Bursa En İyi 10 Alçı ve Kartonpiyer Ustası

Becerilerini evinizi güzelleştirmek konusunda sergileyen ve yaptıkları alçı/alçıpan uygulamaları ile iç mekanlara ayrı bir estetik ve ferahlık katan yüzlerce Alçı / Alçıpan ustası bu sayfada sizler için bir arada! Türkiye'nin Alçı / Alçıpan Ustaları konusunda en fazla içeriğe sahip usta bulma platformu UstasıBurada sayesinde Bursa'nın neresinde olursanız olun ihtiyacınız olan ustayı yorumları okuyarak ve ücretsiz çağrı hatlarından arayıp detaylı bilgi alarak kolayca bulabilirsiniz. 

Her türlü iç mekana alçı sıva, kartonpiyer, dökme tavan, asma tavan, bölme duvar ve duvar giydirme gibi uygulama işlerini alçı, alçıpan ve sıva malzemeleri kullanarak yapan iç yapı ustalarına Alçı / Alçıpan Ustaları denmektedir. Günümüzde iç yapı ve dekorasyon konusunda estetiğe ve yeniliğe büyük önem verilmektedir. Her geçen gün ev ve ofis gibi iç mekanları güzelleştiren yepyeni yapı ve dekorasyon malzemeleri çıkmakta, bu malzemelerin uygulama işlerini yüksek el becerileri ile yapan iç yapı ustalarına olan talep giderek artmaktadır. 

Alçı / Alçıpan ustaları fiyat çıkarırken öncelikle işlem yapılacak iç mekanda keşif yaparak büyüklüğüne bakar, yapılmak istenen alçıpan işlemi için ne kadar malzeme kullanılacağını hesaplar ve malzeme seçimi ile temini konusunda size yardımcı olurlar. Uygulama esnasında evinizde ufak çaplı bir atölye kuracak olan alçıpan ustaları alçı sıva makinesi, alüminyum mastarlar, beton kırma makinesi (hilti), çalışma tezgâhı, döküm kalıpları ve sehpası, darbeli matkap, gönye, maket bıçağı, merdiven, metre, spatula ve su terazisi, sıva alçısı, derz dolgu alçısı, inşaat alçısı, kartonpiyer alçısı, alçıpan, köşe profilleri, zımpara kâğıdı gibi malzemeleri kullanarak yaptıkları alçı işlerinin sonucunda size evinizi yepyeni bir görünüme kazandırmış olarak teslim ederler.

Öte yandan ülkemizde hızla gelişen inşaat sektöründe dekorasyon ve süsleme sanatlarına yoğun talep geldiğinden Alçı / Alçıpan ustalarının inşaat projelerinde taahhüt anlaşmaları yaparak çalıştıkları gözlemlenmektedir. Artan talep bu meslek grubunda hızla yeni çırak ve ustaların yetişmesini tetiklemektedir. Ustalık belgelerini Halk Eğitim Merkezleri'nin verdiği Alçı Dekorasyonculuğu kursuna katılarak alan alçı ustalarında en az ilköğretim okulu mezunu olma şartı aranmakta ve usta adayları 400 ila 1200 saat arasında mesleki eğitime tabi tutulmaktadır. 

Nilüfer, OsmangaziYıldırım ve Bursa'nın tüm semtlerine hizmet veren Alçı / Alçıpan Ustaları arasından size en uygun olanını bulmak için bu sayfayı incelemelisiniz. Hepsi birbirinden yetenekli yüzlece Alçı / Alçıpan Ustası bir telefon kadar yakınınızda. Aradığınız Alçı / Alçıpan Ustası UstasıBurada'da, peki siz neredesiniz?

Faydalı Yorumlar

 • Ersin Özdemir Ersin Özdemir

  Ersin Özdemir

  Merhabalar çok teşekür ederim yaptığınız iş için çok temiz ve titizlikle yaptığınız için yolunuz açık olsun

 • Samet Yağcı Samet Yağcı

  Samet Yağcı

  Çok memnun kaldık işçilik mükemmel çözüm odaklı ve işinde çok iyi

 • Avrupa Dekorasyon Deniz Başmanav

  Ellerineze emeginize saglik zamaninda baslayip erken ve gonlumuze gore oldu tv unitemiz COK TESEKKUR EDERIZ sizi heekese tavsiye ediyoruz..

  bızlerı tercıh ettıgınız ıcın tesekkurler

 • Has Elektrik Muhammet Kısa

  Muhammet bey evimize geldi elektrik arızasından dolayı tanıştık işimizi titizlikle çözdü öncesinde başka bir usta çağırdık fakat sorun çözülmedi sigortamız devamlı atıyordu kaç keresinde gelen her usta tesisatta sorun olmadığını cihazlarda sorunun olduğunu söylediler beyaz eşyalara baktırdık servise servisten gelen arkadaşta tesisata sorun olduğunu söyledi.Bizde internetten Muhammet beyi aradık saat 14:00 da geleceğini söyledi ve sattinde şaşma olmaması beni şaşırttı ve sorunun mutfak tarafındaki buat bağlantısında olduğunu kabloların gevşek kalıp eridiğini söyledi ve sorunumuz böylelikle çözüldü sağolsun su tesisatı işide yapıyormuş mutfaktaki giderden su kaçırıyordu gelmişken Onuda halletti.Çok memnun kaldık tavsiye ederim

 • Furkan Yapı Endüstriyel Ömer Balıkçı

  Güler yüzlü ve titiz çalışan ekibinize verdiği emekler için teşekkür ederim.

 • Milimetrik Fayans Seramik Sam Azap

  O gerçek bir sanatkar. İşinin hakkını veren sayılı ustalardan. Kendi evimi yaptırdım, el işçiliği olsun samimiyeti olsun işe verdiği değer olsun hepsi çok mükemmel.

 • Uğur Şahin Yapı Dekorasyon Uğur Şahin

  Verilen işi tam zamanında teslim etmenizden ve titiz çalışmalarınızdan dolayı memnuniyetimi belirtmek bana borç oldu. Emeğinize sağlık, kesinlikle tavsiye ediyorum. Yapı ve dekorasyon için kesin ve net adresiniz Uğur Şahin Yapı Dekorasyon olmalı. Memnun kaldım, çok teşekkür ederim.

  Bizleri onurlandırdığınız için biz teşekkür ederiz Semra Hanım. Bir sonraki çalışmada görüşmek dileğiyle.

 • Met Yapı Erhan Baş

  Gününde teslim, temiz işçilik, sözünün eri bir firma. Yaptıkları işlerde gayet hoşnut edici. Tercih ettiğimiz için çok memnunuz. Başarılarının devamını diliyorum.

 • Kürekçi Tesisat Yapı Dekorasyon Ferit Kürekçi

  Bugün musluğum damlattığı için internetten numarasını bulduğum ustamı çağırdım. Ustam işinde uzman, ilgili ve kibardı. İşini çok kısa zamanda yaptı. Problemin sebebini ve çözüm önerilerini anlattı. Ve işin sonunda makul bir ücret talep etti. Teşekkürler.

  Teşekkürler :)

 • Özer Altıok Özer Altıok

  Özer Altıok

  İlgi ve alakaları harika. Öneriyorum...

Furkan Yapı Endüstriyel Ömer Balıkçı
2 Yorum10Puan
Uğur Şahin Yapı Dekorasyon Uğur Şahin
3 Yorum9.7Puan
Avrupa Dekorasyon Deniz Başmanav
13 Yorum10Puan
Milimetrik Fayans Seramik Sam Azap
2 Yorum10Puan
Kızılelma İnşaat
Samet Yağcı
2 Yorum10Puan
MSY İnşaat Mimarlık Mühendislik Ahmet Rauf Yıldırgan
İbrahim Okan
Kardeşler Pvc Erhan Korkmaz
Gümüştaş Dekorasyon Servet Gümüştaş
Bahem Dekorasyon Zeki Kayıran
Solmaz Yapı Veysel Solmaz
A&B Yapı Market İbrahim Işık
İbrahim Kahraman
Cansalar Dekorasyon Ferhat Cansalar
Türksan Dekorasyon Veysel Tümtürk
Karakoç Boya İnşaat M. Halis Karakoç
Nurettin Migisar
Özer İç Dekorasyon Erdoğan Erdoğan
Öztürk Yapı Aydın Ataman