Ustası Burada
Ustası Burada

Acil Su Tesisatçısı

Acil Su Tesisatçısı

Su tesisatlarınızda yaşayacağınız sorunlar günlük akışınızı etkileyebilir. Maddi hasarlı su basmalarına, eşyalarınızın zarar görmesine, insan sağlığı açısından bakteri üretimine kadar su arızaları hayatımızı olumsuz yönde etkileyecek potansiyelde arızalardır. Öncelikle su tesisatlarınızda yaşadığınız sorunların gerçekten acil müdahale gerektirip gerektirmediği üzerinde durmakta fayda var. Bazı sorunların giderilmesi için geçirilen her dakika daha büyük sorunlara doğru evrilmektedir. Bir an önce müdahale edilmemesi durumunda günler belki de haftalar süren tadilat süreçleri sizi bekliyor demektir. Bu tesisat arızaları çıkış kaynakları, etkiledikleri bölümler ve tesisat parçalarının hasar durumuna göre farklılık gösterebilirler. Acil su tesisatçısını aramadan önce arızanın içeri hakkında ön bilgi sahibi olmanızda fayda var. Daha sonrasında telefon yoluyla ulaşacağınız acil su tesisatçısına yaşadığınız problem ile ilgili bilgi akışı sağlamalı ve ustanın soracağı sorulara doğru cevaplar vermelisiniz. 

Acil Su Tesisat Arızaları

Ev yada iş yerlerimizde yaşadığımız su tesisat arızalarına saat farketmeksizin müdahale etmeniz gerekebilir. Zamanında ve doğru bir müdahale sayesinde yüksek tutarlı maliyetlerin önüne geçebilirsiniz. Aşağıda sıraladığımız sorunları yaşıyorsanız vakit kaybetmeden adresinize en yakın acil su tesisat ustasını arayabilirsiniz. 

Mutfak giderlerinin tıkanması
Lavabo ve tuvalet giderlerinin tıkanması
Su borusunun patlaması
Musluk ve bataryalardan tazyikli kaçak su çıkışı
Çamaşır ve buşalık makinelerinin bağlantı noktalarındaki su kaçakları

Sıhhi tesisat sorunlarının zamanında çözülmesi için hizmet aldığınız ustanın vereceği hizmet kalitesi de oldukça önemlidir. Doğru noktalara temas eden ve kaliteli parça tercihinde bulunan ustaların elinden geçen bir su tesisatı uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. 

Acil Su Tesisat Ustası

Su tesisat ustaları aldıkları eğitim ve sektörde geçirdikleri zaman düşünüldüğünde size en doğru hizmeti verebilmek için günün her saati çalışabilmektedir. Su tesisatınızın ne zaman arıza yapacağı belli olmaz. Gecenin ilerleyen saatlerinde banyo yada tuvaletlerinizden gelen bir ses yada mutfaklarınızda yaşadığınız bir problem kendi mülkünüz için sıkıntı olabildiği gibi komşularınız için de problem olacaktır. Pazar günleri yada bayram günlerinde hizmet verebilen bir acil su tesisat ustası her evin, her iş yerinin ilk arayacağı kişidir ve telefonunuzda numarasının muhakkak kayıtlı olması gerekir. Acil su tesisatçısı gerekli ön bilgiyi sizden aldıktan sonra tam teçhizatlı bir şekilde adresinize ulaşır. Hijyen kurallarını ve aile mahremiyetini ön planda tutarak su tesisatının arızalandığı bölgeye ulaşarak tespit çalışmalarında bulunur. Tespit işleminden sonra hane sahibi konu hakkında bilgilendirilerek yapılacak işlemler hakkında detaylı bilgi verilir. Onay alınması sonrasında su tesisat arızasına müdahale edilerek sorun ortadan kaldırılır. Daha sonra aynı bölgeden yada farklı bölgelerden bir arızanın oluşmasını engellemek için önleyici çalışmalar ve kontroller yapılır. Olası bir nüksetme durumunda ise tekrar iletişime geçilebileceği bilgisi hane sahibine verilir. Tesisat kullanımı ile ilgili yapılan yanlışlar ve yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgi paylaşılır. Görüldüğü üzere acil su tesisatçılarının verdikleri hizmetler oldukça kapsamlı olup tamamen çözüm odaklıdır.

Evi Su Bastı. Ne Yapmalıyım?

Evi su basması hadisesi evlerde ya da iş yerlerinden en istenmeyen durumlardandır. Ancak su tesisatı ile çevrili yapılarda unutulmamalıdır ki su basması riski her zaman mevcuttur. Peki evi yada iş yerini neden su basar? Bu duruma neden olabilecek faktörleri bilirseniz önlemlerinizi alma şansınız olabilir. 

Yağmur suyu giderlerinin kapasitesinden fazla su alması durumunda fazla gelen su özellikle ilk katlara yönelecektir. 
Çatı ve balkon giderlerinin yetersiz olması sebebiyle boşluk alanlardan sızan fazla su bir kaç dakika içinde evinizin içine dolacaktır. 
Boru hatlarındaki çatlak yada hasarlar su basmasının başlıca nedenlerindendir. 
Eski yapılarda ve tesisatlarda bulunmayan tazyik düzenleyici eksikliği sebebiyle suyun tazyiki arttrıldığında ani su basmaları görülebilir. 
Beyaz eşya giderlerindeki tıkanıklıklar ve suyun akış yönü bulamaması sebebiyle tesisat bağlantı noktalarında patlamalar da su baskınlarına sebep olabilir.
Kanalizasyon tıkanıkları da su basmalarının başka bir nedenidir. 
Ve en çok yapılan hata. Sular kesildiğine açık bırakılan musluklar sebebiyle birçok ev ve iş yerinde su basma olayları yaşanmaktadır. 

Görüldüğü gibi risk her zaman vardır ve bu risk bizim hep yakınımızdadır. Bu durumda olması gereken acil su tesisat ustasınında en az bu riskler kadar bize yakın olmalarıdır. Günün her saati gönül rahatlığı ile ulaşabileceğiniz bir acil su tesisat ustasının varlığını bilmek bile içinizi rahatlatabilir. 

Acil Su Tesisat Ustaları İçin Ustasiburada.com

ustasiburada.com kurulduğu günden bu yana müşterilerin özellikle acil servis ihtiyaçlarında mümkün olan en kısa sürede nitelikli hizmete ulaşabilmelerini amaçlamıştır. Gereksiz prosedürler ile zaman kaybına fırsat vermeden saniyeler içinde adresinize en yakın acil su tesisatçısına aracısız bir şekilde doğrudan ulaşmanız, usta ile birebir diyalog kurabilmeniz, yetki belgeli ve çalışma ruhsatına sahip ustalardan hizmet alabilmeniz için adresinize en yakın acil su tesisatçısı ustasiburada.com'da sizler için biraraya geldi. Dilediğiniz acil su tesisatçısı profilini inceleyebilir, fotoğraf ve belgeler bölümüne göz atabilir, firma yada usta hakkında çeşitli konularda yapılan puanlamalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. En önemlisi de dilediğiniz ustaya ücretsiz çağrı hatları üzerinden doğrudan ulaşım imkanı bulabilirsiniz. ustasiburada.com uygulamasına tarayıcınız üzerinden ulaşabildiğiniz gibi ayrıca Google Play, Apple Store yada AppGalery uygulamalarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.