Ustası Burada
Ustası Burada

Branda / Pergole / Tente

Branda

Su geçirmez kumaş cinsi olan branda yağmur ve güneş ışınlarına karşı koruma vazifesi gören, 4 mevsim her koşulda gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz ürünlerdir. Kendi içlerinde çok sayıda çeşide sahip brandalar kullanım alanı ve amaçlarına göre çeşitli alternatiflerde temin edilebilir. Halkımızın arasında muşamba yada naylon olarak da söylenen brandalar su geçirmez kalın kumaştan üretilmiştir. Ülkemizde en çok tercih edilen branda çeşitleri şunlardır;

Fermuarlı Branda
Şeffaf Branda
Afiş Brandası
Saman Branda
Oto Brandası
Tır Brandası 
Kollu Branda
Pazarcı Brandası 
Çadır Brandası gibi çok sayıda branda türü her koşulda ve ortamda kullanıma uygun olan branda çeşitleridir. Bireysel kullanım yada ticari kullanım alanlarında maliyet olarak bütçenizi sarsmayacak branda ürünleri kullanım amacına göre de farklılık gösterebilir. Cafe ve Restaurantlar, dış mekanlarda kurulan tanıtım standları, kamp alanları, otomotiv sektörü, reklam sektörü gibi alanlarda sıklıkla tercih edilmek ile birlikte bireysel kullanım içinde müşterilerin ilk tercihlerinden olmaktadır. 

Tente

Ülkemizde tenteler genelde güneşlik olarak tercih edilmektedir. Tente üretildiği ilk yıllarda branda ve çadır gibi ürünlerle üretilsede gelişen teknoloji ve sanayi imkanları ile metal ve alüminyum formlarda da üretilmektedir. Otomatik tente, kumandalı tente, açılır kapanır tente gibi modelleri ile her mekanda kullanıma uygundur. Bahçeli konutların yanısıra restaurant ve kafeler, mağaza ve butikler, oteller ve spor tesisleri gibi ortak kullanım alanlarında yapı ruhsat işlemlerine gerek olmadan tente kullanımı yaygındır. Ülkemizde en çok tercih edilen tente çeşitleri ise;

Mafsallı Tente; en çok tercih edilen tente sistemlerindendir. İç fonksiyonları ile açılıp kapanabilen özelliklere sahip olan mafsallı tenteler oldukça dayanıklıdır. Ayrıca kullanımı son derece kolay ve 3 metreye kadar açılabilen ölçülerde üretilebilir. Diğer tente türlerine göre bakım maliyletleri ise düşüktür. 

Körüklü Tente; Kapı ve cam üzerine monte edilerek kullanılan genelde kafe yada restauranlarda karşımıza çıkan körüklü tenteler daha oval bir yapıya sahiptir. Bu özelliği ile de özellikle dükkanların dış görünümlerinde kullanım kolaylığı ile beraber daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. 

Kasetli Tente; Katlanabilen bu tente sistemleri tentenin kapanması durumunda kumaşın tente içinde katlanabilme özelliğinden almıştır. Bu özelliği de diğer tente sistemlerine göre kumaşın daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. İthal ve akrilik kumaşlardan üretilen kasetli tenteler ayrıca kendi kendini temizleme özelliğine de sahiptir. 

Elektrikli Tente; genelde ticari amaçlı kullanılan elektrikli tentelerde yanmaz kumaştan yapılan brandalar tercih edilir. Kumaşlar genelde akrilik kumaşlardan tercih edilir. Kumandalı kullanımı ile oldukça pratiktir. 

Otomatik Tente; bir motor yardımı ile çalışan otomatik tenteler, tente kumaşını rulo şeklinde sararak bir alanda toplar. Bu sayede istenilen ebatlarda kullanım imkanı mevcuttur. Ticari işletmelerin özellikle tercih ettiği otomatik tente sistemleri sağladığı konfor ve estetik görünüm ile sıklıkla kullanılmaktadır. 

Win Tente; manuel olarak yanlarında bulunan kollar sayesinde pratik bir kullanım imkanı sunan win tenteler düz yada aşağı doğru hafif eğimli olarak tercih edilmektedir. Küçük balkonlar ve pencereler en ideal kullanım alanlarıdır. 

Ayaklı Tente; tekerlekli yada yere sabitlenen fonksiyonları ile özellikle açık mekanlarda faaliyet yürüten işletmeler, oteller ve havuzların vazgeçilmez ürünleri arasındadır. Kumaş bakımı oldukça kolay olan ayaklı tenteler ayrıca uzun ömürlüdür. 

Pergola

Ahşap yada metal ürünler tercih edilerek üretilen pergolalar gelişen teknoloji ve dekoratif seçenekleri ile mekanlarınıza ayrı bir hava katmaktadır. Bulunduğunuz dış mekanı saniyeler içinde bir iç mekan haline getiren pergola sistemleri kolay kullanımı ile bir çok bireysel müşteri ve ticari işletmenin ilk tercihlerinden olmuştur. Kendi içinde kullanım alanlarına göre farklılıklar göstermektedir. Günümüzden en çok tercih edilen pergola kullanım alanları şunlardır. 

Cafe Pergola Sistemleri
Teras Pergola Sistemleri
Balkon Pergola Sistemleri
Restaurant Pergola Sistemleri
Villa Pergola Sistemleri
Bahçe Pergola Sistemleri
Havuz Pergola Sistemleri
Cami Pergola Sistemleri
Otel Pergola Sistemleri
Fabrika Pergola Sistemleri

4 mevsim kullanım imkan bulunan Pergola Sistemleri sayesinde en soğuk hava koşullarında bile sevdikleriniz ile keyifli vakit geçirebilirken, sıcak yaz aylarında daha ferah bir ortama kavuşabilirsiniz. 

Çadır

İnşaat sahalarından sirklere pek çok alanda kullanılan çadırlar kullanım amacına göre farklı boyutlarda ve modellerde üretilmektedir. Bu çadırlar kolay sökülüp takılabileceği gibi taşıması kolay ürünlerdir. Ayrıca iftar organizasyonları, gezici sinema, film setleri gibi sabit olmayan gezici işlerde yoğunlukla çadır ve brandalar kullanılmaktadır. Ülkemizde konaklama ve tatil alanında gezginler tarafından fazlasıyla kullanılan çadırlar, kişisel zevklere bağlı olarak; 2 kişilik, 3 kişilik, 4 kişilik, 2+1 odalı, 3+1 odalı, tek odalı ve aile çadırı çeşitleriyle birçok yapı markette satışa sunulmaktadır. Kalacak kişi sayısı ve süreye göre tercih edebileceğiniz bu çadırların bazıları içten kurma veya otomatik kurulum özelliğine sahiptirler.

Tente, branda ve çadırlar yapısı gereği yağmur, kar, su, güneş ışığı gibi etkenlerden etkilenmeyen, uzun süre kullanım sağlayabileceğiniz malzemelerdir. Bu ürünler genellikle, halı sahalar, plajlar, bahçe, havuz, cafeler ve tenis kortu gibi alanların kapatılmasında kullanılmaktadır. Aynı zamanda tenteler tır, kamyon ve tekne gibi araçlara örtü amaçlı kullanmakta ve taşınan malzemeler için koruma sağlanmaktadır. Brandalar geniş bir kullanım alanına sahip malzemelerdir. Ayrıca inşaatlarda çalışan insanlar için konaklama yeri yapımında veya inşaat malzemelerinin korunması amaçlı kullanılmaktadır. Maliyeti düşük olan bu ürünler çeşitli boyutlarda özel olarak üretilmekte ve satışa sunulmaktadır. Branda ve tenteler kullanım amacına ve yapısına göre kendi içinde çeşitlere ayrılmaktadır. Sabit tente, asma tente, körüklü tente, mafsallı tente, asma germe membran sistemleri, raylı tente ve minder, şişme oyun parkı, plaj şemsiyeleri, bahçe şemsiyeleri, kamelya brandası, kış bahçesi brandası ve alan kapatma brandası çeşitlerin bazılarıdır. Plajlar, havuzlar, cafeler gibi ortamlar dışında ayrıca balkon ve ev için kullanıma uygun brandalar çeşitleri bulunmaktadır. Sitemiz üzerinde branda, tente, pergola ve çadır sistemleri ile ilgili sıklıkla aranan arama kelimeleri ise şöyledir. 

Pergola
Branda
Tente
Kış Bahçesi
Balkon Brandası
Araba Brandası
Araba Çadırları
Araç Brandası
Şeffaf Brandalar
Karavan Tentesi
Çadır Branda
Naylon Branda
Pergola tente
Mafsallı Tente
Açılır Kapanır Tente
Otomatik Tente
Çadır Tamiri

Branda, Tente ve Çadır işlerinizin tamamına çözüm sunabilecek birbirinden kaliteli firmayı, bu sayfada sizler için bir araya getirdik. Aradığınız Branda, Tente ve Çadır Firması UstasıBurada’da.