerinize uygun bir cam balkon tercihi için bulunduğunuz bölge, ve balkonunuzun yapısı da etkili olmaktadır. Apartmanlarda daha çok sürgülü modeller tercih edilirken bahçe gibi daha geniş alanlarda dışetkenleri de göz önünde buludurarark pvc sistemleri ile bütünleşmiş bir cam balkon tercih edilmektedir. Ülkemiz de en sık kullanılan cam balkon modellerini sizin için derledik.

Sürgülü Cam Balkon; Kullanım kolaylığı sağlaması açısından ilk tercihler arasında yer alır. Camlar biribirini çekerek hareket etmekte ve istenilen duvar dibine yan yana toplanabilmektedir. Katlanır cam balkonların aksine sürgülü cam balkonlar rayların üzerinde hareket ederek sağa yada sola esnetilebilmektedir. Sürgülü cam balkonlar kendi içlerinde iki gruba ayrılmaktadır. 

Eşikli Sürme Cam Balkon Sistemleri adından anlaşılacağı gibi alt tarafında eşik sistemine sahiptir. Dar balkonlar için genelde tercih edilirler. Her ne kadar montajı kolayda olsa maliyet açısından katlanır cam balkon sistemlerine göre daha maliyetlidir. Kullanılan malzemenin kalitesine göre kullanım ömürleri uzundur. 

Eşiksiz Sürme Cam Balkon Sistemlerinin alt kısmında çok ince bir eşik sistemi mevcuttur. balkonların haricinde eşik sisteminin yok denecek kadar az olmasında olayı balkonlar, kafe ve restauranlar, bahçeler ve son yıllarda ofis ve bürolarda da sıklıkla tercih edilmektedir. Eşikli sürme sistemlere göre kullanılan malzemenin azlığından su sızdırması konusunda eşiksiz sürme cam balkonlar daha verimsizdir. 

Katlanır Cam Balkon Sistemleri; Kendi kanalları içinde toplanırlar. İçeri katlanmadıkları için yer açısından oldukça tasarruf sağlarlar. Ülkemizde ilk uygulanan cam balkon modelidir. Sürme sistemlerde olduğu parça parça değil tek bir rayın üzerinde hareket ederler ve camlar birbirlerinin üstüne katlanır. Katlanır Cam Balkon Sistemleri de kendi için iki gruba ayrılır. 

Isıcamlı Katlanır Cam Balkon sistemleri konfor ve şıklık açısında standart bir cam balkona göre daha çok tercih edilir. Isıcamlı Cam Balkon tercihleriniz de mutlaka Şişecem Patentli Isıcam kullanılması tavsiye edilir. Özellikle geniş alanlı balkonlar da tercih edilmekte olan ısıcamlı katlanır cam balkonları sağladıkları ısı tasarrufu sayesinde faturalarınıza da olumlu katkıda bulunmaktadır. 

Tek Camlı Katlanır Cam Balkon Sistemlerinde 8mm yada 10mm temperli cam kullanılır ve tek parçadır. Paslanmaz gövde ve çift rulmanlı tekerlekler kullanılarak kullanım imkanı sunulur. 

Giyotinli Cam Balkon Sistemleri elektrik enerjisinden güç alarak çalışan, kumanda kullanımı ile oldukça pratik ve maliyet açısından diğer cam balkon sistemlerine göre daha fazla bütçe gerektiren sistemlerdir. Ticari işletmeler, pergola ve geniş balkonlar da 8mm temperli cam kullanılarak üretilirler. Temizlik açısından kullanıcılara kolaylık sağlamaktadırlar. Motor arızaları zaman zaman karşınıza çıkaabilecek bir durumdur.Cam Balkon Motor Arızaları için ustasiburada.com üzerinden teknik servislere ulaşabilirsiniz. 

Cam Balkon Kullanım Alanları

Cam balkon olarak adlandırılsa da bu yapı ürünlerinin tek tercih edildiği yerler balkonlar ile sınırlı değildir. Günlük yaşamımızın bir çok yerinde cam balkon sistemleri ile karşılabiliriz. Hırsızlığa karşı güvenli oluşu, darbelere karşı dayanıklılığı, çocuk kilidi opsiyonu ile yaşam alanlarınızın daha güvenli bir hale gelmesini sağlamaktadırlar. Cam balkonların kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz. 

Konutlar
Restauran, Kafe ve Barlar
Bahçeler
Oteller
Mağazalar
Ofisler
Alışveriş Merkezleri
Spor Salonları
Yolcu Terminalleri
Bekleme Salonları gibi mekanlarda 4 mevsim kullanım kolaylığı sağlayan cam balkon sistemleri ayrıca değişik renklerde de tercih edilmektedir. Şeffaf, mavi, füme, siyah ve yeşil renkler ilkemizde özellikle tercih edilen renk gruplarındır. Güneşin etkilerine en az şekilde maruz kalmak isityorsanız tercihiniz füme(siyah) cam balkon sistemleri olmalıdır. 

Cam Balkon Yönetmeliği

Konutlar özel yaşam alanımız olsa da balkonların kullanımı kanun ve yönetmeliklerle düzenlenmiştir. Binaların dış görünümünü ve estetiğini etkilemesi açısından cam balkon sistemleri kullanımı Kat Mülkiyeti Kanununa göre bazı kurallara tabi tutulmuştur. Mülk sahiplerinin bireysel hareket etmesi sonrasında cam balkon kullanımlarında yasal süreçlere de başvurulabilir. İlgli kanunun ilgili maddesi aşağıdaki gibidir. 

Kat Mülkiyeti Kanununa göre kat maliklerinin beşte dördünün yazılı izni olmadan ya da yönetim planında açıkça cam balkon yapılmasına izin verilmedikçe apartman sakinlerinin cam balkon yaptırması yasaktır.

Bu durumda mağduriyet yaşanmaması için eğer bir apartman yada sitede yaşıyorsanız site yada apartman yönetimi ile cam balkon uygulaması öncesinde irtibata geçmeniz daha sağlıklı olacaktır. 

Cam Balkon Tamiri

4 mevsim sürekli kullanımı ve dış etkenlere fazlası ile maruz kalması sebebi ile cam balkonlarınızın da tamir ve bakıma ihtiyacı olmaktadır. Özellikle sert iklim koşullarının hakim olduğu bölgelerde yaşanan sert rüzgarların etkisi ile cam balkonlarda zaman zaman sorunlar meydana gelebilir. Kullanıcı hatası yada gereksiz zorlamalar sonrasında mekanizma da meydana gelecek bir arıza cam balkonlarınızdan verim alamamanıza neden olabilir. En sık karşılaşılan cam balkon arızaları;

Cam Balkon Fitil Değişimi
Cam Balkon Rulman (Tekerlek) Değişimi
Cam Balkon Kırık Cam Değişimi
Cam Balkon Lastik Değişimi
Cam Balkon Conta Değişimi

Bu işlemlerde bölgenize hizmet veren ve servis desteği açısından size en yakın lokasyonda bulunan işletme ve ustalar size zaman açısından da avantaj sağlamaktadır. Ustasiburada.com’da adresinize en yakın profilleri filtreleyerek görüntüleyebilir, sayfa içeriklerini inceleyebilir, hizmet alan kullanıcıların puanlamaları ile güvenilir servis hizmetine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. 

Cam Balkon Markaları

Birçok yerel firma kendi üretimleri olan cam balkonlar ile piyasada önemli bir yere sahiptir. Ancak bazı kullanıcılar tercihlerini daha kurumsal yerli yada yabancı firmalardan yana kullanabilmektedir. Kullanılan malzemenin kalitesi cam balkonların ömrünü belirleyen en önemli etken de olsa yapılan işçilik de verim anlamında artılar sağlamaktadır. Ülkemiz de sıklıkla tercih edilen bazı cam balkon markalarını sizler için derledik.

Albert Genau Cam Balkon Sistemleri
Adopen Cam Balkon Sistemleri
Rehau Cam Balkon Sistemleri
Gold Seri Cam Balkon Sistemleri
Winsa Cam Balkon Sistemleri
Egepen Deceuninck Cam Balkon Sistemleri
Asaş Cam Balkon Sistemleri
Vista Isıcamlı Cam Balkon Sistemleri

Cam balkon firmaları arasında tercih yapmak ne kadar zor olsada ustasiburada.com size bu konuda karar vermenizi sağlayacak meteryalleri sunmaktadır. Şehrinizde ve adresinize en yakın konumda bulunan cam balkon firmalarının profilleri inceleyebilir, fotoğraf galerini görebilir, firma hakkında yapılan puanlamalar ve referansları sayesinde en önemlisi de firmalar ile birebir hızlı iletişim kurarak tercihlerinizi belirleyebilirsiniz.