En İyi 10 Boyacı ve Boya Badana

Boyacılar ve Badana Ustaları için en fazla içerik Türkiye'nin usta bulma platformu UstasıBurada'da. Türkiye'nin neresinde olursanız olun bu sayfadaki binlerce boya ustası arasından semtinize hizmet veren En İyi 10 Boyacı ve Boya Badana seçeneğini hemen bulabilirsiniz. Badana fiyatı almak için ustaları ücretsiz çağrı hatlarından hemen arayabilirsiniz. Üstelik UstasıBurada üzerinden yaptığınız aramalar için hiçbir aracılık hizmet bedeli ödemezsiniz. 

Evinizi badana yaptıracaksanız karar vermeden önce bu sayfayı incelemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Boya badana işinin incelikleri hakkında öğrenmek isteyeceğiniz her bilgiye bu sayfada ulaşabilirsiniz. İlk bilmeniz gereken şey evinizi boyatmak için kaç litre boyaya ihtiyacınız olacağını hesaplamak. Çünkü boyayı az almanız halinde aynı renk boyayı tekrar bulamama riskiniz olabilir. Fazla boya aldığınızda da kalan boya kısa zaman içerisinde bozulacağı için birdaha kullanılamayıp ziyan olacaktır. En kolay ve hatasız hesaplama yöntemine göre boyanacak duvar ve tavanların metrekare toplamı dairenin zemini kaç metrekare ise bunun üç katı kadar olacaktır. Yani 100 metrekare bir dairede kabaca boyanacak alan 300 metrekare olacaktır. 2,5 litre boya ile ortalama olarak 15 metrekare bir alan boyanabilmektedir. Bu durumda 100 metrekare bir daire için 300/15=20, 20*2,5=50 litre boya gerekecek diyebiliriz. 

Boyanızı kendiniz seçmek istiyorsanız yapacağınız ikinci şey yapı marketlerde satılan boya markalarının renk seçenekleri arasından zevkinize en uygun olanını belirlemek olmalıdır. Marshall, Polisan, Casati, Dyo, Fawori, Filli Boya, Merbolin, ÇBS, Kale Color, Jotun ve daha onlarca boya markası iç cephe boyaları, dış cephe boyaları ve tavan boyaları konusunda müşterilerine yüzlerce renk alternatifi sunan geniş bir ürün gamıyla çalışmaktalar. Silinebilme özelliğine sahip ve prüzsüz yüzeylere uygulanabilen saten boyalar, solvent içermeyen, çabuk kuruma özelliğine sahip su bazlı boyalar (akrilik boya), daha çok mutfak ve banyolarda tercih edilen yağlı boyalar, göz yormayan ipek boyalar ve ilk kat boyası olarak kullanılan astar boyalar yapı marketlerin raflarında satılmaktadır. Boya tercihi ile uğraşmak istemeyenler için boya badana ustalarının malzeme temini hizmeti bulunmaktadır. 

Türkiye'nin tüm illerinden binlerce Boya Ustası ve Badanacı'yı sizler için bir araya getirdik. En kaliteli boya badana hizmetini en uygun fiyatlarla alabileceğiniz boya ustaları UstasıBurada'da. Peki siz neredesiniz?

Badana ustaları aldıkları mesleki eğitimler sayesinde hangi boyanın hangi fırçayla yapılacağını gayet iyi bildikleri gibi fırça kullanmak konusundaki el yetenekleri sayesinde kusursuz sonuçlar çakarmaktalar. Kusurlu duvarlarda ve tavanlarda boya güzel görünmeyeceği için boya ustaları işleme başlamadan önce duvarı zımparalayarak prüzleri yok eder, gerekli görmesi halinde duvara alçı çekerek çukurların dolmasını ve duvarın tamamen prüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Prüzsüz bir zemine uygulanan boya sayesinde ortamın temiz, hijyenik ve estetik görünmesi sağlanmış olur. 

Faydalı Yorumlar

 • Saray Alçı Dekorasyon Uğur İgüş

  Çok temiz iş yapıyor ve çok dürüst bir insan. Üçe beşe bakmayan nadir ustalardan birisi. Kendisine teşekkür ederim.

 • Dizayn Dekor Fıratcan Demirayak

  Bu firmayla uzun süreli çalışma fırsatı bulduk. Çok kişiye yönlendirdim. Hem titiz hem ahlâklı bir ekibi var. Yaptığınız özverili işlerden dolayı teşekkür ederim. Allah hayırlı işler versin.

 • Aytaş Dekorasyon Hüseyin Aytaş

  İşi çok temiz, hızlı ve iyi yaptılar. Çok memnun kaldık. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

  Teşekkür ederiz.

 • Uğur Şahin Yapı Dekorasyon Uğur Şahin

  Verilen işi tam zamanında teslim etmenizden ve titiz çalışmalarınızdan dolayı memnuniyetimi belirtmek bana borç oldu. Emeğinize sağlık, kesinlikle tavsiye ediyorum. Yapı ve dekorasyon için kesin ve net adresiniz Uğur Şahin Yapı Dekorasyon olmalı. Memnun kaldım, çok teşekkür ederim.

  Bizleri onurlandırdığınız için biz teşekkür ederiz Semra Hanım. Bir sonraki çalışmada görüşmek dileğiyle.

 • Uğur Yapı Malzemeleri Suat Uğur

  Hizmet ve güler yüzde bir numara. Boya sektöründeki yenilikleri iyi takip eden ve müşterilerini bilgilendiren bir iş yeri. Aynı zamanda müşterilerini yeniliklere yönlendiren personelleri var. Biz memnun kaldık.

 • Kardeşler Teknik Ve Dekorasyon Abdulkadir İleli

  Bu uygulama sayesinde gece 00:15 su tesisatçı aradım. Telefonda üslupları son derece güzeldi. Saat gece 01:00 gibi geldiler. Musluk tamirim dışında ekstra 1-2 işimizde yaptılar. Çok memnun oldum. Allah razı olsun sizlerden.

 • Yaşar Dekorasyon Yaşar Berberoğlu

  Bu zamanda dürüst usta bulmak zor. Söz verdikleri gibi teslim ettiler, temiz çalışıyorlar.

 • Deniz Dekor Ahmet Öztürk

  Gayet memnunum, işçilikleri çok temiz. Verdikleri sürede işi teslim ettiler, tavsiye ederim.

 • Meriç Özbilici Meriç Özbilici

  İşçilik kalitesi gerçekten çok iyi. Evime boya yaptırdım ve çok memnun kaldım. Ustamızı herkese tavsiye ederim.

 • Ayyıldız Tadilat Ve Temizlik Hizmetleri Fırat Ayyıldız

  Güler yüzlü ve kaliteli hizmetlerinden dolayı Ayyıldız Tadilat ve Temizliğe teşekkürlerimi sunuyorum.

  Biz tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz Samet Bey.

Kamil Yıldız
Davuthan Şimşek
Samet Gündoğdu
Uğurlu İnşaat Dekorasyon Resul Deniz
İlk Adım İnşaat Bilal Kulak
Öner Tesisat Bünyamin Öner
Deniz Gocuk
Aytaş Dekorasyon Hüseyin Aytaş
1 Yorum10Puan
Zeki İnşaat Dekorasyon Ltd.şti. Hasan Akdoğan
Eslim Teknik Emrah Küçük
 Ayyıldız Tadilat Ve Temizlik Hizmetleri Fırat Ayyıldız
1 Yorum10Puan
Çolakoğlu Yapı Market Tesisat Mahmut Çolak
Yuntdağ İnşaat Mehmet Erkaş
İşbilir Pen Necati İşbilir
Değerli Yapı Mustafa Değerli
Deniz Dekor Ahmet Öztürk
1 Yorum10Puan
Birgül İnşaat Kenan Birgül
Özer İş Özer Kıyçak
Abalı Boya İbrahim Ulusu
Sametcan Dekorasyon Tuncer Bulan