Ustası Burada
Ustası Burada

İstanbul'da Marangoz Ustaları ve Mobilya İmalatçıları Ustaları

İstanbul Tüm İlçeler Marangoz / Mobilyacı

İstanbul'da Marangoz Ustaları ve Mobilya İmalatçıları Ustaları Yorumları

Hatice Şahin
06.04.2024 - 17:21
Gerçekten işinin ehli düzgün bir insan. İstediğim şekilde dolabımı monte etti.Çok teşekkür ederim .
M
M.E.
19.03.2024 - 16:11
Pratik, çözüm odaklı ve saygılılar. İstediğimiz her şeyi dilediğimiz gibi yaptılar. Ellerine sağlık. Çalışmayı düşünenlerin de hiç tereddütü olmasın.
İU
İlhami Ulaş
28.01.2024 - 13:51
isçiliğiniz modellemeniz ve ceşitliliğiniz çok iyi zamaninda ve tertemiz olarak getirmeniz çok hoşumuza gitti cikarken de cevrenizi toplayip temiz olarak biraktiginiz için tesekkur ederim bol müşteriler dilerim
G
Gökmen
20.01.2024 - 16:37
Çamaşır makinası ve kurutucu dolabı yaptırdık, istediğimizden de güzel oldu stoplu kapak istememize rağmen daha iyi olsun diye kendisi takmış ve herhangi bir ücret talep etmemiştir. Kesinlikle ibrahim ustadan fiyat almadan işi yaptırmayın. Eline sağlık ibrahim usta
EE
Ebru Emsen
11.01.2024 - 14:00
Çok kibar ve işinin ehli. Şiddetle tavsiye ederim.
BO
Batuhan Oz
25.12.2023 - 17:53
Ustadan çok memnun kaldım güler yüzlü ve işi çok iyi tavsiye ederim
ŞT
Şeyma Topçu
10.12.2023 - 20:17
İbrahim Bey gerçekten güzel ve temiz bir kapı montajı yaptı, her konuyu tek tek açıklayarak ve bildirerek halletti işleri. Kesinlikle bir daha çalışmak isteyeceğim biri kendisi.
AR
Atav Refik
18.11.2023 - 18:24
Kaliteli ve güvenli işçilik için ulaşabilirsiniz tavsiye ederim. Çözüm odaklı ve muazzam fikirleri olan bir firma ben çok memnun kaldım. Küçük evlere büyük değişimler için ulaşmalısınız.
A
Ayşin
13.11.2023 - 17:54
Merhaba İbrahim mamur ustam mükemmel ötesi işini bilen ve çok kaliteli malzeme kullanan bir ustam ben kendisine bir çamaşır makinası dolabı ve tekrar bir dolap daha yaptırdım .İşçiliği ve titizliği ve tekrar söylüyorum işini bilen bir usta kendisine çok çok teşekkür ederim .Yani ustama bir dolap vs yaptırdığımız da ömürlük...
SK
Sibel Karaca
01.11.2023 - 11:55
Ürünlerimiz zamanında ve sıkıntısız teslim edildi.Tasarladığımız şekilde imalatı yapıldı.Usta arayana ustası burada Apr Mobilya diyebiliriz.Teşekkürler.

İstanbul Marangoz Ustası, Mobilya Tamir Ustası Marangoz Ustası, Mobilya Tamir Ustası

İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük şehridir. 16 milyondan fazla nüfusuyla, İstanbul hem Türkiye'nin hem de Avrupa'nın en büyük metropollerinden biridir. İstanbul'un ekonomik büyüklüğü, şehrin mobilya talebinin de büyük olmasını sağlıyor.

İstanbul'da yaşayanların evlerinde, ofislerinde ve işyerlerinde kullanacakları mobilyalara ihtiyaçları vardır. İstanbul'da mobilyaya olan talep, Türkiye'nin diğer şehirlerine göre çok daha yüksektir. Bu nedenle İstanbul, ülkenin en önemli mobilya üretim ve tedarik merkezlerinden biridir.

İstanbul'da hem büyük mobilya fabrikaları hem de küçük marangoz atölyeleri bulunmaktadır. Marangoz ustaları ve küçük atölyeler, özelleşmiş ve kişiye özel mobilya üretimi üzerine, büyük fabrikalara göre daha esnek olabilir. İstanbul'daki marangozlar, günümüz şirketlerine özel tasarım mobilyalar üretebilmektedir.

İstanbul'da mobilya sektörü sürekli büyümekte ve gelişmektedir. Şehrin konfigürasyonundaki artışa paralel olarak mobilyaya olan talep de artıyor. Bu da İstanbul'da hem üretici hem de tedarikçi olarak marangoz ve mobilyacılar için büyük bir fırsat anlamına geliyor.

İstanbul'daki Marangozlar

İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık şehri olması yanı sıra mobilya üretimi ve satışında da önemli bir merkez konumunda. Şehrin tarihi geçmişi ve kültürel çeşitliliği, İstanbul'daki marangozların zengin bir geleneğe sahip olmasını sağlıyor.

İstanbul'da bireysel profesyonel marangoz bulunuyor. Bunların büyük bir kısmı küçük atölyeler şeklinde faaliyet göstermekte olup, bazı büyük marangoz imalathaneleri de mevcuttur. Marangozlar özellikle Eyüp, Fatih, Kadıköy, Üsküdar gibi geleneksel mobilya üretiminin yoğun olduğu ilçelerde faaliyet göstermektedir.

Usta marangozlar İstanbul'da ahşap mobilya üretiminde önemli bir rol oynuyor. El işçiliği ile özel parçalar üretilebiliyorlar. Aynı zamanda antika mobilyaların onarımı ve restorasyonunda da İstanbul marangozlarının uzmanlığı bulunmaktadır.

İstanbul'daki marangozlar modern ve geleneksel mobilya stillerinde müşterilerin özel istekleri doğrultusunda kişiye özel mobilyaları tasarlayabiliyor ve üretebiliyor. Kaliteli hizmet ve üretimle üretilen bu mobilyalar İstanbul'un tarihi donanımıyla uyumlu bir şekilde evlerin dekorasyonuna katkı sağlıyor.

Mobilya İmalatı Yapan Firmalar

İstanbul'da mobilya üreten önemli firmalar şehrin her iki yakasına da yayılmış durumdadır. Ustasiburada.com uygulaması üzerinde yer alan ve en çok tercih edilen bazı mobilya imalat firma ve ustaları şunlardır.

 • Koca Mobilya Tasarım- Kocaeli'nin Gebze ilçesinde köklerini salan Koca Mobilya Tasarım, aynı zamanda İstanbul'un Pendik ve Tuzla ilçelerinde de hizmet vermektedir. Mobilya alanında üretim, tamir ve montaj hizmetleri sunan bu uzman ekip, müşterilerine fonksiyonel ve estetik mobilya çözümleri sunmaktadır.

 • Detay Mobilya- Evinizin veya işyerinizin tarzına ve ihtiyaçlarına uygun özel mobilyalar tasarlıyor. Her detayı özenle düşünüyor ve zamanında iş teslimi ilkesi ile hizmet veriyor.

 • Alan Mobilya Rötuj - İstanbul Avrupa yakasının genelinde Ahşap mobilyalarınız da oluşan tüm deforme işlemleri için mobilya cila ve rötuj hizmetleri vermektedir.

 • Tuğra Mobilya  İstanbul'un hem Avrupa hem de Anadolu yakasında geniş bir müşteri kitlesine hizmet sunan deneyimli bir mobilya imalat ve dekorasyon firmasıdır.

 • Şen Ahşap Mobilya İmalat - Şen Ahşap Dekorasyon piyasada görmüş olduğunuz tasarımların dışında modern yapıya uygun özgün tasarımları ile ne kadar iyi ve farklı bir işletme olduğunu her fırsatta göstermekte.

Ahşap Türleri

Ahşap, mobilya üretiminde en çok kullanılan malzemelerden biridir. Marangozlar, farklı mobilya ve dekorasyona göre çeşitli ahşap türlerini tercih etmektedir.

En Çok Kullanılan Ahşap Türleri

 • Meşe: Meşe mobilyalar dayanıklı ve zarif bir görünüme sahiptir. Fakat pahalı bir ağaç türüdür.
 • Çam: Ekonomik bir ağaç türü olan çam, en çok tercih edilen ağaçlardandır. Kolay işlenebilir.
 • Kayın: Sert ve dayanıklı bir ahşap olan kayın, özellikle mutfak mobilyaları ve yemek masaları için sıklıkla kullanılır.
 • Kavak: Yumuşak dokusuyla kavak ahşap, oyma ve kakma gibi el işçiliği bölünmüş ürünler için uygundur. Ekonomik bir seçenektir.

Bu ahşaplar; Kolay bulunabilir olmaları, işlenebilir ve şekillendirilebilir olmaları, dayanıklılıkları gibi nedeniyle tercih edilmektedir.

Farklı Ahşap Türlerinin Artıları ve Eksileri

Her ağacın kendine özgü artıları ve eksileri bulunmaktadır:

 • Meşe mobilyalar son derece dayanıklıdır ancak pahalıdır.
 • Çam ekonomiktir fakat çabuk çizilir.
 • Kayın sert ve dayanıklı ama ağırdır.
 • Kavak yumuşak dokuludur ancak çabuk deforme olur.

Marangozlar ve müşteriler, bu artıları ve eksileri göz önünde bulundurarak, çözüme uygun ürünlerden birini seçmektedir. Örneğin; Yatak odası mobilyaları için meşe, mutfak dolapları için kayın tercih edilebilir.

Mobilya Türleri

İstanbul'da en çok üretilen mobilya türleri arasında yatak odası, oturma odası, yemek odası ve banyo mobilyaları bulunmaktadır.

 • Yatak odası mobilyaları: İstanbul'da en popüler tercihler arasında yer alıyor, komodin, şifonyer, yatak ve yatak başı üretimleri ağırlıklıdr. Bu mobilyalar genellikle MDF ve lake kaplamadan üretilmektedir. Fiyatlar kullanılan malzeme ve işçiliğe göre değişmekle birlikte ortalama bir yatak odası mobilya seti için 35.000 TL'den başlayan fiyatlarla karşılaşmak mümkündür.

 • Oturma odası mobilyaları: En sık rastlanan oturma odası mobilyaları koltuk takımı, sehpa, tv ünitesi, köşe takımı, kitaplıktır. Bu odadaki mobilyaların çoğunda lake, deri veya kumaş kaplamalı olur. Ortalama bir oturma odası mobilya seti için 30.000 TL'den başlayan fiyatlar geçerlidir.

 • Yemek odası mobilyaları: Yemek masası ve sandalyeleri en temel yemek odası mobilyalarıdır. Bunlara ek olarak vitrin, servis masası, bar tezgahı da kullanılır. MDF ve lake kaplamalıdır. Ortalama bir yemek odası masa ve sandalye seti için 35.000 TL civarında ücret talep edilir.

 • Banyo mobilyaları: Banyo dolapları, lavabo, ayna, raf ve aksesuarlık bu mekan için üretilen temel mobilyalardır. Banyo mobilyalarında ince mekanlara uygun, suya dayanıklı malzemeler tercih edilir. ortalama bir banyo mobilyası seti için 15.000 TL'den başlayan fiyatlar öngörülebilir.

Mobilya Tasarım Türleri

Mobilya tasarımları, estetik tercihlerimizi ve zevklerimizi değiştiren önemli bir yoldur. Peki hangi mobilya tasarım günümüzde popüler? İşte en çok tercih edilen bazı mobilya tasarımları;

Modern Tasarım

Modern mobilya tasarımı, sade ve fonksiyonel hatlara sahiptir. Dik açılılar, düz hatlar ve geometrik olarak bu tarzda görülebilir. Renk paleti genellikle nötr tonlardan oluşur. Modern mobilya alanı genişletme amacı güder ve depolama için çok işlevseldir.

Klasik Tasarım

Klasik mobilya tasarımı asil ve zamansız bir görünüme sahiptir. Ayrıntılı oyma, kabartma ve süslemeler bu tarzın vazgeçilmez ögeleridir. Tahta ağırlıklı bileşen kullanımı ve girintili işlemcili profiller klasiğin ana hatlarını oluşturur.

Retro Tasarım

Retro mobilya tasarımı, geçmiş dönemlerin nostaljik stillerini yansıtıyor. 1950'lerin eğrisel çizgileri ve parlak renkleri bu tasarımda görülüyor. Retro tarzın en belirgin özelliği, geçmişin ruhunun modern mobilyalarla birleşmesidir.

Rustik Tasarım

Rustik mobilyalar, doğallığı ve sadeliği ile ön plana çıkar. Tahta dokusu boyanmadan kullanılarak el yapımı hissi yaratır. Bazen taş, demir gibi farklı malzemelerden de eklenerek kontrast elde edilir. Rustik tarz doğayla bütünleşmeyi sevenlerin favori tasarımıdır.

Ustasiburada.com İstanbul Marangoz ustaları ve bu ustalara ulaşmak isteyen müşteriler için doğru adrestir. Aradığınız marangoz ustasına saniyeler içinde ulaşabilir, referans iş fotoğraflarını inceleyebilir ve alacağınız hizmet hakkında genel bir fikre sahip olabilirsiniz.