Ustası Burada
Ustası Burada

Kaportacılar

Oto Kaporta

Araçların en kolay hasar gören bölümleri metal saclardan oluşan kaporta ve tampon kısımlarıdır. Kaza sonucu oluşan göçük, ezik, boya hasarı gibi sorunlarda hizmet veren kaportacılar, kaporta punto çektirme, gerdirme, vakumlama, öpücük çektirme, kaporta şişirme gibi yöntemlerle aracınızın orjinal görünümüne geri dönmesini sağlamakta ve hasarlı bölgeyi aracın orjinal rengine boyayarak tüm kusuru gidermektedir. Aracınızın orjinal olarak yola devam etmesi tabi ki hepinizin ortak dileği. Ancak günlük şehir hayatında küçük yada büyük bir çok kaza ile karşılaşmamız da kaçınılmaz. Bazen park esnasında aldığımız küçük bir darbe, bazen ani bir fren sonucu olan hasarlı kazalar, yada hava şartları sebebi ile kaportanızda oluşan dolu hasarları sizi en yakın oto kaportacıya yönlendirecektir. 

Oto kaporta aksamları aracın tamamını kapsar. Ön ve arka kaputlar, aracın tavan bölümü ve aracın ön kısmında bulunan çamurluk dediğimiz alan kaporta bölümlerindendir. Kaportanın amacı aracın iç kısmında bulunan motor ve elektrik aksamları korumaktır. Kaportanız ne kadar az hasar alır yada aldıkları hasarı ne kadar az iç kısma iletirlerse servis maliyetleri de aynı oranda oluşacaktır. 

Geçmişte üretilen araçların kaporta kısımlarında sac ürünleri tercih edililrken günümüz teknolojisinde karbon fiber ve alüminyum aksamlar kullanılmaktadır. Bu aksamlar ağırlık olarak çelik yada sac malzemeden daha hafif olduğu için aracın manevra kabiliyeti ve yakıt tasarrufu üzerinde olumlu etkileri vardır. Özellikle karbon fiber malzeme çelikten daha hafif ve daha dayanıklı olması sebebi ile hem kendi aracınız hem de kazaya karıştığınız diğer aracın alacağı hasar bakımından dahaz az zarara uğramanızı sağlayacaktır. 

Kaporta Tamiri

Özellikle ikinci el araç alırken hepimizin ilk merak ettiği konu araçta boya yada hasar olup olmadığıdır. Kaporta aksamının alacağı bir hasar ve orjinalliğini kaybetmesi araç değeri üzerinde olumsuz bir etki oluşturur. Bu sebeple araç sahipleri parça değişiminden daha çok kaportalarda tamir işlemine yönelmektedir. Kaportacılık mesleği uzun yıllar sonrasında edinilen bir tecrübedir. Her geçen yıl gelişen otomotiv sektörü ve buna bağlı olarak değişen araç modelleri haliyle oto kaportacılarında bu değişime ve gelişime ayak uydurmasını zorunlu hale getirmiştir. Kaporta tamiri ve kaporta boyası esnasında gösterilen özenli işçilik aracınızın değerini koruyacaktır. Araç sahipleri kaporta üzerine hizmet ararken bazı kriterlere önem vermelidir.

Mesleki Yeterlilik belgesi sahibi,

Orjinal ve kaliteli yedek parça temininde hassas,

Kaporta onarımı sırasında başka parçalarda tamir ihtiyacı varsa bu durumu müşterisine bildiren,

İş teslimi konusunda söz verdiği tarihte aracı teslim etmeye gayret gösteren,

Kasko ve Sigorta işlemlerinde size kolaylık sağlayan ve yol gösteren,

Kaporta hasarlarında parça değişiminden önce hasarlı parçayı onarma yoluna giden kaportacılar sizin ve aracınızın bu süreçten en az zararla çıkmanızı sağlayacak başlıca faktörlerdir. Kaportacı arayışınızda ustasiburada.com üzerinden semtinize en yakın servise ulaşabilirsiniz. Aşağıda sıraladığımız arama sonuçları sizin aradığınız hizmeti karşılıyorsa istediğiniz arama sonucuna tıklayabilir; ilinizi filtreleyerek adresinize en yakın servise ulaşabilirsiniz. 

Pasta Cila
Boyasız Göçük Düzeltme
Kaporta Boya
Oto Çizik Giderme
Tampon Boyama
Tampon Tamiri
Oto Astar Boya
Oto Boya
Kaporta Düzeltme
Kaporta Çektirme
Araç Göçük Düzeltme
Vakumlu Kaporta Düzeltme
Tavan Dolu Göçük Düzeltme
Çamurluk Göçük Düzeltme
Kaput Düzeltme
Bagaj Kapağı Göçük Düzeltme
Göçük Düzeltici

Plastik Tampon Tamiri
Kırık Tampon Tamiri
Fiber Tampon Tamiri
Tampon Çatlak Tamiri

Bu işlemlerde bölgenize hizmet veren ve servis desteği açısından size en yakın lokasyonda bulunan işletme ve ustalar size zaman açısından da avantaj sağlamaktadır. Ustasiburada.com’da adresinize en yakın profilleri filtreleyerek görüntüleyebilir, sayfa içeriklerini inceleyebilir, hizmet alan kullanıcıların puanlamaları ile güvenilir servis hizmetine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. 

Kaportacılar

Yapılacak kaporta boya işleminde tonlamaya dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Aksi takdirde boyanan bölge ile aracın diğer kısımları arasında gözle görülür şekilde renk farkı oluşabilmektedir. Fırın boyama tekniğini kullananan kaportacılar, pasta, cila, taşlama, seramik kaplama ve kaporta koruyucu hizmetleri de sunmaktadır. Tampon tamircileri ve kaportacılar her marka ve modelde araç için tamir hizmeti sunmakta, pek çoğu sigorta kapsamında hasarlı araç onarımı yapmaktadır. 

Kaportacılar ve Tampon Tamircileri arasında size uygun olanını bulmak için UstasıBurada'nın sizin için hazırladığı bu sayfadan yararlanabilirsiniz. Aracınızı size en yakın kaporta ustasına götürmek için yapmanız gereken tek şey yakınlığa göre listeleme yapmak ve en yakın ustayı ücretsiz çağrı hattından arayarak randevu almak. 

Oto Kaporta Hizmeti Verilen Bazı Marka ve Modeller

Audi A4 Boyasız Göçük Düzeltme
Audi Tampon Tamiri
Audi Kaporta Boya
Bmw Kaporta Düzeltme
Bmv Kaporta Tamiri 
Bmw Tampon Tamiri
BMW Boyasız Göçük Düzeltme
Fiat Doblu Kaporta Tamiri
Fiat Doblo Tampon Tamiri
Fiat Egea Kaporta Tamiri
Fiat Egea Göçük Düzeltme
Fiat Egea Tampon Tamiri
Ford Fiesta Tampon Tamiri
Ford Fiesta Kaporta Tamiri
Ford Fİesta Boyasız Göçük Düzeltme
Ford Focus Kaporta Boya
Ford Focus Tampon Tamiri
Ford Kuga Tampon Tamiri
Ford Kuga Kaporta Tamiri
Honda  Kaporta Boya
Honda Civic Tampon Tamiri
Honda Civic Kaporta Boya
Honda Civic Boyasız Göçük Düzeltme
Hyundai i20 Tampon Tamiri
Hyundai i20 Kaporta Boya
Hyundai 120 Göçük Düzeltme
Hyundai i10 Kaporta Tamiri
Hyundai Tuscon Kaporta Tamiri
Kia Kaporta Boya Servisi
Kia Rio Kaporta Tamiri
Kia Rio Tampon Tamiri
Kia Ceed Kaporta Tamiri
Kia Ceed Tampon Tamiri
Kia Sportage Kaporta Boya
Kia Sportage Kaporta Tamiri
Mercedes Kaporta Boya
Mercedes Tampon Tamiri
Nissan Qashgai Kaporta Boya
Nissan Qashgai Tampon Tamiri
Peugeot 2008 Kaporta Tamiri
Peugeot 2008 Tampon Tamiri
Peugeot 3008 Kaporta Tamiri
Peugeot 3008 Tampon Tamiri
Peugeot 5008 Kaporta Tamiri
Peugeot 5008 Tampon Tamiri
Renault Symbol Kaporta Boya
Renault Symbol Tampon Tamiri
Renault Clio Kaporta Tamiri
Renault Clio Tampon Tamiri 
Renault Megane Kaporta Tamiri
Tofaş Şahin Kaporta Tamiri
Tofaş Kartal Kaporta Tamiri
Tofaş Serçe Kaporta Tamiri
Tofaş Doğan Kaporta Tamiri
Toyota Corolla Tampon Tamiri
Toyota Corolla Kaporta Tamiri
Volkswagen Polo Kaporta Tamiri
Volkswagen Polo Tampon Tamiri
Volkswagen Passat Kaporta Tamiri
Volkswagen Golf Kaporta Tamiri
Volkswagen Jetta Kaporta Tamiri
Skoda Octavia Kaporta Tamiri
Skoda Superb Kaporta Tamiri
Skoda Kodiaq Kaporta Tamiri