Ustası Burada
Ustası Burada

LPG Otogaz Servisi

Lpg Sistemleri

Sıvılaştırılmış Petrol Gazı olarak açılımı olsada halkımız arasında Lpg olarak bilinen enerji kaynağı sadece oto gruplarında değil hayatın bir çok alanında kullanıma sunulmaktadır. Lpg kullanımında oto sahiplerinin ilk tercih nedenleri arasında kilometre başına düşen düşük maliyetler gösterilebilir. Lpg sistemlerinin bir başka avantajı da motor yağı kullanım süresinin lpgli araçlarda daha uzun olmasıdır. Yük ve yolcu taşımacılığında uzun yollarda avantaj sağlayan lpg sistemleri ticari araçlar içinde maliyet açısından avantaj sağlamaktadır. Lpg'li araçların artıları kadar eksilerinden de söz etmemiz gerekiyor. LPG'li araçlarda ilk sorun bağaj problemidir. Günümüzde tank ebatları geçmişe göre daha küçülse de yine de kullanıcılar açısından bir problem oluşturmaya devam ediyor. Yeni nesil Lpg sistemleri performans olarak eskiye göre daha verimli olsa da yine çekiş konusunda tam verim alamayabilirsiniz. Bu da aracından performans bekleyen sürücüler için diğer bir eksi yöndür. Güvenlik endişesinden kurtulmak içinse mutlaka yetkili servislerden montaj ve bakım desteği almalısınız.

Lpg'li Araçlar

Kullanıcı sayısının artması sebebi ile daha önce benzinli araçlara sonradan dahil edilen Lpg sistemleri artık bir çok markada üretim sırasında donanıma eklenmektedir. Ama yine de aracınıza sonradan Lpg sistemi taktıracaksanız bir çok kritere de dikkat etmeniz de fayda var. Öncellikle tercih edeceğiniz Lpg sistemlerine ait parçalar TSE Standartlarına uygun olmak zorundadır. Lpg montajının yapılacağı servisin gerekli yetki belgelerine sahip, ilgili markanın eğitimlerinden geçmiş ve yetekili servis onaylı bir işletme olması aracınızda lpg sistemleri yüzünden sorun yaşamanızı engelleyecektir. Diğer önemli bir konu ise sonradan lpg sistemi takılan araçların kasko poliçelerine muhakkak lpg ibaresinin eklenmesi gerekmektedir. Aracınızda Lpg sistemleri ile ilgili bir sorun yaşamanız durumunda ve lpg bilgisi kasko poliçenizde bulunmuyorsa yüksek maliyetler ile karşılabilirsiniz. 

Lpg Arızaları

Benzinli araçlara göre daha temiz bir yakıt türü olan Lpg sistemleri günlük kullanım sırasında bazı sorunlara da sebep olmaktadır. Lpg'li araçlarda alacağınız servis hizmetinin kalitesi bu arızaların en aza indirilmesi konusunda size kolaylık sağlayacaktır. Ancak sürücü kullanımına bağlı bazı hatalar sebebi ile de her ne kadar doğru bir servis hizmeti de alsanız bazı durumlarda servis desteği kaçınılmazdır. Tekrar belirtmekte fayda gördüğümüz en önemli husus kullandığınız Lpg markasına ait yetkili bir servisten alacağınız hizmet güvenliğiniz ve araç performansınız açısından son derece önemlidir. Lpg'li araçlarda aşağıda belirttiğimiz sorunlarla karşılaşıyorsanız en kısa zamanda yetkili servisinizden destek almalısınız

Araç Motoru geç çalışıyorsa
Aracınızda gaz kokusu alıyorsanız
Aracınızda rölanti sorunu yaşıyorsanız
Aracınız rölantide yada seyir halideyken stop ediyorsa
Aracınızla yokuş çıkma sırasında çekiş sorunu yaşıyorsanız
Aracınız benzinden gaza geçerken tekliyorsa
Aracınızda gaz bitince benzine geçiş olmuyorsa
Aracınız özellikle yaz aylarında gaza daha uzun sürede geçiyorsa
Aracınızın motor suyunda normalin üzerinde bir eksilme varsa

Bu işlemlerde bölgenize hizmet veren ve servis desteği açısından size en yakın lokasyonda bulunan işletme ve ustalar size zaman açısından da avantaj sağlamaktadır. Ustasiburada.com’da adresinize en yakın profilleri filtreleyerek görüntüleyebilir, sayfa içeriklerini inceleyebilir, hizmet alan kullanıcıların puanlamaları ile güvenilir servis hizmetine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. 

Lgp Servis Hizmetleri ve Parça Değişimleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi lpg sistemlerinde TSE Standartlarında üretilmiş parçaların kullanımı araç ve sürüş güvenliğiniz için son derece önemlidir. Lpg Servisi seçimlerinizde size yol gösterecek ve daha kolay arama yapmanızı sağlayacak sonuçları ve parça değişim işlemlerini inceleyebilirsiniz. 

Lpg Montajı
Lpg Enjektör Değişimi
Lpg Beyin Arızası 
Lpg Filtre Değişimi
Lpg Dönüşüm
Lpg Buji Değişimi
Lpg Tank Değişimi 
Lpg Map Sensörü Değişimi
Lpg Regülatör Tamiri
Lpg Ecu Tamiri
Lpg Regülatör Diyafram Değişimi
Lpg Isı Sensörü Tamiri ve Değişimi
Lpg Şamandıra Sensörü Tamiri ve Değişimi

Lpg'li Araç sahiplerinin en sık karşılaştığı sorunlara karşı uzman personel ve kaliteli orjinal yedek parça temini sağlayan yetkili servisler her zaman ilk tercihiniz olmaya devam etmelidir. Kendiniz ve ailenizin can güvenliği için ihtal yada yerli üretim kaliteli bir marka bulunmakta ve bu markaların geniş servis ağı ile araç sahipleri ihtiyaç duydukları servis ve montaj hizmetini alabilmektedir. Ağırklı olarak İtalyan markalarının hakim olduğu lpg sistemlerinde son yıllarda bir çok yerli üretim sıralı gaz sistemleri de araç sahiplerinin kullanımına sunulmuştur. 

Lpg Sıralı Oto Gaz Sistemleri Markaları

AKL Lpg Sistemleri
Aldesa Otogaz Sistemleri
Atiker Sıralı Otogaz Sismteleri
Autogas
Baykan Otogaz
BRC Sıralı Lpg Otogaz Dönüşüm Sistemleri
Ecotech Lpg Yedek Parçaları
Emmegas Lpg Yedek Parçaları
Gasitaly Lpg Yedek Parçaları
King Lpg Tankları
KME Otogaz Sistemleri
Landi 
Landirenzo Lpg Sistemleri
Lovato Sıralı Otogaz Sistemleri
Mimgas Otogaz
OMWL Lpg Yedek parça
Platinca Lpg Sistemleri
Prins Otogaz Dönüşüm Sistemleri
Romano Otogaz Dönüşüm Sistemleri
Stag Otogaz Sistemleri
Stako Lpg Tankı
Stefanelli Lpg Sistemleri
T4 Blue Lpg Yedek Parça
Tartarini Sıralı Otogaz Sistemleri
Tomasetto Achille Lpg Sistemleri
Vikars Lpg ve Otogaz Sistemleri
Voltran Lpg Sistemleri
Wentgas Sıralı Otogaz Sistemleri
Zavoli Sıralı Otogaz Sistemleri

Her bütçeye uygun ve ihtyaçlarınıza özel lpg markaları sayesinde daha tasarruflu ve güvenlikli yolcuklar sizleri bekliyor. Ticari yada bireysel bir çok araç sahibinin ilk tercihlerinden olan lpg sıralı otogaz sistemleri ile ilgili tüm servis arayışlarınızda dilediğiniz servisin profilini inceyelebilir, fotoğraf galerilerinden fikir sahibi olabilir, puanlamalar sayesinde alacağınız hizmetin kalitesini önceden ölçebilirsiniz. ustasiburada.com yerli ve yabancı bir çok lpg servisinin iletişim bilgilerine hızlı bir şekilde ulaşabilir, teklif prosedürlerine takılmadan firmalarla birebir iletişim kurabilirsiniz.