Ustası Burada
Ustası Burada

Acil Oto Tamir

Acil Oto Tamir

Acil oto servisleri aracınızda yaşadığınız mekanik yada elektrik arızalarında yerinde servis imkanı sunan yada aracınızı bulunduğunuz yerden alarak servise ulaşım imkanı veren işletmelerdir. Araç tamiri oldukça kapsamlı, bilgi, birikim, deneyim ve tecrübe isteyen bir işlemdir. Birçok araç sürücüsü aracında yaşadığı sorunlar ile ilgili bir oto tamircisine ihtiyaç duymaktadır. Araçlar için yapılan periyodik bakım işlemleri yanısıra bazı istenmeyen durumlarla karşılaşılması çoğu zaman kaçınılmazdır. Bu tür durumlarda yapılacak en sağlıklı hareket mümkün olduğunca aracınızı yerinden oynatmamaktır. Daha büyük sorunlara yol açmaması, hem kendi güvenliğiniz hem diğer sürüclerin güvenliği için yaşadığınız sorunlarda mutlaka acil oto tamircilerinden hizmet almanızı öneririz. Acil oto servisi, mobil araçları ile konumunuza ulaşarak arıza ile ilgili yerinde onarım imkanı mümkünse mobil araçlarında bulunan teknik ekipmanlarla ile birlikte arızanın giderilmesi noktasında yoğunlaşırlar. Aracınızdaki arıza tahmin edilenden daha ciddi bir sorundan kaynaklanıyorsa özel çekici hizmeti ile aracınızı servis merkezine alırlar. Burada gerekli işlemler yapıldıktan sonra aracınız teslim edilir. 

Acil Oto Servis Hizmetleri

Araçlarda yaşanan bazı sorunlar kronik olmakla birlikte kullanıcı hatası, periyodik bakım eksikliği yada meydana gelen bir kaza sonrasında da servis ihtiyacı kaçınılmazdır. Telefon yoluyla iletişim kurduğunuz acil oto servisi sizden aracınızda yaşadığınız sorun ile ilgili ön bilgiyi talep ederler. Sizden aldıkları bilgi ile yola çıkan acil oto servisi bulunduğunuz konuma ulaştığında aracın genel bir muayenesini gerçekleştirir. Arızanın kaynağını tespit ettikten sonra sürücüye durum hakkında bilgi verir. Eğer aracın onarımı bulunduğu yerde yapılacaksa gerekli güvenlik önlemleri alınarak servis işlemine başlanır. Mevcut arıza için oto tamirhanesine gidilmesi gerekiyorsa kendi bünyesinde hizmet veren yada anlaşmalı oto çekici aracıyla araç servise alınır. Burada yapılan ikinci bir muayene sonrasında yapılacak işlemler ve maliyetler hakkında sürücüye detaylı bilgi verilir ve onay alınması durumunda servis işlemi tamamlanır. Peki bir araba neden yolda kalır?

Oto elektrik aksamda yaşanan sorunlar
Akü değişim ve akü takviye işlemleri
Motor yağı değişimi ve takviyesi
Motor hararet sorunları
Benzin pompası arızaları
Triger kayışı kopmaları
Şanzuman dağılmaları
Karter delinmeleri
Radyatör hortumu kaçakları
Termostat arızaları
V kayışının kopması
Gaz telinin kopması
Yakıtın bitmesi

Bu ve buna benzer birçok durum aracınız ile yolda kalmasının sebebleridir. Görüldüğü gibi uzman bilgisi gerektiren konular olduğu için aracınızda yaşadığınız buna benzer durumlara acil oto servislerine mümkün olan en kısa sürede ulaşmaya çalışın.

Yolda Kalınca Ne Yapılmalı?

Hiç birimiz istemesekte aracımız ile seyahat ederken yolda kalma ihtimalimiz bulunmaktadır. Bazen gecenin ilerleyen saatleri, bazen yağışlı ve soğuk bir havada. bazen hiç bilmediğimiz farklı bir şehirde tek başımıza yada ailemiz ve sevdiklerimiz ile yolda kalma talihsizliğini yaşayabiliriz. Aracınızda meydana gelen arızalar için size bu durumlarda yardımcı olabilecek bir acil oto servisi sorununuzun çözümü noktasında size en sağlıklı hizmeti verecektir. Eğer aracınız kaskolu ise sigorta şirketinizin çağrı merkezine ulaşmak diğer bir yöntemdir. Ayrıca bulunduğunuz bölgedeli polis merkezini arayarak destek talebinde de bulunabilirsiniz. Alo 159 Türkiye'nin karayolları yol ağında bulunan Otoyollar, Devletyolları ve İlyollarında seyahat eden sürücülerin seyahat esnasında veya seyahatten önce kullanacağı yol güzergahı ile ilgili tüm soru ve sorunları hakkında bilgi ve yardım alacağı bir hattır. Bu hat üzerinden de destek talebinde bulunabilirsiniz. Sevdikleriniz ve kendinizin güvenliğ için aracınızın dörtlülerini yakmalı ve mutlafa reflektör kullanmalısınız. 

Yolda Benzin Bittiğinde Yapılacaklar

Şehir içi trafikte çözümü basit olsada özellikle uzun yol seferlerinde benzinin bitmesi sebebiyle yolda kalmak size zor anlar yaşatabilir. Benzin uyarı lambası yandıktan sonra araç kaç km daha yol gider? Benzin bir anda bitince araçta neler yaşanır? Bunun gibi soruların cevabını birlikte inceleyelim. Yolda benzininiz bittiğinde tabiki aracınız çalışmaz. İlk yapmanız gereken aracınızı güvenli bir alana iterek çekmek olacaktır. Sonrasında

Dörtlülerinizi yakın
Aracınız güvendeyse yakıt bulmak için arayışlara başlayın. Yoldan geçen diğer sürücülerden destek alabileceğiniz gibi en yakın benzin istasyonuna yürümeyi de seçebilirsiniz. 
Aracınızın başından ayrılamayacak durumdaysanız acil oto servislerinden destek alabilirsiniz. ustasiburada.com üzerinden lokasyonunuza en yakın acil oto servisini doğrudan arayabilirsiniz. 
Aracınızın kaldığı nokta trafiğe yada akaryakıt istasyonuna uzak bir noktaysa oto çekici desteği alabilirsiniz. ustasiburada.com üzerinden lokasyonunuza en yakın acil oto çekici servisini doğrudan arayabilirsiniz. 
Bu tür durumlar için aracınızda boş bir bidon mutlaka bulundurun. Benzin dolu bir bidon araç güvenliği açısından risk taşımaktadır. Mümkünse küçük bir pet şişede yada küçük bir bidonda şehirler arası yolcuklarda asgari düzeyde yakıt bulundurabilirsiniz. Ayrıca bidon yada bir şişe ile açıktan benzin alacaksanız polis yada jandarma ekiplerini arayarak durumunuz hakkında bilgi vermelisiniz. 

Acil Oto Tamir Servisleri İçin Ustasiburada.com

ustasiburada.com kurulduğu günden bu yana müşterilerin özellikle acil servis ihtiyaçlarında mümkün olan en kısa sürede nitelikli hizmete ulaşabilmelerini amaçlamıştır. Gereksiz prosedürler ile zaman kaybına fırsat vermeden saniyeler içinde aracınıza en yakın acil oto tamir servisine aracısız bir şekilde doğrudan ulaşmanız, usta ile birebir diyalog kurabilmeniz, yetki belgeli ve çalışma ruhsatına sahip ustalardan hizmet alabilmeniz için aracınıza en yakın acil oto tamir servisi ustasiburada.com'da sizler için biraraya geldi. Dilediğiniz acil oto tamir firmasının profilini inceleyebilir, fotoğraf ve belgeler bölümüne göz atabilir, firma yada usta hakkında çeşitli konularda yapılan puanlamalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. En önemlisi de dilediğiniz ustaya ücretsiz çağrı hatları üzerinden doğrudan ulaşım imkanı bulabilirsiniz. ustasiburada.com uygulamasına tarayıcınız üzerinden ulaşabildiğiniz gibi ayrıca Google Play, Apple Store yada AppGalery uygulamalarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.