Uğur Mermer Ugur Gülmez
Ordu Yapı Mermer Mustafa Gündüz
Okan Granit Mermer Cengiz Baytemur
Çakıroğlu Mermer Yakup Çakıroğlu
6 Yorum9.8Puan
Metin Mermer - Granit ve İnşaat - Dekorasyon Metin Şirin
Mervan İnşaat Cengiz Kalabalık
Mermer Fayans Ustası Mustafa Çapraz
Kuş Mermer Granit Emircan kuş
Gençoğlu Mermer Granit Emrecan Genç
Ahmet Ak
Ege Yapı Ercan Gülmez
Muzaffer Usta Muzaffer Topal
1 Yorum10Puan
Ahmet Ak Fayans Döşeme Ahmet Ak
Sakarya Fayans Mermer Kültür Taşı Ustası Habib Yarar
Gürkaya Mermer Erkan Güler
Kardeşler Mermer Silim Reis Akıcı
Hakseven Granit Mermer Mustafa Hakseven
CL Dekoratörlük Cemal Kangül
Star Mermer Granit Mikail Butur
Sadık Mermer ve Granit Sadık Şermet

Filtreler

  • Mermer / Granit

İl / İlçe / Semt Ara

Kelime İle Ara

En İyi 10 Mermer ve Granit Ustası

Mermer ve Granit ustaları için en fazla içerik UstasıBurada’da. Türkiye’nin neresinde olursanız olun aradığınız en uygun En İyi 10 Mermer ve Granit Ustasını bulabilir, ücretsiz çağrı hatlarından ustalara ulaşarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Üstelik UstasıBurada üzerinden yaptığınız aramalar için hiçbir aracılık hizmet bedeli ödemezsiniz.

Çoğunlukla inşaat ve iç mimari dekorasyon alanında kullan mermer ve granitler, kullanım alanına bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Mermerler inşaat alanı başta olmak üzere dekorasyon, süs eşyası yapımı, heykelcilik, mezar taşı yapımı, iç ve dış cephe döşeme, merdiven yapımı, mutfak dekorasyonu, şömine yapımı, banyo dekorasyonu alanlarıyla birlikte aynı zamanda taşıyıcı kolon olarak kullanılmaktadır. Döşeneceği zemine göre farklılık gösteren mermerler kendi içlerinde pek çok gruba ayrılmaktadır. Örneğin dış cephe kaplama amacıyla farklı mermer kullanılırken mutfak tezgâhı yapımında farklı mermer kullanılmaktadır. Mermer uygulaması yapılacak mekân ve zeminin tamamen arındırılmış ve pürüzsüz bir zemin olması gerekmektedir. Mekânlara estetik bir hava katan mermerler yapısına göre; şisti mermerler, breşik mermerler, masif mermerler ve laminat mermerler olarak gruplandırılmaktadır. Mermerler bakımı yapıldığı takdirde uzun yıllar kullanım özelliği olan ürünlerdir.

Granitler, mermere göre daha sert ve sağlam yapıda malzemelerdir. Havalimanı, ticaret merkezleri, metro ve otobüs terminalleri, gökdelenler gibi trafiğin yoğun olduğu alanlarda kullanılan granit estetik ve temiz bir görünüme sahiptir. Zengin renk, doku ve model çeşitliliğine sahip granit kolay temizlenme özelliğine sahiptir. Cilalama ve bakım işlemi aksatılmadan yapılan granitler rengini ve parlaklığını kaybetmeden uzun yıllar kullanılabilmektedir. Zemin döşemelerinden mutfak ve banyo tezgâhlarına kadar her yerde kullanılan granit işlevsel olması sebebiyle,  genellikle büyük projelerde kullanılmaktadır. Özellikle zemine uygulanacak olan mermer ve granitler renk ve yüzey kombinasyonu doğru yapıldığı takdirde estetik anlamda doğru ve kaliteli sonuçlar vermektedir. Son derece dikkat edilmesi gereken bu işlemler mutlaka alanında uzman kişiler tarafından titizlikle yapılmaktadır. Mermer ve granit döşeme işlerinizin tümünde mutlaka alanında uzman kişilerden destek almanız gerekmektedir. Ustalar uygulama yapılacak alan için en iyi ve en uygun ürünü sizlere sunmaktadır.

Mermer mutfak ve banyo tezgâhı, mermer basamak, mermer merdiven yapımı, ankastre ocak mermer kesimi, granit mutfak tezgâhı ihtiyaçlarınız için usta mı arıyorsunuz? Türkiye’nin her noktasından binlerce Mermer ve Granit Ustası UstasıBurada’da. Peki, siz neredesiniz?

Faydalı Yorumlar