Ustası Burada
Ustası Burada

Uydu ve Çanak Anten Montaj Servisleri

Daha Fazla Göster

Uydu Sistemleri 

Uydu sinyallerini almak veya göndermek için kullanılan çanak antenler kişisel ihtiyaçlara göre çeşitli özellik ve çeşitli boyutlarda üretilmektedir. Uydu alıcıları; SD, Full HD uydu alıcısı modelleriyle beraber son yıllarda 4K uydu alıcısı çeşitleriyle de piyasada önemli bir yer almaktadır. Uydu alıcısı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta TKGS özelliğinin olmasıdır. TKGS(TÜRKSAT Kanal Güncelleme Sistemi) olan uydu alıcısı çeşitleri basit güncellemelerle kullanıcıya sade ve açık bir kullanım sunmaktadır.

Merkezi uydu sistemi için 2 adet uydu anteni binanın çatısına kurularak, sistem merkezi genellikle asansör dairesi gibi korunaklı bir bölgeye yerleştirilmektedir. Binaların çatılarında yapılan işlemler genellikle standarttır. Sistem merkezinden evlerinize çekilen uydu alıcısı kabloları genellikle binanın mimari ve alt yapı durumuna bakılarak farklı şekillerde yapılmaktadır. Merkezi uydu sistemi binanın dış cephesini ve çatısını yıpranmaktan kurtaran bir sistemdir. Ayrıca dairelere dijital uydu yayınlarından faydalanma fırsatı sunarak hizmet götürmekte ve maliyeti düşürmektedir. Dairelerin, ayrı olarak çanak anten taktırması yerine merkezi sistem kullanmak daha sağlıklı ve düşük maliyetli sonuçlar ortaya koymaktadır. Çeşitli elektronik marketlerde satışı yapılan merkezi uydu sistemi ve çanak anten modellerinden hangisinin daha uygun olduğuna karar veremeyenler için merkezi uydu sistemleri ve çanak anten ustalarının malzeme temini hizmeti bulunmaktadır

Uydu Servisi

Merkezi ve bireysel uydular dış etkenlere açık olduğundan arızalanma olasılıkları yapılarınızda kullandığınız bir çok elektronik cihazdan daha yüksektir. Özellikle çanak antenlerin hassas ayar sonucu çalışması cihazlarınızda çoğu zaman sinyal sorunu gibi problemler ile karşılaşmanıza neden olmaktadır. Ayrıca yapıların dışında bulunan uydu kablolalarının zamanla rüzgar, yağmur ve diğer dış etkenlerle deforme olması da aldığınız sinyal kalitesini önemli ölçüde düşürecektir. Çanak antenlerinizin montaj işlemleri özel cihazlarla yapıldığından mutlaka teknik servisten destek almanız gerekmektedir. Uydularınız da karşılacağınız bazı problemler şunlardır. 

Uydu montajı
Uydu kurulumu
Çanak anten ayarlama
Çanak anten kurulumu
Uydu tamiri
Merkezi sistem uydu tamiri
Uydu ayarlama
Uydu kablosu değişimi
Lnb tamir ve değişimi
Uydu çanak anten ayarı
Apartman uydu sistemi arızası
Uydu sinyal sorunu giderme

Adresinize en yakın uydu servisinden alacağınız hizmetler sayesinde bütçenizden ve zamandan önemli ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz. ustasiburada.com üzerinden yapacağınız arama sonuçlarında dilediğiniz servis ve ustaya doğrudan ulaşabilir servis taleplerinizi saniyeler içinde iletebilirsiniz. 

Uydu Sistemleri Markaları

Günümüzde yeni nesl televizyonların dahili uydu alıcıları bulunsa da bir çok kullanıcı harici uydu alıcıları kullanmaya devam etmektedir. Dahili uydu alıcınız olsa dahi bu uydu alıcınızın bağlı olduğu sistemler için de servis hizmeti almanız kaçınılmazdır. Özellikle merkezi sistem ile çalışan uydu sistemlerinde birden fazla konutun ayna anda bağlantı sağladığı dağıtıcı switch cihazların bakım ve tamiri önem arzetmektedir. Bu sebeple bir çok kullanıcı uydu servisi aramalarında marka destekli servis arayışında bulunmaktadır. Ülkemizde hizmet veren ve teknik servislerin destek sağladığı önde gelen uydu sistemleri markaları ise aşağıdaki gibidir. 

Amstrad Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
Arçelik Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
Atlanta Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
Beko Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
GoldMaster Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
Hiremco Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
Humax Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
Next&Nextstar Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
Pionner Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
Premier Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
Ramsat Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
RedlineUydu Alıcısı ve Çanak Anten
ShowmaxUydu Alıcısı ve Çanak Anten
Sony Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
Spy Box Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
Sunny Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
Toshiba Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
Vestel Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
Yumatu Uydu Alıcısı ve Çanak Anten
D Smart 
Digiturk 

Bu işlemlerde bölgenize hizmet veren ve servis desteği açısından size en yakın lokasyonda bulunan işletme ve ustalar size zaman açısından da avantaj sağlamaktadır. Ustasiburada.com’da adresinize en yakın profilleri filtreleyerek görüntüleyebilir, sayfa içeriklerini inceleyebilir, hizmet alan kullanıcıların puanlamaları ile güvenilir servis hizmetine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.