Ustası Burada
Ustası Burada

Halı Yıkama Ustaları

Tüm Şehirler / Halı Yıkama

Halı Yıkama Ustaları Yorumları

M
Mira
30.03.2021 - 00:55
Şimdiye kadar aldigim hizmetler arasnda açık ara en iyisiydi tek bir leke kalmayana kadar uğraştılar. Çevremde herkeze tavsiye ediyorum çok tesekkuer

Halı Yıkama

Evlerde yerlere serilen halılar makine halıları, el dokuması halılar, yün halılar, ipek halılar, naylon halılar, akrilik halılar, polyester halılar ve olefin halılar gibi türlere ayrılmaktadır. Dokuları gereği halılar bakterileri çok fazla üzerlerinde taşımakta ve yoğun kullanılan alanlarda en çok kire maruz kalan ev eşyaları arasında bulunmaktadır. İnsan sağlığı açısından uzmanlar ev halılarının yılda en az 2 defa profesyonel bir şekilde yıkanmasını ve derinlemesine dezenfekte edilmesini önermektedir. Evde çocuk olması ve yoğun kullanıma bağlı olarak daha sık aralıklarla da halı yıkama yaptırmak sağlıklı bir yaşam alanı için önem arzetmektedir.

Halı temizliğini evde yapmak ya da ev tipi halı yıkama makineleri ile temizlik yapmak pek çok kullanıcı tarafından benimsenmemiş bir yöntemdir. Çünkü halıları elde yıkamak hem çok meşakkatlidir hem de çok fazla su sarfiyatına sebep olmaktadır. Ev tipi halı yıkama makinelerini ise pek çok ev hanımı verimli kullanamamaktadır. Çünkü halı yıkama makineleriden iyi verim almak için kullanma talimatlarını iyi bilmek, yıkama işlemi için rahat rahat zaman ayırabilmek ve makine ne kadar otomatik olursa olsun kas gücü kullanmak gerekmektedir.

Son yıllarda sayıları hızla artan halı yıkama tesisleri giderek profesyonelleşmekte ve fabrika düzeyinde yıkama tesisleri çoğalmaktadır. Profesyonel halı yıkama fabrikalarında her tür halıya göre yıkama, durulama, sıkma ve kurutma makinelerinin kullanıldığı bölümler bulunmaktadır. İşini profesyonel yapan halı yıkama fabrikalarında makine halısı yıkama, el dokuması halı yıkama, yün halı yıkama, ipek halı yıkama, milas halı yıkama, bünyan halı yıkama, ısparta halısı yıkama, hereke halısı yıkama, çin halısı yıkama, nepal halı yıkama, iran halısı yıkama, shaggy halı yıkama ve diğer tüm halı çeşitleri güvenle yıkanmakta, halıların dokusunda ve formunda hiçbir sorun yaşanmamaktadır. Sitemiz üzerinde sıklıkla aranan hizmet sonuçları aşağıdaki gibidir. 

Koltuk Yıkama
Halıfleks Yıkama
Koltuk Temizleme
Yatak Yıkama
Yorgan Yıkama
Halı Temizleme
Buharlı Koltuk Yıkama
Stor Perde Yıkama
Evde Halı Yıkama
Yün Yorgan Yıkama
Battaniye Yıkama
Yerinde Halı Yıkama
Zebra Perde Yıkama
Yatak Temizletme
Kilim Halı Yıkama
Cami Halı Yıkama

Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

Halı yıkamanın altın kuralı düzenli olarak yapılmalarıdır. Periyodik aralıklarla temizliği yapılan halıların ömürleri ve renkleri uzamakta ve kullanım açısından ilk günkü performansını vermektedir. Halının derinliklerine işlemiş ve uzun süre temizlenmeyen halılara yoğun bir işlem uygulanacağından bazı durumlarda halıların yüzeylerinde yada gözle görülmeyen kısımlarında yıpranmalar meydana gelebilir. Unutulmamalıdır ki her eşyada olduğu gibi halılarında bir ömrü vardır. Halı yıkama sıklığını belirleyen en önemli hususta halıların kullanım yerleridir. Özellikle bebek ve çocuklu aileler yada evcil hayvan sahipleri halı temizliğine her zamankinden daha fazla önem göstermelidir. 

Halılar istenen adresten alınması sırasında etiketleme işlemine tabi tutulur. Halıların karışmaması ve kaybolmaması için etiketleme işleminde özen gösterilmelidir. Araca alınan halılar yıkama tesisine getirildiğinde cinslerine ve özelliklerine göre gruplara ayrılır. Makinelerde ve kullanılan temizlik ürünlerinde halıların hasar görmemesi için bu ayrım işleminde de firma çalışanlarına önemli görevler düşmektedir. Bu ayrım işleminden sonra talep yada halıların leke durumuna göre Derinlemesine Halı Yıkama, Şampuanla Halı Yıkama, Buharla Halı Yıkama, Köpükle Halı Yıkama gibi işlemler uygulanarak özel bölmelerde halılar kurumaya bırakılır. Hava şartları ve işlem yoğunluğuna göre kuruma süresi değişkenlik gösterebilir. 

Halı Yıkatmanın Faydaları

Halı yıkama firmalarından hizmet almanın sağlığınız bütçeniz ve halılarınız için faydaları tartışılmazdır. Tabi ki doğru firma tercihi burada alacağınızın hizmetin kalitesi açısından son derece önemlidir. Daha önce tecrübe ettiğiniz bir halı yıkama firması yada bir tanıdığınızın tavsiyesi üzerine tercih ettiğiniz başka bir halı yıkama firması olabileceği gibi verilen hizmetlerden memnun kalmamanız yada bulunduğunuz bölgede adresinize yakın bir halı yıkama firması tercih etmek istemeniz sizi arayışlara sevkedecektir.

Halı yıkama firmalarından aldığınız hizmeti sağlık açısından faydalarını kısaca özetleyecek olursak;

Astım hastaları için temiz halılar hayati önemdedir. Çok fazla toz tutma kapasitesine sahip halılar astım hastaları için solunum zorluğuna sebep olabilmektedir. Tedavi konusunda oldukça hassas dönemler yaşayan astım hastaları için temiz halılar rahat bir nefes ortamı sağlayacaktır. 

Alerji hastaları da halıların doğru temizlenmemesi sebebi ile sıkıntılar yaşamaktadır. Halı yıkama firmalarının verdiği hizmet daha kapsamlı olduğundan alerji hastaları için halı yıkama fabrikaları tercih edilmelidir. Özellikle halılar üzerinden biriken toz alerjen maddeler yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. 

Çocuklu yada bebekli evlerde halıların temizliği son derece önemlidir. Halıların üzerinde bulunan oyuncaklar ve diğer eşyaların bebek yada çocuklar tarafından sık ve kontrolsüz kullanımı sebebiyle birçok hastalığın temeli halılar sebebiyle küçük yaşlarda atılmaktadır. 

Maliyet açısından bakacak olursak;

Nekadar dikkat edilirse edilsin halılarımızı kendimiz yıkamaya kalktığımızda kullanacağımız su ve temizlik maddesi tüketimi olması gerekenden çok daha fazla olacaktır. Bu durumda özellikle son zamanlarda artan su maliyetlerinin daha da yükselmesine sebep olacaktır. 

Zaman maliyeti de halı yıkamalarda üzerinde durulması gereken bir konudur. Halı yıkama firmalarında halılarınız özenle temizlendikten sonra kuruma işlemine tabi tutulur ve adresinize hazır bir şekilde teslim edilir. Halı yıkama ekipmanlar olmadan zahmetli bir iş olduğundan ve halıların kuruma süresi normalin üzerinde olduğundan zaman konusunda tasarrıf etmek isteyen kullanıcılarında halı yıkama firmalarını tercih etmesi daha mantıklıdır. 

Halıların görünümü ve özellikleri açısından inceleyecek olursak;

Halılar temizlik için tasarlanmış ve halının yapısına zarar vermeyecek makinelerde ve yine halılar için üretilmiş halının niteliğne göre değişen temizlik maddeleri ile temizlendiğinden halılarınızın üzerindeki kir ve lekelerin halılarınıza zarar vermeden temizlenmesi işlemi daha sağlıklı olacaktır. 

Gün ışığı altında temizlenen ve yoğun güneş ışığına maruz kalan halılarda zamanla tüy ve dış yüzeylerinde yıpranma daha fazla olacaktır. Halı yıkama fabrikaları bu anlamda halılarınızı daha uzun ömürlü kullanabilmeniz için öze steril ortamlarda temizlik işlemlerini gerçekleştirmektedir. 

Bazı lekeler inatçıdır. Halılardaki inatçı lekeleri temizlemeye çalışan inatçı bir ev hanımı halıya tahmin edilenden daha fazla zarar verebilir. Mümkünse lekenin üzerinden hiçbir işlem uygulanmadan en kısa sürede halı yıkama firmasına ulaşarak temizlik hizmeti almanız lekenin daha kolay çıkması için önemlidir. Ayrıca bireysel kullanıcların temin edemeyeceği kalitede ve nitelikte temizlik malzemeleri halının özelliklerine göre seçilerek uygulandığından inatçı lekere karşı tam bir başarı sağlanmaktadır. 

Halı Yıkama Firmalarının Verdiği Hizmetler

İsmi her ne kadar halı yıkamada olsa halı yıkama firmalarının verdiği hizmetler halı ile sınırlı değildir. Birçok firma kullandıkları teknik ekipman ve temizlik malzemelerinin temini ile yorgan, kilim, battaniye, perde, yatak, koltuk, halıfleks, yastık gibi ürünlerin temizliğini de yaparken ayrıca halılar için overlok hizmeti de vermektedir. Kapsamlı bir halı yıkama fabrikası sayesinde tüm hizmetler için tek bir adres yeterli olabilmektedir. 

Yerinde Halı Yıkama

Halı yıkama sektörünün gelişmesi ile birlikte rekabetçi bir ortam oluşmuştur. Bu rekabetçi ortamda firmalar müşterilerinin dikkatini çekecek ve müşteri sadakati yaratacak yeniliklere ihtiyaç duymuştur. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak birçok firma yerinde halı yıkama hizmeti vererek müşterilerinin zamandan tasarruf etmesini sağlamış ve hizmetlerini çeşitlendirmişlerdir. Özellikle ithal makineler ve ithal organik şampuanlarla bir kaç saat içinde bekleme derdi olmadan halılar için yerinde halı yıkama hizmeti verilebilmektedir. Evlerin yanı sıra camiler, kreşler, ofisler, mağazalar, oteller, dernekler gibi birçok mekanda yerinde halı yıkama hizmeti sunulmaktadır. Yerinde halı yıkamanın sunduğu bazı avantajlarda önemlidir. Özellikle halılarınızın altının temizleme esnasında ıslanmaması koku ve bakteri oluşumunu engellemekte ve hızlı kurutma sayesinde halılarınız daha kısa sürede hazır hale gelmektedir. 

Store Perde Yıkama

Klasik tül perdelere oranla temizleme işlemi store perdelerde daha zordur. Makinelerde temizliği mümkün olmayan store perdeler için özel ekipman ve tecrübe gerekmektedir. Store perdeler temizleme havuzlarında özel işlemlere tabi tutularak kırışmadan ve yıpranmadan temizlenirler. Mekanizmalara sahip oldukları için hassas bir demonte işlemi ve temizlik sonrası yine aynı hassasiyette bir montaj işlemi store perdelerde uygulanmaktadır. Bu konular üzerinde önemle duran store perde yıkama firması perdelerinizin rengi ve özellikleri bakımından ilk aldığınız gündeki görünümüne kavuşması için çalışmaktadır. 

Halıfeks Yıkama

Zeminlerde kullanılan ve tek bir parça olan halıfleks ürünleri yer zeminlere uygulanabildiği gibi duvardan duvara halıfeks şeklinde de tercih edilmektedir. İnce yapılı halılar olmadıklar için güçlü makineler ile yerinde temizlik işlemi gerçekleştirilir. Halıfleks halılarda iplik yapıları farklı olunca halıfleks halıların yıkama metotları ve kullanılan yıkama temizleme makine ve ürünleri de farklı olmaktadır. Burada önemli olan sadece temizlik işlemi değil halıflekslerinde bu işlemden herhangi bir zarar yada yıpranma görmemesidir. Bir bütün olarak kullanıldıklarından yapılacak en küçük bir hata büyük maliyetlere sebebiyet verecektir. Kreş halısı yıkama, cami halısı yıkama, ev halıfleks yıkama, ofis halıfleks yıkama gibi hizmetler kullanıcılar tarafından sıklıkla aranmaktadır. Özel şampuanlar ve kimyasalllar kullanılarak mümkün olan en derin temizlik sağlanarak daha streil bir ortam meydana getirilir. 

Yatak Yıkama

Evlerimizin en çok kullanılan mobilya ürünü yataklardır. Üzerinde saatler geçirdiğimiz yatakların zamanla temizlik ihtiyacı duyması kaçınılmazdır. Türlerine göre yatak yıkama hizmeti farklılık göstermektedir. Tek kişilik yatak yıkama, çift kişilik yatak temizliği, çocuk yatağı temizliği, bebek karyolası temizliği, otel yatak temizliği, bakımevi yatak temizliği, hastane yatak temizliği gibi çeşitli yatak türlerinde profesyonel bir hizmet almak kullanıcılar için önemli bir husustur. Özellikle bakteri üretimi konusunda uygun şartların kolaylıkla oluşabildiği yatakların periyodik olarak temizleme işlemine tabi tutulması kendimiz ve ailemizin sağlığı açısından hayati önem taşımaktadır. Doğru yapılmayan bir yatak temizliği zamanla yatakların çürümesine sebep olacağından tercih ettiğiniz firmanın ve kullanılan ürünlerin kalitesini dikkatli bir şekilde araştırmanızı öneririz. 

Yorgan Yıkama

Klasik ıslak yıkamanın yanında son yıllarda buharlı yorgan yıkama hizmeti de birçok firma tarafından müşterilerine verilmektedir. Yüksek sıcaklık derecelerinden dolayı daha hijyenik bir temizleme imkanı sunan buharlı temizlik sayesinde kimyasal kullanımına gerek kalmadan temizleme işlemi sonlandırılabilir. Özellikle çocuklar ve yaşlıların kullanımı düşüldüğünde buharlı yorgan temizliğinin ne kadar önemli bir konu doluğu bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Firmalar bu hizmeti genelde yerinde verirken bazı lekelerin durumuna göre adresinizden teslin alınarak kendi yerlerinde de yorgan yıkama hizmeti vermektedirler. Yorgan çeşitlerine göre de yıkama işlemi farklılık göstermektedir. Sıklıkla tercih edilen yorgan tipleri; yün yorgan yıkama, silikon yorgan yıkama, pamuk yorgan yıkama, kaz tüyü yorgan yıkama, bambu yorgan yıkama ve ipek yorgan yıkama olarak çeşitlendirilebilir. 

Perde Yıkama

Bazı ev hanımlar perdelerin temizliğini kendileri yapmayı tercih etsede istenmeyen durumların yaşanması sonrasında perde yıkama firmalarına talepler iletilmektedir. Özellikle çocuklu evlerde ve dış etkenlere daha çok maruz kalan perdelerde istenmeyen ve çamaşır makinesinde temizlenmesi mümkün olmayan lekelerde profesyonel perde temizliği bir ihtiyaç halini almıştır. Özel makinelerde perdelerin kalitesine zarar vermeden ve özel şampuanlar kullanılarak temizlenen perdeler hazır bir şekilde adresinize teslin edilmektedir. Güneşlik yıkama, jaluzi perde yıkama, tül perde yıkama, fon perde yıkama, mutfa perdesi yıkama, store perde yıkama gibi bir çok ürün grubunda her perdenin üretildiği malzemeye uygun temizleme hizmeti sunulmaktadır. 

Halı Yıkama Fabrikaları ve Koltuk Yıkama üzerine faaliyet gösteren firmalar UstasıBurada'da. Tam otomatik yıkama makineleri ile halı yıkama, perde ve stor yakıma, yorgan yıkama ve yerinde koltuk yıkama hizmeti veren firmaları size olan yakınlığına göre listeleyebilir, puanlamaları inceleyerek Halı Yıkama ve Koltuk Temizleme seçeneğini hemen bulabilirsiniz.