Ustası Burada
Ustası Burada

Bahçe Düzenleme Peyzaj İşleri

Peyzaj

Peyzaj denince aklımıza ilk gelen bahçe düzenlemesi olsa da etrafımızda gördüğümüz her alanın çevre düzenlemesi peyzajın ilgili alanına girmektedir. Ülkemiz bitki çeşitliliği bakımıdan zengin bir konumda olduğu için peyzaj alanında dünya standartlarında hizmetleri üretilebilmektedir. Özellikle betonlaşmanın hızla arttığı günümüz şehirlerinde peyzaj daha önemli bir sektör halini almış, daralan şehir hayatında balkonlarımıza kadar peyzaj uygulamaları hakim olmaya başlamıştır. Peyzaj türleri de yapılacak çalışmanın içeriğinin belirlenmesi açısından önemlidir. Bahçe Peyzajı, Yol Peyzajı, Kent Peyzaj Çalışmaları, Turistik Peyzaj, Deniz Peyzajları gibi yaşamın olduğu her alanda peyzaj çalışmalarını görebiliriz

Günümüzde betonlaşmanın artmasıyla nefes alacak yer, bahçe ve park ihtiyacımız fazlaca arttı. Çiçekler ve bahçeler günümüze renk katan, estetik anlamda çevremizi güzelleştiren en önemli öğelerden biridir. Bahçenizin düzenini, kalitesini korumak ve güzelleştirmek tamamen uzmanlık gerektiren bir iştir. Sitelerde, müstakil evlerde oturan insanlar bahçelerinin bakımlı ve güzel gözükmesini isterler. Şehir hayatının ve stresin bizleri bunalttığı zamanlarda insanların dinlenme ve huzuru bulma ortamı haline gelen ortamlar bahçeler haline gelmiştir. Basit bir tasarımla yapılan bahçeler periyodik aralıklarla bakımı yapıldığında görsel anlamda fazlasıyla tatmin edicidir. Büyük ve tasarım aksesuarları bulunan bahçeler ise bakımı zor olmakla birlikte mutlaka profesyonel bir bakım isterler. Bahçe bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus mevsim şartlarıdır. Mevsim şartlarına uygun olmayan bitkiler kullanıldığında istediğiniz sonucu elde etmeniz oldukça zordur. Mevsim ve hava şartlarına göre bitki seçimi yapılırken mutlaka uzmanlardan yardım alınmalıdır. Örneğin yaz mevsiminde rengârenk bahçelere sahip olabilirsiniz.

Bahçe Bakımı

Profesyonel düzeyde hizmet veren firmalar bahçe bakımı, bahçe düzeni, yüksek ağaç bakımı, peyzaj, bahçe çim rulo, süs bitkisi, otomatik sulama gibi bahçe ile ilgili tüm bakımlarınızı özenle yapmaktadırlar. Profesyonel düzeyde hizmet vermeyen firmalara bahçe düzenlemesi yaptırdığınızda, bitkiler ciddi anlamda zarar görebilir ve toprak tüm özelliklerini yitirebilir. Bu durum maddi açıdan ciddi anlamda zarara uğramanıza sebep olabilir. Bakım yapılacak bahçelerde gübreleme, ekilecek bitkilerin yer tespiti ve işlenmesi önem arz etmektedir.

Peyzaj ve bahçe düzenlemesi için sitemizde en sık karşılaştığımız arama sonuçlarına bakacak olursak

Bahçe Düzenlemesi
Bahçe Peyzajı
Bahçe Dizaynı
Villa Bahçe Peyzajı
Çim Biçme
Çim Bakımı
Bahçe Bakımı
Peyzaj
Peyzaj Mimarlığı
Çimen

Bu işlemlerde bölgenize hizmet veren ve size en yakın lokasyonda bulunan işletme ve ustalar size zaman açısından da avantaj sağlamaktadır. Ustasiburada.com’da adresinize en yakın profilleri filtreleyerek görüntüleyebilir, sayfa içeriklerini inceleyebilir, hizmet alan kullanıcıların puanlamaları ile güvenilir servis hizmetine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. 

Peyzaj Malzemeleri

Peyzaj alanında yardımcı ekipman olarak kullanılan çok sayıda ürün grubu bulunmaktadır. Saksılar, Bahçe Dolapları, Dekoratif Taşlar, Bordür ve Yer Karoları, Bahçe Çitleri ve Korkuluklar, Gölgelikler, Bahçe Aydınlatma Ürünleri, Sulama Sistemleri, Süs Havuzları, Bahçe Heykelleri, Yapay ve Suni Çimler, Tulumba ve Çeşmeler, Bahçe Mobilyaları, Şömineler ve tabiki Toprak ve Bitki çeşitleri peyzaj ürünlerinden sadece bir kaçını oluşturmaktadır. Bu malzemelerin doğru yerde ve doğru şekilde kullanılması Peyzajın kalitesi ile doğru orantılıdır. 

Periyodik Bahçe Bakımı

Büyük masraflar yaparak meydana getirdiğiniz bahçelerinizi uzun yıllar keyifle kullanabilmeniz için düzenli bir bakıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Bireysel olarak bu hizmeti veren bahçıvan ustalarından hizmet alabileceğiniz gibi Peyzaj Mimarları tarafından kurulan işletmeler de size bu konuda profesyonel destek sağlayacaktır. 

Bahçenizde bakım aşamasında gübreleme, ekme, budama, biçme, sulama, ilaçlama, gübreleme, düzenleme, yabancı ot ve mantarlarla mücadele, haşere ve kemirgen temizleme gibi işlemler yapılmaktadır. Bu işlemler hem bahçeniz hem de evleriniz için hayati önem taşımaktadır. Bahçenize renk katan çiçekler için tür, renk ve çeşit seçiminde özenli davranmanız gerekmektedir. Bahçenizin boyutuna göre çiçek seçimi yapmanız görsel anlamda sizleri daha mutlu edecektir. Çiçek seçimi yaparken çiçeklerin açma zamanı ve ekolojik isteklerine mutlaka dikkat etmelisiniz.

Drenaj Uygulama

Yağmur ve sulama işlemleri sonrasında bahçenizin çeşitli alanlarında su birikmeleri meydana gelebilir. Bu su birikintilerine zamanında müdahale edilmezse toprakta oksijen azalacağından bakteri üretimi, yosunlaşma gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkacak ve binbir emekle düzenli bir hale getirdiğinizin bahçeleriniz ve ürünleriniz bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Sağlıklı bir drenaj çalışması yapılırken suyun akış yönünde zeminde %1 eğim verilerek falz su çıkış kanalına bağlanır. Peyzaj işlemlerinde hayati öneme sahip olan drenaj uygulamaları için muhakkak işinin uzmanı profesyonel bir firmadan destek almanız gerekmektedir. 

Bahçe Çimlendirme

Bahçenizin havasını tamamen değiştiren ve en çok uygulanan peyzaj çalışması çimleme işlemleridir. Çimleme işleminin Nisan ve Mayıs yada Eylül ve Ekim aylarında yapılması tavsye edilir. Yaz aylarında yapılan çimlendirme işleminden ise istenen verimi alamazsınız. Metrekareye ortalama 40-50 gr çim tohumu ekilmesi yeterli olacaktır. Düzenli yağmurlama sistemi ile 1 hafta içinde etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bazı bahçe sahipleri de çimleme işleminde rulo çim tercih etmektedir. Öncesinde hazır hale getirilen rolo çimler metrekareye göre temin edilebilir ve uygulanabilir. 

Çatı Teras Balkon Peyzajı

Balkon yada teraslarınızı hayalinizdeki bahçeye çevirmeniz mümkün. Tabiki kullanılan alanın hayallerinizin gerçeğe yansıtılmasındaki önemi büyük. Dilerseniz rengarenk çiçekler ile donattığınız balkon yada terasınıza mevsiminde tükütebileceğiniz sebze ve meyve ekimi de yapabilirsiniz. Daha profesyonel bir bahçe hayaliniz ise peyzaj firmalarından uzman desteği alabilirsiniz. Ağırlıklı olarak saksılar kullanıldığı için alan yönetiminizin çok iyi yapılması şarttır. 

Bahçıvanlık Hizmetleri

Biçok bahçe sahibi için toprakla ve bitkiler ile uğraşmak vazgeçilmez bir tutkudur. Her nekadar zevkli de olsa kullandığınız alanın büyüklüğü yada bu işlere ayıracak yeteri kadar zamanınız yoksa işinin uzmanı bir bahçıvan ihtiyacı kaçınılmazdır. Bahçıvan düzenli olarak bitkilerin bakımı, çiçek ve fidanların ekimi, yeşil alanların bakımı, Çim biçme, budama gibi hizmetleri bir arada yürütmektedir. Ayrıca düzenli ve yeterli bir sulama işlemi de bahçıvanın görev alanlarındandır. Özellikle yeşil alanı geniş siteler, geniş bahçeli villa yada müstakil evler, ticari işletmeler, kafe ve restaurantlar gibi bir çok alanda profesyonel bahçıvanlık hizmetleri günümüzde de çok fazla talep görmektedir. 

Bahçe Peyzaj ve Çim Uygulama firmaları için UstasıBurada uygulamasını inceleyebilirsiniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun bu sayfadaki peyzaj firmaları ve bahçıvanlar arasından en uygun adresinize en yakın hizmete dakikalar içinde ulaşabilirsiniz. Peyzaj fiyatı almak için firmaları ücretsiz çağrı hatlarından hemen arayabilirsiniz. Üstelik UstasıBurada üzerinden yaptığınız aramalar için hiçbir aracılık hizmet bedeli ödemezsiniz.