Ustası Burada
Ustası Burada

Marangoz Mobilya Ustası

Daha Fazla Göster

Marangoz

Marangozlar gelen istek ve taleplere göre ahşap malzemelere şekil vererek yeni ürünler ve tasarımlar ortaya koyan kişilerdir. Marangozlar çıraklıktan yetişen zanaatkârlar olup; yapılacak işe uygun malzemeleri seçer, temin eder ve şekil vererek işlerler. Ahşap malzeme, boya, vernik, tutkal, çivi, testere, zımpara, matkap gibi ürünler kullanan marangozlar hızlı ve pratik olmakla beraber yüksek el becerisine sahiptirler. Genellikle ayakta çalışma ortamına sahip olan bu meslek grubunda bedenen güçlü ve dinç kişiler çalışmaktadır. Marangozlar ev ve ofis gibi tüm mekânlar için sıfırdan ürün üretmenin yanı sıra aynı zamanda önceden üretimi ve montajı yapılmış olan tüm ahşap ürünler için tamir ve bakım hizmetleri vermektedir.

Marangozluk mesleği insanlık tarihi kadar eskidir. Dünyanın her coğrafyasında yapılar için ihtiyaç duyulan ahşap ürünleri geçmişte sadece insan gücüne dayanarak yapılsada günümüzde gelişen ahşap işleme makineleri ve bilgisayarlar sayesinde daha profesyonel hizmetler sunulmaktadır. Marangozluk mesleğinin çalışma alanları da oldukça geniştir. Aklımıza ilk gelen konutlar ile ilgili ürünler de olsa ticari hayatın bir çok bölümünde yine marangozluk mesleğinden ve ürünlerinden yararlanılır. 

Mobilya

Mobilya denince akla gelen ilk ürün ahşap mobilyalardır. Yaşam alanlarının genişlemesi ve insan ihtiyaçlarının çeşitlenmesi sebebi ile günlük hayatımızı kolaylaştıracak ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. İhtiyaçlarımızı gidermesi kadar sağladığı konforda mobilyalar için çok önemli bir hal almıştır. Artık özellikle konutlarda her odanın ayrı biri ihtiyaç için düzenlendiğini düşünürsek her oda için ayrı bir mobilya kategorisi oluşması da kaçınılmaz olmuştur. Yemek odası, yatak odası, oturma odası, çocuk odası, mutfak ve banyo gibi tüm alanlarda kullanılan mobilya grupları farklı olup, bu ürünlerde kullanılan malzeme de yine farklılık gösterebilir.

Oturma odasında konforunuza önem verirken, mutfağınız da daha pratik ve kullanımı kolay mobilyalar tercih edebilirsiniz. Salon mobilyasında gösterişe önem verebilirken, banyolarınızdaki mobilyalarda dayanıklılık ön plana çıkabilir. Bu sebeple alacağınız hizmet ve usta kalitesi de mobilyalarınız için hayati önem taşımaktadır. Mobilya türlerini isterseniz birlikte inceleyelim
 

Yatak Odası Mobilyası; 24 saatin en az üçte birini geçirdiğimiz, hepimizin en rahat ettiği alan olması sebebi ile en sık kullandığımız mobilyaların başında yatak odası takımları gelmektedir. Başlıca yatak odası mobilyası ürünleri olarak Karyola, yatak başlığı, gardrop, komodin, şifonyer (makyaj masası), sayabiliriz. 

Yemek Odası Mobilyası; Evinizin ortak kullanım alanlarından olan yemek odaları genelde salon yada oturma odalarında dizayn edilmektedir. Kullanmış olduğunuz alanın genişliğine göre opsiyonel olarak bazı ürünleri takımınızdan çıkarabilirsiniz. Yemek odası takımlarının içinde yemek masası, sandalye, gümüşlük, vitrin gibi ürün grupları bulunmaktadır. 

Salon ve Oturma Odası Mobilyası; Birçoğumuzun küçüklüğünde girmesinin yasak olduğu ve en çok merak ettiğimiz odadır salonlar. Artık evlerde en çok kullanılan ortak alanlar olan salonlar, günlük hayata daha uyumlu, daha kullanışlı, daha ergonomik yapıya sahip olmuşlardır. Koltuk takımı, berjer, sehpa, tv ünitesi salonlarda kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. 

Bebek, Çocuk ve Genç Odası Mobilyası; Çocuklarımızın da kendine ait özel bir yaşam alanları olması sağlıklı bir beden ve ruhsal gelişim için oldukça önemlidir. Özellikle gençlerin odalarında geçirdikleri zaman hiç küçümsenmeyecak kadar fazladır. Bu sebeple konforları için mobilya tercihleriniz de daha seçici olabilirsiniz. Beşik, Yatak, Ranza, Dolap, Çalışma Masası, Kitaplık gibi ürünlerin tercih edildği mobilya takımlarında kullanılan malzemenin sağlıklı ve kimyasallardan uzak olması sağlığınız açısından önem taşımaktadır. 

Mutfak Mobilyası; Mutfak denince hepimizin aklına gelen ilk mobilya ürünü muttak dolaplarıdır. Mutfağın en önemli ürünü olam mutfak dolapları artık 3 boyutlu görseller hazırlanarak müşteriye yapım aşamasından önce sunulmakta ve ortaya çıkacak olumsuz süprizlere engel olunmaktadır. Mutfak dolaplarına ek olarak diğer mutfak mobilyası ürünleri mutfak masası, sandalye gibi tamamlayıı ürünlerdir. 

Banyo Mobilyası; banyoların en çok tercih edilen mobilya grubu banyo dolaplarıdır. Diğer kullanım alanlarına göre daha dar bir metrekareye sahip olan banyoalrda kullanılan dolapların bir kısmı ayaklı olduğu gibi duvara monte edilmiş banyo dolapları da size yer açısından avantaj sağlayacaktır. Lavabolarınızın olduğu bölümde aynalarınızın etrafını kaplayan kapaklı dolaplar ise günlük ihtiyacınıza yönelik kişisel bakım ürünlerinize daha kolay ulaşabilmeniz için pratik ve dekroastif olarak tercih edilebilir. 

Ahşap Ürünler

Mobilyalar haricinde bir çok ahşap ürünün imalatı da yine marangozluk meslek dalına ait işlemlerdir.

Ahşap Deck uygulamaları özellikle zemin bölümlerinin betondan bağımsız hale getirilmesi amacıyla beton atılmadan uygulanan ve  ahşap malzeme ile istenilen ölçülerde kaplanma işlemidir.. Dış mekanlarda dekoratif bir ürün olarak terccih edilen deck uygulamalar tavan bölümleri, havuz kenarları, park ve bahçe zeminleri, marina zeminleri,iskeleler, teraslar, kış bahçeleri ve veranda gibi yapılarda uygulanmaktadır. 

Bir başka ahşap ürün olan ahşap merdivenler de özellikle yapıların iç kısımlarında ve çok katlı konutlarda yada iş yerlerinde tercih edilen uygulamalardır. Fırınlanmış keresteler tercih edilerek uygulanan ahşap merdivenler daha uzun ömürlü olmaları açısından sıklıkla tercih edilmektedir. 

Ahşap Küpeşte Korkuluk imalatı yine marangozluk mesleğinin uygulama alanlarıdır.  Meşe, kestane, kayın gibi ağaçlar tercih edilerek ve oldukça ince bir işçilik gerektirerek yapılan uygumalar kanallı, bombeli modellerde olduğu gibi düz bir şekilde de üretilebilir. 

Ahşap Pergole ve Kamelya imalatı mekanlarınızın dış kısmında severek kullanacağınız ve temiz havayı en iyi şekilde hissedebileceğiniz sağlıklı uygulamalardır. Özel ölçü alınarak ve sağlam ahşap malzemeler kullanılarak yapılan pergole ve kamelyalar çatı kısımları, oturma bölümleri ile rahat ve şık bir kullanım imkanı sunmaktadır. 

Ahşap dekorasyon ürünleri de marangozlar tarafından müşterilerinin beğenilerine sunulmaktadır. Günlük hayatta sürekli elimizin altında bulunan ahşap dekorasyon ürünlerinden bazıları, ahşap saksılık, ahşap sehpa, ahşap kutu, ahşap anahtar askılığı, ahşap duvar panosu, ahşap saklama kutusu,, ahşap hediye kutuları, ahşap kapı süsleri gibi çok sayıda ürün de yine bazı marangoz ustaları tarafından müşterilerinin beğenisine sunulmaktadır. 

Mobilya Ürünleri

Özel ölçü ve tasarıma uygun olarak üretilen mobilyalar için sitemiz üzerinde yapılan aramalar kullanıcılarımıza kolaylık sağlamaktadır. ihtiyacınız olan mobilya ürününe ve bu ürünü imal edecek marangoz ustasına aracısız ve komisyonsuz bir şekilde doğrudan ulaşabilirsiniz. Aşağıda sizin için derlediğimiz mobilya ürünleri listesinden ihtiyacınız olan ürün grubuna tıklayabilir ve adres filtresini seçtikten sonra karşınıza çıkan usta profillerini inceleyebilirsiniz. Sizlere sunduğumuz ücretsiz çağrı hatları üzerinden dilediğiniz marangoza ulaşarak taleplerinizi iletebilirsiniz. 

Tv Ünitesi 
Banyo Dolabı
Portmanto
Mutfak Dolabı
Tv Sehpası
Gardolabı
Vestiyer
Çamaşır Makinesi Dolabı
Kiler Dolabı
Erzak Dolabı
Mobilya Boyama
Lavabo Dolabı
Yatak Odası Dolabı
Aynalı Banyo Dolapları
Mobilya Tamiri
Mobilya Montajı
Koltuk Tamiri
Koltuk Döşeme
Koltuk Kaplama
Sandalye Kaplama
Ankastre Dolabı
Lake Mutfak Dolabı
Fırın Dolabı
Akrilik Mutfak Dolabı
Ahşap Mutfak Dolabı
Ekmeklik Dolabı
Ayakkabı Dolabı
Raylı Dolap
Yüklük
Sürgülü Gardrop
Gardrop

Bu işlemlerde bölgenize hizmet veren ve servis desteği açısından size en yakın lokasyonda bulunan işletme ve ustalar size zaman açısından da avantaj sağlamaktadır. Ustasiburada.com’da adresinize en yakın profilleri filtreleyerek görüntüleyebilir, sayfa içeriklerini inceleyebilir, hizmet alan kullanıcıların puanlamaları ile güvenilir servis hizmetine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. 

Mobilya Tamir, Montaj

Evinizdeki ahşap mobilyalarda kırılma, çizilme, boya kabarması, renk solması gibi sorunlar varsa mobilyalarınızı atıp yenisini almak zorunda değilsiniz. Her çeşit ahşap mobilya için tamir hizmeti veren mobilya ustalarının sundukları hizmetlerden yararlanarak eski mobilyalarınızı değerlendirebilir, yepyeni bir görünüme kavuşmalarını sağlayabilir ve yeni mobilya almak için tonla para harcamaktan kurtulabilirsiniz. Mobilya tamir ustaları, mobilya cilalama, mobilya vernikleme, mobilya boyama, ceviz renk mobilyaları lakeye dönüştürme, mobilya renk değişimi gibi hizmetleriyle eski eşyalarınızı bambaşka bir görünüme kavuşturabilirler. 

Mobilya tadilatı yapan ustalar dolap tamiri, masa tamiri, sandalye tamiri, koltuk tamiri, baza tamiri, çekmece tamiri, sürgülü kapı tamiri, yatak başlığı tamiri, çekyat tamiri, mobilya kulp değişimi, çekmece rayı tamiri, mobilya tekerlek değişimi, mutfak dolabı boyama, ahşap kapı vernikleme, kanepe tamiri, yatak tamiri gibi onarım hizmetlerinin yanısıra İkea mobilya kurulumu, Koçtaş mobilya kurulumu, mobilya montaj ve söküm işleri de yapmaktadır. Öte yandan mobilya imalatı yapan firmaların özel sipariş üzerine mobilya imalat hizmeti bulunmaktadır. Dolap, masa, kitaplık, TV ünitesi, gardrop, sehpa, komodin, banyo dolabı, mutfak dolabı, yatak odası mobilyası ve diğer tüm ahşap mobilyalar için imalat, tamir, boyama, cilalama, montaj ve söküm hizmetlerini mobilya ustalarından alabilirsiniz. 

Koltuk Döşeme, Kaplama

Koltuk döşeme ve kaplama firmaları  imalatçı tarafından hazırlanmış metal veya ahşap koltuk iskeletinin üzerine sünger kaplama işlemi yapmakta ve koltuk tasarımına uygun olan kumaşla kaplayıp son halini vermektedirler. Koltuk döşeme ustaları hazır iskeletleri kaplama hizmetleri ile birlikte aynı zamanda var olan koltuk döşemesinin yenilenmesi çözümünü sunmaktadırlar. Oturma grubunuzun eskidiği ve yenilenmesi gerektiğinde firmalar, koltuklarınız uzun süre kullanıldığında, yıpranıp hasar gördüğünde, koltuk süngerleriniz  konforunu yitirdiğinde ve dekorasyon yapmak istediğinizde koltuk döşeme firmalarının hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Koltuk döşeme ve kaplama sektörü yıllar içerisinde büyüyüp geliştikçe seçenekler artmıştır. Çeşitli yoğunluk ve sertliğe sahip döşemelik süngerler arasında seçim yapabilirsiniz. Pek çok firma döşemelik kumaş çeşitliliğine ağırlık vermekte, yüzlerce desen, doku ve renge sahip dayanıklı kumaş türleri sunmaktadır. Döşemelik kumaş seçenekleri genellikle yüksek dayanıklılığa sahip olan vinil, dacron, polyester, jakar, brode, embos, kadife, saten veya deri gibi uygulama ve kullanım açısından kolaylık sağlayan kumaş türleri kullanılmaktadır. Döşeme firmaları yalnızca koltuk yüzü değişimi değil aynı zamanda koltuk iskeletlerindeki aşınma ve yıpranma tamiri yapmakta, doğru malzeme seçimine yardımcı olmakta ve arka minder değişimi yapmaktadırlar. Döşeme firmaları aynı zamanda koltuk takımlarınız yeni tasarımlarına uygun olarak yastık, minder ve kırlent gibi oturma odası aksesuarlarını da sizler için üretebilir veya yenileyebilirler. 

Mutfak Dolabı İmalatı

Mutfak dolaplarızı yeniletmeye karar verdiyseniz çok iyi karar vermelisiniz. Seçeceğiniz malzemeden, işlemi yapacak mutfak dolabı ustasına kadar her detayı ve en önemlisi de bütçenizi çok iyi ayarlamanız gerekmektedir. Günümüzde bir çok usta yada işletme mutfak dolabınızı üretmeden önce size görsel olarak fikir sahibi olabilmeniz için 3 boyutlu çizimlerle neredeyse gerçeğe yakın sonuçlar sunmaktadır. Hizmet alırken bu detayı özellikle araştırmanızı öneririz. Çok sık değiştirilen bir ürün grubu olmadığı için mutfak dolabı imalatı uzman kişilerce doğru bir şekilde yapılmalı ve monte edilmelidir. Günümüzde en çok tercih edilen mutfak dolabı modeli lake mutfak dolaplarıdır. Çok çeşitli renklerde hazırlanabilen bu ürün grubunu uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz. Mutfak dolaplarında modelleri belirleyen unsur kullanılan malzemedir. Ana gövde de MDF,suntalam gibi ürünler olsada dolaba özelliği veren bölüm kapaklardır. Kullanırken size yardımcı olması açısından ülkemizde tercih edilen mutfak dolabı modellerini sizler için derledik.

Lake Mutfak Dolabı İmalatı
Mat Lake Mutfak Dolabı İmalatı
Parlak Lake Mutfak Dolabı İmalatı

Kulpsuz Mutfak Dolabı İmalatı
L Tipi Mutfak Dolabı İmalatı
U Tipi Mutfak Dolabı İmalatı

Ahşap Tezgah Lake Mutfak Dolabı İmalatı
Adalı Mutfak Dolabı İmalatı
Laminat Kapaklı Mutfak Dolabı İmalatı

Akrilik Mutfak Dolabı İmalatı
Antrasit Akrilik Mutfak Dolabı İmalatı

High Gloss Kapaklı Mutfak Dolabı İmalatı
Beyaz Mutfak Dolabı İmalatı
Krem Mutfak Dolabı İmalatı
Membran Mutfak Dolabı İmalatı
MDFLAM Mutfak Dolabı İmalatı
Suntalam Mutfak Dolabı İmalatı
Country Mutfak Dolabı İmalatı
Ankastre Mutfak Dolabı İmalatı

Görüldüğü gibi kapak çeşitlerine göre oldukça fazla seçenekte bulunan mutfak dolapları için sınırsız sayıda renk seçenekleri de mevcuttur. Bütçeniz, kullanım durumunuz ve bulunduğunuz yapıya göre tercih edebileceğiniz mutfak dolapları için en doğru kararı yine size hizmet verecek mutfak dolabı ustaları ile vermeniz daha sağlıklı olacaktır. Adresinize en yakın ustaları ustasiburada.com üzerinde sıralayabilir, ustanın puanlamalarını inceleyebilir, görsel galerisinde bulunan referans fotoğraflardan işçilik hizmeti ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.