En İyi 10 Boyacı ve Boya Badana

Boyacılar ve Badana Ustaları için en fazla içerik Türkiye'nin usta bulma platformu UstasıBurada'da. Türkiye'nin neresinde olursanız olun bu sayfadaki binlerce boya ustası arasından semtinize hizmet veren En İyi 10 Boyacı ve Boya Badana seçeneğini hemen bulabilirsiniz. Badana fiyatı almak için ustaları ücretsiz çağrı hatlarından hemen arayabilirsiniz. Üstelik UstasıBurada üzerinden yaptığınız aramalar için hiçbir aracılık hizmet bedeli ödemezsiniz. 

Evinizi badana yaptıracaksanız karar vermeden önce bu sayfayı incelemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Boya badana işinin incelikleri hakkında öğrenmek isteyeceğiniz her bilgiye bu sayfada ulaşabilirsiniz. İlk bilmeniz gereken şey evinizi boyatmak için kaç litre boyaya ihtiyacınız olacağını hesaplamak. Çünkü boyayı az almanız halinde aynı renk boyayı tekrar bulamama riskiniz olabilir. Fazla boya aldığınızda da kalan boya kısa zaman içerisinde bozulacağı için birdaha kullanılamayıp ziyan olacaktır. En kolay ve hatasız hesaplama yöntemine göre boyanacak duvar ve tavanların metrekare toplamı dairenin zemini kaç metrekare ise bunun üç katı kadar olacaktır. Yani 100 metrekare bir dairede kabaca boyanacak alan 300 metrekare olacaktır. 2,5 litre boya ile ortalama olarak 15 metrekare bir alan boyanabilmektedir. Bu durumda 100 metrekare bir daire için 300/15=20, 20*2,5=50 litre boya gerekecek diyebiliriz. 

Boyanızı kendiniz seçmek istiyorsanız yapacağınız ikinci şey yapı marketlerde satılan boya markalarının renk seçenekleri arasından zevkinize en uygun olanını belirlemek olmalıdır. Marshall, Polisan, Casati, Dyo, Fawori, Filli Boya, Merbolin, ÇBS, Kale Color, Jotun ve daha onlarca boya markası iç cephe boyaları, dış cephe boyaları ve tavan boyaları konusunda müşterilerine yüzlerce renk alternatifi sunan geniş bir ürün gamıyla çalışmaktalar. Silinebilme özelliğine sahip ve prüzsüz yüzeylere uygulanabilen saten boyalar, solvent içermeyen, çabuk kuruma özelliğine sahip su bazlı boyalar (akrilik boya), daha çok mutfak ve banyolarda tercih edilen yağlı boyalar, göz yormayan ipek boyalar ve ilk kat boyası olarak kullanılan astar boyalar yapı marketlerin raflarında satılmaktadır. Boya tercihi ile uğraşmak istemeyenler için boya badana ustalarının malzeme temini hizmeti bulunmaktadır. 

Türkiye'nin tüm illerinden binlerce Boya Ustası ve Badanacı'yı sizler için bir araya getirdik. En kaliteli boya badana hizmetini en uygun fiyatlarla alabileceğiniz boya ustaları UstasıBurada'da. Peki siz neredesiniz?

Badana ustaları aldıkları mesleki eğitimler sayesinde hangi boyanın hangi fırçayla yapılacağını gayet iyi bildikleri gibi fırça kullanmak konusundaki el yetenekleri sayesinde kusursuz sonuçlar çakarmaktalar. Kusurlu duvarlarda ve tavanlarda boya güzel görünmeyeceği için boya ustaları işleme başlamadan önce duvarı zımparalayarak prüzleri yok eder, gerekli görmesi halinde duvara alçı çekerek çukurların dolmasını ve duvarın tamamen prüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Prüzsüz bir zemine uygulanan boya sayesinde ortamın temiz, hijyenik ve estetik görünmesi sağlanmış olur. 

Faydalı Yorumlar

 • Furkan Tesisat (Kale Yetkili Servis) Ömer Balıkçı

  Güler yüzlü ve titiz çalışan ekibinize verdiği emekler için teşekkür ederim.

 • Umut Boya Dekorasyon Umut Kaya

  3+1 dairemi bir günde boyayıp teslim etti. Ustamın ellerine sağlık, zamanında ve gününde teslim etti.

 • Erkan Dekorasyon Mustafa Erkan

  Ustamız mükemmel, güvenilir, titiz ve sadık. Zamanında iş teslimi yapıyorlar. Uzun yıllardır kendisiyle iş yapıyoruz, tavsiye ederim.

 • Turan Dekorasyon Sezgin Turan

  Sezgin Bey ve ekibine yapmış oldukları işten dolayı teşekkür ederim. Kesinlikle çalışılabilecek bir ekibe sahip olmasının dışında çok anlayışlı biri. Herkese tavsiye ederim, işlerinizde başarılar dilerim.

 • Abalı Boya İbrahim Ulusu

  Verdiğim alçı, sıva, asma tavan, boya ve stropiyer işlerine söylediği günde başladı ve söylediği günde hatasız teslim etti. Kendisine ve ekibine teşekkür ederim.

 • Sadık Danışmanlık ve Temizlik Hilmi Tilkicik

  Bu firmayla daha önce çalışmıştık. İş yerimde hafta sonu temizlik yapmışlardı. Her yeri özenerek temizlediler, çok memnun kalmıştık.

 • Konya Elektrik Tamircisi Eslim Dekorasyon Prefabrik Emrah Küçük

  Çok ilgi ve alakalılar, yaptıkları her iş tertemiz. Allah razı olsun. Evlere servise de geliyorlar, çok iyiler.

  Memnuniyetiniz bizleri de memnun etti. Yorumunuz için teşekkür ederiz.

 • Diken İnşaat ve Dekorasyon Harun Diken

  Harun Bey, yapmış olduğunuz dairemin boyasından çok memnun kaldık. Size ve ekibinize çok teşekkür eder, başarılarınızın devamını dileriz.

 • Miss Temizlik Ali Adnan

  İlgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Çok memnun kaldım, başarılar dilerim.

  Teşekkürler.

 • Yuntdağ İnşaat Mehmet Erkaş

  Ustamız Mehmet Bey nasıl konuşup anlaştıysak, harfiyen zamanında işlerini yapıp teslim etti. Mehmet Bey ve ekibine teşekkürler.

Kamil Yıldız
Davuthan Şimşek
İlk Adım İnşaat Bilal Kulak
Uğurlu İnşaat Dekorasyon Resul Deniz
Samet Gündoğdu
Öner Tesisat Bünyamin Öner
Deniz Gocuk
Saray Alçı Dekorasyon Uğur İgüş
1 Yorum10Puan
Mimari Boya Yapı Dekorasyon Mehmet Dokumacı
Turan Dekorasyon Sezgin Turan
2 Yorum9.5Puan
Zeki İnşaat Dekorasyon Ltd.şti. Hasan Akdoğan
Çelikel Dekorasyon Mehmet Necip Çelikel
9 Yorum10Puan
Kürekçi Tesisat Yapı Dekorasyon Ferit Kürekçi
6 Yorum10Puan
Miss Temizlik Ali Adnan
4 Yorum10Puan
Oktay Dekorasyon İbrahim Oktay
Dizayn Dekor Fıratcan Demirayak
6 Yorum10Puan
Abalı Boya İbrahim Ulusu
5 Yorum9.6Puan
Furkan Tesisat (Kale Yetkili Servis) Ömer Balıkçı
2 Yorum10Puan
Uğur Şahin Yapı Dekorasyon Uğur Şahin
2 Yorum9.5Puan
Konya Elektrik Tamircisi Eslim Dekorasyon Prefabrik Emrah Küçük
2 Yorum10Puan