Ustası Burada
Ustası Burada

Acil Elektrikçi

Daha Fazla Göster

Acil Elektrikçi

Elektrik arızaları zaman zaman yaşadığımız ve bizi zor durumda bırakabilecek durumlardır. Evleriniz de yada iş yerlerinizde tesisatlarınızdan kaynaklanan elektrik arızaları günün her saati yaşanabilmektedir. Aileniz ile birlikte vakit geçirdiğiniz anlar yada işletmenizde müşterlerinize hizmet verdiğiniz bir zamanda yaşanan elektrik arızaları can sıkcı olabildiği gibi maddi kayıplar yaşamanıza da sebep olabilir. Bu ve buna benzer durumlar için saniyeler içinde günün her saati ulaşabileceğiniz 7 gün 24 saat hizmet veren bir acil elektrikçi ihtiyacı oldukça önem taşımaktadır. Elektirk ile ilgili arıza durumlarında mümkünse arızaya kendiniz müdahale etmeden elektrik tesisat ustasına ulaşmanız hem can güvenliğiniz için önemlidir hem de sorunun daha hızlı çözülmesi için gereklidir. Bazı elektrik tesisat ustaları hizmet anlayışlarını genişleterek gerekli ekipman ve personel destekleri ile diğer firmalardaan ayrılarak 24 saat hizmet prensibi ile çalışmaktadır. 

Acil Elektrik Arızaları

Elektrik hayatımızın her noktasında kullandığımız ve ihtiyaç duyduğumuz bir enerji kaynağıdır. Konutlar, binalar, dış mekanlar, işletmeler gibi bir çok alanda 24 saat elektrik enerjisine ihtiyaç duyarız. Bu ihtiyacın fazla kullanımı, ve mevcut tesisatların bakımlarının düzenli yapılmaması sebebiyle zaman zaman elektrik arızaları ile karşılaşırız. Şehir hatlarında ani bir voltaj yüksekliği tesisatlarımıza zarar da verebilir. Kış aylarında gece saatlerinde elektriksiz kalmanız ve ulaşabileceğiniz bir servisin olmaması sizi ve ailenizi mağdur edeceği gibi sağlığınız açısından da riskleri beraberinde getirecektir. Acil elektrik arızaları zamanında müdahalenin önemli olduğu durumlardır. Eğer sizde aşağıdaki sorunları yaşıyorsanız vakit kaybetmeden adresinize en takın acil elektrik tesisatçısına ustasiburada.com üzerinden saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. 

Eviniz yada iş yerinizin sigortası sık sık atıyorsa
Prizlerinizden yanık kokusu yada cızırtı sesleri alıyorsanız
Taktığınız ampül dakikalar içinde patlıyorsa
Lamba anahtarlarınızda kıvılcımlar meydana geliyorsa
Şartel yada elektrik duylarına veya prizlere dokunduğunuzda elektrik akımını hissediyorsanız
Apartmanda yada binada elektrik var ancak dairenizde elektrik yoksa
Prizlerinizde elektrik akımı var ancak lambalarınız yanmıyorsa
Avize montajı sırasında daireye elektrik sağlayan kablo ve tesisata hasar vermişseniz

Vakit kaybetmeden acil elektrik ustasına ulaşmalısınız. Elektrik servis hizmetleri bilinçli bir şekilde verilmesi gereken hizmetler kapsamındadır. Yetki belgesi olmayan ve çalışma ruhsatı bulunmayan elektrik ustalarından alacağınız hizmet mağduriyetinizi arttıracaktır. Bu tür durumlarla karşılaşmamak adına iletişim kurduğunuz acil elektrikçiden gerekli bilgileri temin edebilirsiniz. 

Evlerde En Sık Yaşanan Elektrik Kazaları

Elektrik çarpması küçük yada büyük ölçekli birçoğumuzun yaşadığı talihsiz bir hadisedir. Elektrik akımının vücudun iç yapısı ve dokulara zarar vermesi ile sonuçlanır. Hayati riskleri içinde barındıran elektrik çarpmalarından mümkün olduğunca kaçınmak ve olay anında doğru müdahalede bulunmak oldukça önemlidir. Evlerde en sık yaşanan elektrik kazaları neden oluşur?

Küçük çocukların çıplak elle prizler yada priz boşluklarına müdahalesi
Elektrikli ev aletlerinin hayatalı kullanımı sonucunda oluşan elektrik çarpma vakaları
Elektrik akımının geçtiği kabloların hasarlı oluşu ve hasarlı noktalara temas edilmesi
Elektrik arızlarında yapılan bilinçsizce müdahaleler
Elektrik akımını kesmeden yapılan priz, duy, avize ve ampül montajları
Prizlerin aşırı ısınması

Bu tür durumlarda vücudunuzda bazı olumsuz belirtiler oluşur. Bilinç kaybı, kaslarda şiddetli kasılma, uyuşma hissi, nefes darlığı, görme yada işitme duyusunun kaybı, cilt yanıkları, kalp ritminin bozulması yada kalp atışlarının durması, baş, göğüs ve karın ağrıları gibi belirtiler tesisattan aldığınız elektrik voltajına göre şiddetlenebilir. Olası bir elektrik çarpması durumunda eğer mümkünse elektrik ile temasınızı bırakın, acil servisi arayarak ambulans talebinde bulunun, sakinleşin ve istirahat edin, acil müdahale gelinceye kadar eğer yanıklar oluşmuşsa gazlı ve steril bezle bölgeye tampon uygulayın. 

Eğer elektrik çarpmasında başka birine müdahale etmeniz gerekiyorsa elektrik akımına maruz kalan kişiye kesinlikle dokunmayın, hızlı bir şekilde elektrik kaynağını kapatın, ahşap bazlı ekipmanlar kullanarak kişinin elektrik akımı ile bağlantısını kesmeye çalışın, acil servisi arayarak ambulans talep edin, elektrik akımına maruz kalan kişinin durumunu kontrol ederek nabız ve solunum konusunda tepki alamıyorsanız ilk yardım müdahalesinde bulunun. 

Bu tür durumlarla karşılaşmamak adına yaşadığınız elektrik arızalarında mutlaka acil elektrik tesisatçınız ile iletişime geçmelisiniz. Bilinçsizce yapılan işlemler neticesinde ülkemiz de her yıl ciddi yaralanmalı ve ölümlü vakalar gerçekleşmektedir. 

Acil Elektrik Tesisatçıları İçin Ustasiburada.com

ustasiburada.com kurulduğu günden bu yana müşterilerin özellikle acil servis ihtiyaçlarında mümkün olan en kısa sürede nitelikli hizmete ulaşabilmelerini amaçlamıştır. Gereksiz prosedürler ile zaman kaybına fırsat vermeden saniyeler içinde adresinize en yakın acil elektrik tesisatçısına aracısız bir şekilde doğrudan ulaşmanız, usta ile birebir diyalog kurabilmeniz, yetki belgeli ve çalışma ruhsatına sahip ustalardan hizmet alabilmeniz için adresinize en yakın acil elektrik tesisatçısı ustasiburada.com'da sizler için biraraya geldi. Dilediğiniz acil elektrik tesisatçısı profilini inceleyebilir, fotoğraf ve belgeler bölümüne göz atabilir, firma yada usta hakkında çeşitli konularda yapılan puanlamalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. En önemlisi de dilediğiniz ustaya ücretsiz çağrı hatları üzerinden doğrudan ulaşım imkanı bulabilirsiniz. ustasiburada.com uygulamasına tarayıcınız üzerinden ulaşabildiğiniz gibi ayrıca Google Play, Apple Store yada AppGalery uygulamalarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.