Cengiz Saat Gümüş Cengiz Düz
Sadekar Atölyesi Eren Uygun

İstanbul Kuyumcular İstanbul Bilezik Tamiri, Kolye Tamiri, Yüzük Tamiri, Mücevherat Tamir, Elmas Tamiri

İstanbul genelinde sana en yakın aradığın kuyumcu ve mücevher firmaları ustasiburada.com'da. İstanbul Kuyumcu atölyeleri ve tamircileri her zaman kolaylıkla ulaşabileceğiniz işletmeler olmayıp, alanında uzmanlık gerektiren bir iş koludur. Bilezik tamiri, yüzük tamiri, tek taş yüzük tamiri Kolye ve takı seti bakım ve tamir işlemleri üzerinde uzun yıllar uzmanlık gerektiren bir tecrübeye sabit ustalar tarafından yapılmalıdır. 

Altın ve değerli taşlar tarihin her döneminde özellikle bayanların vazgeçilmezi olmuştur. Doğada saf halde bulunan bu değerlerin yine aynı şekilde değerli ellerde önem kazanması ayrı bir sanat dalıdır. Zevkler ve renkler tartışılır mantığı ile hareket edecek olursak her ustanın kendi özgü ve bir stili ve çalışma şekli vardır. Aslolan ise bu değerlerin usta ellerde korunmasıdır. Bu amaçla hizmet veren ustaların buluşma platformu olan ustasiburada.com semtinize en yakın kuyumcu ve kuyumcu atölyelerini sadece bir telefon uzağınızda sizlerle buluşturuyor.

İstanbul yüzük tamiri,  İstanbul Alyans Tamiri, İstanbul Bilezik tamiri, İstanbul küpe tamiri, İstanbul tek taş yüzük tamiriİstanbul altın set tamiriİstanbul pırlanta küpe tamiriİstanbul pırlanta bilezik tamiriİstanbul beş taş yüzük tamiri, İstanbul yakut yüzük tamiri, İstanbul safir yüzük tamiri, İstanbul zümrüt yüzük tamiriİstanbul pırlanta küpe tamiri, İstanbul altın küpe tamiriİstanbul safir küpe tamiriİstanbul zümrüt küpe tamiriİstanbul yakut küpe tamiriİstanbul inci küpe tamiriİstanbul pırlanta kolye tamiriİstanbul altın kolye tamiriİstanbul zümrüt kolye tamiri, İstanbul yakut kolye tamiriİstanbul inci kolye tamiriİstanbul isimli bileklik yapımıİstanbul bileklik tamiriİstanbul pırlanta bileklik tamiriİstanbul elmas bileklik tamiriİstanbul zümrüt bileklik tamiri, İstanbul yakut bileklik tamiri, İstanbul safir bileklik tamiriİstanbul trabzon hasır bileklik tamiriİstanbul kelepçe bilezik tamiri, İstanbul elmas bilezik tamiriİstanbul inci set bakımıİstanbul inci set tamiriİstanbul altın set tamiriİstanbul pırlanta set tamiriİstanbul erkek yüzüğü tamiri, İstanbul erkek yüzük tamiri, İstanbul erkek bileklik tamiriİstanbul çocuk bilezik tamiriİstanbul çocuk küpesi tamiri, kapalıçarşı kuyumcu tamiri aramalarınızda ustasiburada.com yanınızda

Değerli taş ve madenlerden süs eşyası yapma sanatı. "Kuymak", eski Türk dilinde "maden eritmek" anlamındadır; tunç dökmeye de "kuyum" denir.Değerli madenler ve taşlar, insanlık tarihi boyunca kimi zaman güzellik, kimi zaman zenginliğin ve asaletin simgesi olarak işlendi, kullanıldı. Takının tarihi, günümüzden 30.000 yıl önceye, Üst Paleolitik Çağ’a kadar uzanıyor. Ancak uzmanlar, gerçek anlamıyla kuyumculuğun, Mezopotamya’da, Mısır’da ve Anadolu’da, M. Ö. 4. bin yılın sonlarına doğru başladığını belirtiyorlar.

Osmanlılarda altın takı üretiminin ivme kazanması, Fatih Sultan Mehmet’in 1453 yılında İstanbul’u fethetmesinin ardından kente bu sanatta ustalıklarıyla bilinen Ermeni vatandaşları şehire yerleştirmesiyle başladı. Osmanlı devleti önemli ticaret yolları üzerinde bulunması sebebiyle ekonomi ve para düzeni önem taşıyordu. İstanbul’da altın takı üretimi 1467 yılında kurulan dünyanın ilk kapalı alışveriş merkezi ve günümüzde en önemli merkezlerden biri olan Kapalıçarşı etrafında yoğunlaştı. Kapalıçarşı denilince kuyumcu mağazaları ve kuyumculukla uğraşan atölyeler akla gelmektedir. Atölyeler genelde Kapalıçarşı çevresinde dağınık olarak varlıklarını sürdürmektedir.Türkiye’de kuyumculuk , Altın madenin ,el sanatı ile birleştirilip, ortaya kişiye özgü takıları sunan, el emeğini ve göz nurunu ürünlerine yansıtan, tecrübeli ustalarımızın yanında, teknolojiyi takip eden seri üretim yapan büyük fabrikalara da sahip bir konumda bulunmaktadır. Bunun yanında  Altın piyasasında kurumsallaşma ve piyasayı geliştirme çabaları sonucunda en önemli gelişmelerden biri ise İstanbul Altın Borsasının kurulmasıdır. Bu yapı ile birlikte Türkiye kuyumculuğu uluslararası bir boyut kazanmıştır.