Ustası Burada
Ustası Burada

Araba Modifiye

Oto Modifiye

Modifiyeciler, araç sahiplerinin kişisel zevklerine ve isteklerine uygun aksesuarları kullanarak otomobillerin iç ve dış görselini değiştirmektedirler. Modifiye hizmetleri sadece dış görünüşü değiştirmekle sınırlı değildir. Aracın motoru üzerinde yapılan değişiklikler ile performans arttırıcı modifiye uygulamaları da yapılabilmektedir. Sektörde Oto Tuninng olarak da geçen modifiye tabiri araçlarını kişiselleştirmek isteyen araç sahiplerinin sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir. Yasal düzenlemelerle oto modifiye sektörüne bazı düzenlemeler getirilmiş, sürüş güvenliğini tehlikeye atacak uygulamalar devlet  tarafından sıkı denetimlere tabi tutulmuştur. Modifiye de en önemli unsurlardan bir tanesi araç ile tam uyum sağlayabilmesidir. Sadece görüntü olarak değil bazen de aracı korumak için araba modifiye uygulamaları yapılabilmektedir. 

Oto Modifiye Modelleri

Oto iç modifiye ve dış modifiye olarak iki gruba ayrılan aksesuar sektöründe alternatif bir çok ürün kullanılır. İç modifiye ürünleri çok çeşitli olup başlıca ürün grupları arasında direksiyon kılıf ve kaplamaları, vites ekipman ve başlıkları, oto koltuk kılıf ve döşemeleri, araç içi ayna uygulamaları, araç içi ışık ve aydınlatma sistemleri, emniyet kemeri çeşitleri, oto ses ve görüntü sistemleri gibi ürünler gelmektedir. Dış Aksesuar ürünleri olarak tampon çeşitleri, body kit, far uygulamaları, dış kaplamalar, jant modelleri, egzoz çeşitleri ve cam filmi uygulamaları gibi ürünler araç sahiplerinin sıklıkla tercih ettiği ürünlerdir. Diğer bir oto modifiye alanı olan aracın performansını arttırmaya yönelik uygulamalar çoğu zaman yasal sınırlamalara  takılsa da kurallar çerçevesinde bir çok firma tarafından araçlara uygulanmaktadır. Performans attırıcı uygulamalarda en önemli unsur kullanılan malzemenin araca tam uyum sağlamasıdır. Bu sürüş güvenliğini etkileyen en önemli faktördür. 

Oto Modifiye Ürünleri ve Kullanım Alanları

Araba modifiye bir çok araç sahibi için bir tutkudur. Araçların güvenliği için kullanılması gereksede bir çok araç sahibi zevklerini ve beğenilerini araçlarına yansıtmayı ve standartların dışına çıkmayı isteyebilir. Böyle bir ihtiyaç durumunda alanında uzmanlaşmış ve geniş ürün yelpazesi ile hizmet veren en önemlisi müşterilerinin beklentilerine en doğru cevapları verebilecek bir oto modifiyeci araç sahiplerinin en büyük yardımcısıdır. Oto modifiyecilerin araçların iç ve dış görünümünü değiştiren bazı uygulamalarını birlkte inceleyelim.

Tampon Uygulamaları her araç modeline uyarlanabilir. montajı oldukça kolay olan modifiye tampon eklemeleri çeşitli model ve kesimde olabilir,Body kit olarak bilinen Bu ön tampom kitleri boyalı satıldığı ve uygulanabildiği gibi bazı ürünler de boyasız olarak kullanıcıya sunulur. Bu sayede ön tampon kitlerinde boya tercihi araç sahibine bırakılır.

Oto Cam Filmi Uygulamaları sıkı denetimlere tabi tutulmaktadır. Güneşin etkilerini en aza indirmek, daha rahat ve güvenli bir sürüş desteği sağlaması açısından bir çok araç sahibin ilk tercihlerindendir. 5 yıla kadar dayanma süresi olan cam filmlerinde kullanılan malzeme ve işçlilikte cam filmi ömürleri üzerinde etkildir. 1 ve 2 numara cam filmleri oto muayenesinden geçerken daha üst numaralı cam filmleri araç muayenelerinde kusur olarak görülmektedir. 

Oto Ses Yalıtım Aksesurarları dış etkenleri aracın içine en az yansıtarak daha güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşayabilmeniz için tercih edilen ürünlerdendir. Ön ve arka çamurluk, kapılar, bagaj ve araç zeminine uygulanan bu ürünler yeni araçlarda mevcut ses yalıtım ürünleri olduğundan daha çok 10 yaşından büyük araçlarda kullanılmaktadır. 

Far uygulamaları çoğu kullanıcı için daha güvenli bir sürüş deneyimi için tercih edililrken bazu modifiye tutkunları için görsellikte oldukça önemlidir. Ampüllü farların yerini son yıllarda led farlar almıştır. Daha geniş bir görüş alanı ve daha sağlıklı bir ışık kaynağı olmasının yanısıra uzun ömürlü olmaları da araç sahipleri açısından tercih sebebidir. Doğru Led far seçimi ışık patlamalarını önleyecek hem sizin hem diğer sürücülerin yol güvenliğini sağlayacaktır. Araç sahiplerinin en çok merak ettiği far ayrımı ise Led farlar ve Xenon far arasındaki farklardır. Xenon farlar led farlara göre daha güçlü bir ışık kaynağıdır. Xenon far gün ışığına daha yakın bir ışık sağlar. Xenon far kullanımından en önemli unsur ayarının doğru yapılmış olmasıdır. Güçlü bir ışık kaynağı olması sebebi ile doğru ayarlarının yapılmamış olması özellikle diğer sürücülerin görüş kaybı yaşamasına neden olacaktır. 

Elektrik Aynalar sürüş güvenliği açısından sürücülerin ilk tercihleri arasında gelmektedır. Özellikle eski üretim modellerde manuel ayna kullanımı fazla olduğundan yaş olarak daha büyük araçlarda bu uygulamalar modifiyeciler tarafından gerçekleştirilmektedir. Araç içinde sürüş esnasında kullanım imkanı sunması sebebi ile oldukça konforlu bir uygulamadır. 

Araç Multimedya sistemleri yine eski model araçlar için sürücülerin vazgeçilmesi olmuştur. Navigasyon, arka ve ön görüş kameraları, bluetooth araç kitlerinin uygulandığı oto multimedya sistemleri her bütçeye uygun modelde bulunabilmektedir. Aracın ön bölümünde kullanıldığı gibi arka koltuk ve arka konsola da montajları mümkündür. Müzik ve tv yayınlarının daha kolay izlenebilmesi ve android işletim sistemi sayesinde kolay kullanım sağlaması da oto multimedya sistemlerinin tercih nedenlerindendir. 

Park sensörleri yeni nesil araçlarda görüntülü ve sesli olarak araç sahiplerine sunulurken yine daha eski model araçlarda eksik bir donanımdır. Maddi hasarlı kazaları önlemesi sebebi ile araçlarda olmazsa olmaz bir donanım haline gelen park sensörleri her bütçeye uygun modelleri ile modifiyecilerde temin edilmekte ve uygulanmaktadır. 

Araç Kamera Sistemleri sürüş güvenliği ve meydana gelecek kazalarda delil olması açısından son yıllarda bir çok araç sahibinin sıklıkla kullanıdığı ek bir ekipmandır. Model ve fiyatlarına göre çeşitli sürelerde kayıt yapabilme özelliğine sahip araç kamera sistemleri bireysel yada ticari bir çok araçta kullanılmaktadır. Araç kamera sistemleri tercihlerinizde 24 saat süreyle kayıt yapabilen ve eski görüntülerin üzerine kayıt işleyen cihazlar seçmeniz süreklilik açısından size avantaj sağlayacaktır. 

Oto Modifiye İçin Tercih Edilen Araç Marka ve Modelleri

Araç modifiyesi her marka ve modelde araca uygulanabildiği gibi bazı marka ve modelde araç sahipleri için modifiye bir tutkudur. Araç alımlarında özellikle boş donanımlı araçlar tercih eden bu araç sahipleri aldıkları aracı kendi zevk ve ihtiyaçlarına göre daha kolay bir şekilde dizayn edebilmektedir. Ülkemizde modifiye için en çok tercih edilen bazı oto marka ve modelleri şunlardır;

BMW 3 Oto Modifiye
BMW E30 Oto Modifiye
Ford Mustang Oto Modifiye
Ford Focus Oto Modifiye
Ford Fiesta Oto Modifiye
Honda Civic Oto Modifiye
Mitsubishi Lancer Oto Modifiye
Subaru Impreza Oto Modifiye
Volkswagen Polo Oto Modifiye
Volkswagen Golf Oto Modifiye
Tofaş Şahin Oto Modifiye
Tofaş Doğan Oto Modifiye
Tofaş Serçe Oto Modifiye
Audi A2 Oto Modifiye
Audi A3 Oto Modifiye
Peugeot 206 Oto Modifiye
Peugeot 301 Oto Modifiye
Peugeot 306 Oto Modifiye
Renault Laguna Oto Modifiye
Opel Astra Oto Modifiye

Tabi ki bu modellerde modifiye için en önemli unsur kullanacağınız bütçedir. Bütçeniz ne kadar genişse modifiyeden alacağınız verim de o derece yüksek olacaktır. Bütçenize göre ürün bulabilsenizde oto modifye ürünlerinin kalitesi uzun yıllar sorunsuz bir modifiye zevki alabilmeniz için en önemli unsurdur. 

Oto Aksesuar ve Oto Modifiye tutkunlara sayısız aksesuar seçeneği ve modifiye fikirleri sunan, araçlarında yapmak istedikleri görsel değişiklikler konusunda kaliteli işçiliği en uygun fiyatlar ile veren oto aksesuar ve modifiye firması bu sayfada birarada. Oto cam filminden oto rüzgarlık montajına, sis farından neon sistemlere kadar aklınıza gelebilecek her çeşit aksesuarı aracınıza uygulayacak en iyi firmalar UstasıBurada'da. 

Şehrinizin en iyi Oto Aksesuar ve Oto Modifiye Firmaları ile tanışmaya hazır mısınız? Hayalinizdeki modifiye uygulamasını en kaliteli aksesuarları kullanarak en uygun fiyatlar ile yaptırabileceğiniz, modifiye işinin uzmanları UstasıBurada sayesinde artık bir telefon kadar yakınınızda. Oto Aksesuar ve Oto Modifiye firmalarını ücretsiz çağrı hatlarından hemen arayarak fiyat ve randevu alabilirsiniz.