Ustası Burada
Ustası Burada

Bilgisayar Tamir Servisleri

Daha Fazla Göster

Bilgisayarların Günlük Hayatmızdaki Yeri

Bilgisayar, laptop, notebook, tablet gibi cihazlar üretildiği günden bu güne hayatımızın her noktasında kullandığımız cihazlarda ilk sırada yer almaktadırlar. Dijital yaşamın ve internet kullanımının arttığı son yıllarda bilgisayarlara duyulan ihtiyaç daha da artmıştır. Alışveriş, iş, eğlence ve sosyalleşme amaçlı kullanılan bilgisayarlar her yaş grubu tarafından kullanılmaktadır. Bilgisayar ürünleri doğru kullanım sağlandığında iş yükü ve zamandan tasarruf etmemizi sağladığı gibi kullanıcıların tercihleri doğrultusunda sosyal hayattan kopmamızı da sağlayabilir. Çağımızın en büyük sorunlarından olan iletişimsizlik probleminin ana kaynağı ne hazindir ki iletişimimiz için var edilen bilgisayarlardır. Özellikle genç nüfusun zaman konusunda bilgisayar ürünlerini daha verimli kullanmaya çalışması çok önemlidir. 

Bilgisayar Ürünleri 

Tek bir isim altında toplanan, birçok ürün grubunun ortak isimi bilgisayarlar kullanım yeri ve amacı, performans ve donanım özellikleri ile biribirinden ayrılmaktadır. Kullanıcılar amaçları doğrultusunda kendilerine en uygun bilgisayar ürününü seçerken zaman zaman zorlansalar da hayatlarını kolaylaştıracak bir bir bilgisayar ürünü muhakkak bulacaklardır. 1968 yılından hayatımıza giren ilk masaüstü bilgisayarlar bugün gelişen teknoloji ile daha ergonomik bir yapıya bürünmüştür. Artık kasalarından kurtulmuş, performans olarak daha hızlı ve sessiz, dokunmatik ekran opsiyonları ile daha kullanışlı hale gelen masaüstü bilgisayarlar özellikle kurum ve iş yerlerinde popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. 

Günümüzde en çok tercih edilen bilgisayar gruplarından olan Laptop/ Notebook bilgisayarlar kolay taşınabilme özellikleri, daha az enerji ile çalışabilmeleri, istediğimiz yerden iletişim kurma imkanı sunması, bilgiye daha kolay ulaşabilme avantajları ile kullanıcıların ilk tercihi olmaya devam ediyor. 

Tek parça bir ürün olması ve klavye desteği dokunmatik olarak ekranında bulunması sebebi ile özellikle bireysel kullanımlarda hayatımızı kolaylaştıran tablet bilgisayarlar, eğlence, iletişim, eğitim alanında kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Zamanla katlanabilir Tablet bilgisayarların üretilmesi ile ek klavye fonksiyonu da eklenen tablet bilgisayarlar bu sayede iş hayatında tercih edilen bilgisayar ürünleri arasındaki yerini almıştır. 

Artık boş vakit geçirmenin ötesinde bazı kullanıcılar için bir spor, bazı kullanıcılar için hayat stili, bazı kullanıcılar için de kazanç kaynağı haline gelen bilgisayar oyunları daha tasarım bilgisayarlara ihtiyaç duymaktadır. Sadece oyun bilgisayarı adı ile üretilen bilgisayar grupları raflardaki yerini alırken bu bilgisiyarları çok sıkı takip eden bir kitle de oluşmuştur. Yüksek çözünürlük ve daha akıcı bir performansa sahip oyun bilgisayarları her ne kadar masaüstü bilgisayar kategorisinde yer alsada artık başlıbaşına bir ürün grubu halini almıştır. 

Bilgisayar Arızaları

Kullanım süresi 1 yılı geçen bilgisayarlarda hız düşmesi, performans sorunları ortaya çıkmaktadır. Bu durumda uygulanabilecek en iyi çözüm periyodik aralıklarla bilgisayar bakımı yaptırmaktır. Periyodik olarak bakımı yapılan bilgisayarlar istenilen performansı karşılayabildiği takdirde kullanıcısına zaman kazandırmakta ve ekstra masraftan kurtarmaktadır.Bilgisayarlar satın alındıktan belli bir süre sonra yazılım sorunları, parça arızası, darbe veya düşme sonucu kırılma gibi sorunlar yaşatabilmektedir. Bilgisayar gruplarında en çok görülen arızalar ve sebepleri şunlardır;

Düşme ve çarpma sebebi ile ekran kırıkları
Ekranda görülen renkli lekeler
Sıvı teması
Şarj adaptörü ve batarya arızası
Anakart arızası
Ram Arızası
Ekran Menteşe Kırıkları
Laptop Kapak Hasarları
Klavye Arızası
Wireless Arızası
Touchpad Arızası
Ekran Kartı Arıza ve Değişimi
Cihpset Arıza ve Tamiri

Bilgisayar Tamiri

Yukarıda saydığımız ve burada ifade edemediğimiz tüm bilgisayar arızalarında güvenilir bir teknik servis ihtiyacı kaçınılmazdır. Günümüzde artık bir ihtiyaç halini alan yerinde bilgisayar servis hizmetleri sayesinde kullanıcılar bilgisayar ürünlerinin servis hizmetlerini adreslerinde alabilmektedir. Bu hizmet sayesinde zamandan edilen tasarrufun yanı sıra kullanıcıların kontrolünde sağlanan servis hizmetleri servis ve kullanıcı arasında bir güven oluşmasını da sağlamaktadır. Bazı arızaların yerinde servis hizmetli ile mümkün olmadığı durumlarda güvenilir bir servisten alacağınız hizmet ayrı bir önem taşımaktadır. Gerekli donanım ve beceriye sahip teknik servisler yaşadığınız sorunlara en kalıcı çözümleri sunabilmekte, gerektiği durumlarda muadil ürün temini yapabilmekte ve bilgisayarınızın serviste kaldığı zaman diliminde işlerinizin aksamaması adına size kolaylık sağlamaktadır. 

Bilgisayar Teknik Servisi için Hizmet Verilen Markalar

Lenovo Bilgisayar Servisi 
Aplle Bilgisayar Servisi
Hp Bilgisayar Servisi
Acer Bilgisayar Servisi 
Samsung Bilgisayar Servisi
Huawei Bilgisayar Servisi
Casper Bilgisayar Servisi 
Asus Bilgisayar Servisi
Monster Bilgisayar Servisi
Dell Bilgisayar Servisi
MSI Bilgisayar Servisi
Toshiba Bilgisayar Servisi
Dynabook Bilgisayar Servisi
Honor Bilgisayar Servisi

Laptop Teknik Servisi için Hizmet Verilen Marka Modelleri


Apple Macbook Tamiri, Apple Macbook Air Tamiri, Apple Macbook Pro Tamiri, 
Lenovo Ideapad Tamiri, Lenovo Ip Gaming Tamiri, Lenovo Yoga Tamiri, lenovo Legion Tamiri
Hp Probook Tamiri, Hp Povilion Tamiri, Hp Omen Tamiri, 
Acer Nitro Tamiri, Acer Aspire Tamiri, Acer Gaming Aspire Tamiri, Acer One Tamiri, Acer Swift Tamiri, Acer Travelmate Tamiri, 
Samsung Notebook 9 Pro Tamiri, Samsung Galaxy Book Tamiri, 
Huawei Matebook Tamiri, 
Casper Nirvana Tamiri, 
Asus Expertbook Tamiri,Asus Proart Studiobook Tamiri, 
Dell Inspiron Tamiri, Dell Gamig Tamiri, Dell Vostro Tamiri, Dell Xps Tamiri, Dell Latitude Tamiri,
Toshiba Tecra Tamiri, Toshiba Satellite Tamiri, Toshiba Portege Tamiri, 

Tablet Teknik Servis Hizmeti Verilen Marka ve Modelleri

Samsung Tablet Tamiri. Samsung Galaxt Tab Tamiri
Apple Tablet Tamiri, iPad Tamiri, iPad pro Tamiri, iPad Air Tamiri, iPad Mini Tamiri
Huawei Tablet Tamiri, Huawei Matepad Tamiri, Huawei Matepad Pro Tamiri
Lenovo Table Tamiri, Lenovo Tab Tamiri, 
Xiaomi Tablet Tamiri, Xiaomi Mi Pad Tamiri,
Casper Tablet Tamiri, Casper Via Tablet Tamiri, 
TCL Tablet Tamiri, TCL Nxtpaper Tablet Tamiri, 

Bulunduğunuz bölgede adresinize en yakın usta ve servisler için ustasiburada.com mobil uygulamalarımız Apple Store ve Google Play'de. Dilerseniz tarayıcınız üzerinden de ustasiburada.com'a giriş yapabilir; aracısız, komisyonsuz ve en önemlisi doğrudan servislere ulaşım imkanı ile hizmet alabilirsiniz.