En İyi 10 Boyacı ve Boya Badana

Boyacılar ve Badana Ustaları için en fazla içerik Türkiye'nin usta bulma platformu UstasıBurada'da. Türkiye'nin neresinde olursanız olun bu sayfadaki binlerce boya ustası arasından semtinize hizmet veren En İyi 10 Boyacı ve Boya Badana seçeneğini hemen bulabilirsiniz. Badana fiyatı almak için ustaları ücretsiz çağrı hatlarından hemen arayabilirsiniz. Üstelik UstasıBurada üzerinden yaptığınız aramalar için hiçbir aracılık hizmet bedeli ödemezsiniz. 

Evinizi badana yaptıracaksanız karar vermeden önce bu sayfayı incelemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Boya badana işinin incelikleri hakkında öğrenmek isteyeceğiniz her bilgiye bu sayfada ulaşabilirsiniz. İlk bilmeniz gereken şey evinizi boyatmak için kaç litre boyaya ihtiyacınız olacağını hesaplamak. Çünkü boyayı az almanız halinde aynı renk boyayı tekrar bulamama riskiniz olabilir. Fazla boya aldığınızda da kalan boya kısa zaman içerisinde bozulacağı için birdaha kullanılamayıp ziyan olacaktır. En kolay ve hatasız hesaplama yöntemine göre boyanacak duvar ve tavanların metrekare toplamı dairenin zemini kaç metrekare ise bunun üç katı kadar olacaktır. Yani 100 metrekare bir dairede kabaca boyanacak alan 300 metrekare olacaktır. 2,5 litre boya ile ortalama olarak 15 metrekare bir alan boyanabilmektedir. Bu durumda 100 metrekare bir daire için 300/15=20, 20*2,5=50 litre boya gerekecek diyebiliriz. 

Boyanızı kendiniz seçmek istiyorsanız yapacağınız ikinci şey yapı marketlerde satılan boya markalarının renk seçenekleri arasından zevkinize en uygun olanını belirlemek olmalıdır. Marshall, Polisan, Casati, Dyo, Fawori, Filli Boya, Merbolin, ÇBS, Kale Color, Jotun ve daha onlarca boya markası iç cephe boyaları, dış cephe boyaları ve tavan boyaları konusunda müşterilerine yüzlerce renk alternatifi sunan geniş bir ürün gamıyla çalışmaktalar. Silinebilme özelliğine sahip ve prüzsüz yüzeylere uygulanabilen saten boyalar, solvent içermeyen, çabuk kuruma özelliğine sahip su bazlı boyalar (akrilik boya), daha çok mutfak ve banyolarda tercih edilen yağlı boyalar, göz yormayan ipek boyalar ve ilk kat boyası olarak kullanılan astar boyalar yapı marketlerin raflarında satılmaktadır. Boya tercihi ile uğraşmak istemeyenler için boya badana ustalarının malzeme temini hizmeti bulunmaktadır. 

Türkiye'nin tüm illerinden binlerce Boya Ustası ve Badanacı'yı sizler için bir araya getirdik. En kaliteli boya badana hizmetini en uygun fiyatlarla alabileceğiniz boya ustaları UstasıBurada'da. Peki siz neredesiniz?

Badana ustaları aldıkları mesleki eğitimler sayesinde hangi boyanın hangi fırçayla yapılacağını gayet iyi bildikleri gibi fırça kullanmak konusundaki el yetenekleri sayesinde kusursuz sonuçlar çakarmaktalar. Kusurlu duvarlarda ve tavanlarda boya güzel görünmeyeceği için boya ustaları işleme başlamadan önce duvarı zımparalayarak prüzleri yok eder, gerekli görmesi halinde duvara alçı çekerek çukurların dolmasını ve duvarın tamamen prüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Prüzsüz bir zemine uygulanan boya sayesinde ortamın temiz, hijyenik ve estetik görünmesi sağlanmış olur. 

Faydalı Yorumlar

 • Lobi Dekorasyon Mehmet Parmaksız

  D&A Realty Gayrimenkul olarak acil tadilat işlerimiz vardı. Söz verdikleri zamanda geldiler, fikirleri ile yönlendirdiler ve gayet itinalı bir şekilde yaptılar. Bizlere de kendi müşterimize verdiğimiz sözü tutabilmemiz için yardımcı oldular. Mustafa Parmaksız Bey'e çok teşekkür ediyorum.

  Teşekkürler İsa Bey.

 • Özer Altıok Özer Altıok

  İlgi ve alakaları harika. Öneriyorum...

 • Meyes İnşaat Mehmet Aytunç Sürücü

  Evimin tadilatını yaptırmak için Meyes İnşaat ile görüşmemin hemen ardından işe başladılar. Temiz ve titiz çalışan ustaları var. Neyi nasıl istiyorsam o şekilde yaptırabildim. Hiç sıkıntı çekmedim. Çok teşekkür ediyorum. Ellerine sağlık Meyes İnşaat.

 • Çelikel Dekorasyon Mehmet Necip Çelikel

  Çelikel Dekorasyon işini özenle yapan çok iyi bir firma. Herkese tavsiye ederiz.

  Teşekkür ederim.

 • Cihangir Genç Cihangir Genç

  Cihangir Usta saatin de gelip işini düzgün bir şekilde yaptı. Herkese tavsiye ederim, işinin ehli bir usta.

Kamil Yıldız
Davuthan Şimşek
Öner Tesisat Bünyamin Öner
Aytaş Dekorasyon Hüseyin Aytaş
Meyes İnşaat Mehmet Aytunç Sürücü
2 Yorum9.5Puan
Lobi Dekorasyon Mehmet Parmaksız
2 Yorum10Puan
Cihangir Genç
1 Yorum10Puan
Cemal Ertekin
Zeki İnşaat Dekorasyon Ltd.şti. Hasan Akdoğan
Özer Altıok
9 Yorum9.7Puan
Akar Laminant Parke Yapı Dekorasyon Yasin Aykaç
Turkuaz Boya Dekorasyon Ümit Erginyürek
Patanlar Yapı Dekorasyon Ümit Patan
İşbilir Pen Necati İşbilir
Artmob Mutfak Kapı Banyo Parke Serkan İnan
Çelikel Dekorasyon Mehmet Necip Çelikel
4 Yorum10Puan
Furkan Tesisat (kale Yetkili Servis) Ömer Balıkçı
Evim Tadilat Fayik Arslan
Birgül İnşaat Kenan Birgül
Ekinciler Dekorasyon Yavuz Ekinci