Ustası Burada
Ustası Burada

Çilingir Ustaları

Daha Fazla Göster

Tüm Şehirler / Çilingir

Çilingir Ustaları Yorumları

VG
Vefa girgin
10.10.2022 - 12:04
Selamlar aracımın kaybolan anahtarını yaptırdım yolda kalmaktan kurtardığınız için teşekkür ediyorum uzman anahtar ekibine teşekkür ediyorum
CA
Canan akdağ
27.06.2022 - 19:35
Güler yüzlü kaliteli çözüm odaklı hizmet uygun fiyat hızlı hizmet Fikret beye çok teşekkür ederim herkese tavsiye ederim
EA
Emre adiguzel
27.06.2022 - 15:59
On numara iş yapiyolar. tavsiye ederim kaliteli işçilik güzel karakterli personeller.
BK
Burak kara
27.06.2022 - 12:55
Arabamın yedek anahtarını yaptırdım kaliteli uygun ve hızlı bir işçilik oldu ellerinize sağlık herkese tavsiye ederim.
R
ramazanhakan
27.06.2022 - 12:31
ustamizda bu isi yapiyo allah razi olsun esnafligi 10 numara tesekurler Hüseyin bey ve ciragi ertugrul kardesim hayirli isler.
Y
Yüksel
27.06.2022 - 12:06
golf aracımın anahtarını yaptırmak için defalarca araştırdım yaptırdım ama hep bir sıkıntı çıktı. son olarak size ulaşabildim işiniz ve emeğiniz için daha iyisini dilerim.. Anahtar gayet güzel uyuştu teşekkürlerrrrr....
R
Rasim
16.06.2022 - 14:04
İsinin ehli Hızlı pratik güvenilir çilingir tesekkurler uzman çilingir
EA
Ertuğrul Arslan
16.06.2022 - 12:44
Yeni aldığım aracıma yedek anahtar yaptırdım çok güzel bir iş çıkardığınız teşekkür ederim tüm tanıdıklarıma tavsiye edicem iyi çalışmalar :)
AE
Ahmet eymen
06.05.2022 - 20:58
Bu ustaya on üzerinden on veririm mükembel işcilik gerçek esnaf herşey için teşekürler elinize saglik bundan sonra her tanıdıgımı size yönlendirecem
EY
Emine yılmaz
14.04.2022 - 18:12
Güleryüzlü hızlı ekonomik çilingir hizmeti teşekkürler. Kapıda kalmaktan korkmayın anında hizmet veriyor
OY
Orhan Yıldırım
04.04.2022 - 13:39
Teşekkürler hizli servisUsta bu isi biliyor kapiya kesinlikle zarar gelmesi fiyatida uygundu
HS
Hacer sandıkcı
31.03.2022 - 19:13
Ocakta yemeğim vardı ve çok hızlı geldi. İşimi halletti. Herşey için teşekkürler

En Yakın Çilingir

Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan çilingir ve anahtarcılık mesleği kilit sistemleri keşfedildiğinden bu yana insanların hizmet satın alma ihtiyacı duydukları önemli meslek grupları arasında yerini korumaktadır. Kilit mekanizmalarının ilk keşfedildiği yıllarda hammaddesi demir olan anahtar ve kilit sistemleri demirci ustaları tarafından üretilmekte ve son kullanıcıya bizzat demirci ustaları tarafından sunulmaktaydı. Ayrıca kilit ve anahtar değişimi, tamiri ve maymuncuk ile kilit açma olarak tabir edilen çilingirlik hizmetlerinin tümü yerel bazda bu meslek erbapları tarafından verilmekteydi.

Zaman içerisinde kilit ve anahtar sistemlerine duyulan ihtiyacın artması, bu sistemleri geliştiren yeni teknolojilerin üretilmesi ve kapı kilidi haricinde kasa kilidi gibi yeni ihtiyaçların karşılanması için seri üretime geçildi. Bu nedenle çilingir ve anahtar ustaları üretici konumundan ürünlerin satıcısı ve hizmet sağlayıcısı konuma geçmiş oldular.

Peki günümüzde ve ülkemizde çilingir ve anahtar ustaları hangi hizmetleri sunuyorlar?

İlk akla gelen tanımlama “anahtarını unuttuğu ya da kaybettiği için evinin ya da işyerinin kapısında kalan mülk sahipleri ve kiracılarına maymuncuk kullanarak kapalı kalmış kapılarını açmak ve kahramanca zor durumda kalmış semt halkının sorununu dakikalar içinde çözmek” şeklinde oluyor. Daha çok semt ve mahalle bazında ihtiyaç sahibi müşterilerine bir telefon kadar yakında olmayı ve dakikalar içinde ulaşmayı hedefleyen en yakın çilingir ve anahtar ustaları çilingirlik hizmeti dışında kilit takma, kilit değişimi, anahtar çoğaltma, kasa kilit sistemleri kurma gibi güvenliğimiz için son derece önemli olan hizmetler de sunmaktadır.

Çilingir Dükkanı Nasıl Açılır?

Çilingir ve anahtar ustaları hakkında çoğu kişinin bilmediği önemli bir detay bulunmaktadır. Ülkemizde çilingir dükkanı açmak ve çilingirlik hizmeti vermek için bu işi yapacak meslek erbabının ilgili meslek kurslarına gitmesi ve çilingirlik belgesi alması 3308 sayılı kanun ile düzenlenmiş bir zorunluluktur. Bu uygulamanın maksadı güvenliğimiz için son derece önemli olan çilingirlik mesleğini yetki belgesi olmayan insanların kötüye kullanarak yapmasını engellemektir. Siz de yetki belgesi olmayan çilingir ve anahtar ustalarına kapı açtırmanın güvenliğinizi tehlikeye sokacağını unutmayın…

Çilingir Hizmeti

Çilingir hizmeti 7 gün 24 saat çalışma esasına dayanan, yetki belgeli, hızlı ve güvenlik açısından tüm kriterleri karşılayabilmesi açısından bir çok kriteri bir arada bulundurmaktadır. Müşteriler için en önemli unsur zamandır. Kapıda kalan bir müşterinin çağrısına en hızlı şekilde cevap vermek alacağınız hizmetin ilk adımıdır. Müşteriyi ilk etapta telefonda doğru bilgilendirmek ve söz verilen süre içinde adreste olmak alacağınız hizmetin kalitesini belirleyen ilk unsurlardır. Adrese ulaşan çilingirin doğru ekipmanlarla müdahalesi ve özenli işçiliği kapıda hasar meydana gelmesini önleyecektir. Konutlar için verilen çilingir hizmetlerinin yanı sıra günümüzde çilingir ustalarından farklı alanlarda da hizmet alınabilmektedir. Ayrıca kilit ile ilgili tüm yedek parçaların temini ve kapı, kepenk ürünlerin sağlıklı çalışabilmesi de yine çilingirlik hizmetleri kapsamında değerlendirilebilir. Sitemiz üzerinde çilingir arayışında bulunan müşterilerin sıklıkla yaptığı bazı arama sonuçları aşağıdaki gibidir. 

Kapı Kilidi Değiştirme
Çelik Kapı Kilidi Değiştirme
Anahtar Çoğaltma Hizmeti
Anahtar Kopyalama
Kumanda Kopyalama

Siz de almak istediğiniz hizmetin üzerine tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilir; şehrinizi filtreledikten sonra adresinize en yakın çilingir servisine saniyeler için de günün her saati ulaşabilirsiniz. 

Kapı Açma

Hepimizin muhakkak en az bir kere başına gelen olay anahtarın evde unutulmasıdır. Kapının iç tarafında yada herhangi bir yerde unutulan anahtarlar sebebi ile özellikle geç saatlerde acil çilingir ihtiyacı duyabiliyoruz. Yada çeşitli sebeplerle kapımızı açtığımız esnada anahtarımızın kilidin içinde kırılması sonucu çaresiz kalabiliyoruz. Bu ve buna benzer durumlarda güvenebileceğimiz bir çilingirden kapı açma hizmeti almak da kaçınılmaz oluyor. Burada önemli olan kapınızın yada kilidinizin hasar almaması. Çünkü bazı durumlara yetkin olmayan kişilerin müdahalesi sonucunda kapı ve kilitlerinizde büyük hasar maliyetleri ile karşılabilirsiniz. 

Çilingir ustası adresinize ilk ulaştığında hemen kapı açma işlemine başlamayacaktır. Öncelikle açtırmak istediğiniz kapının size ait olduğunu ispat etmek durumundasınız. Adınıza kayıtlı bir fatura yada evin ikametgahınızda olduğuna dair başka bir belge ibraz etmelisiniz. Çilingir ustalarının eğitimlerinde üzerinde sıklıkla durulan bu konu ihmal edilirse telafisi zor hukuksal bir sürece meydan verilebilir. 

Kapınız kilitli ve siz de anahtarı kaybetmişseniz artık o kilide veda etmeniz gerekmektedir. Çilingir ustası kapınıza zarar vermeden kapınızı açacaktır ancak kapınız için artık yeni bir kilide ihtiyaç vardır. Bu konuda da adresinize gelen çilingir ustasına daha önce bu bilgiyi paylaştıysanız yedek bir kilit sistemini kapınıza monte edecektir. Kapınız kilitli değil ise kapı açma işlemi, işinin ustası bir çilingir için oldukça basittir. Kapınız ve kilidinize zarar vermeden en kısa sürede işlem tamamlanacaktır. 

Kapı açma işlemini kişilerin kendi başlarına yapmak istemesi anlaşılabilir bir durumdur. Kapınız kilitli değilse ve anahtarı da arkasında unutmadıysanız banka kartı gibi bir malzeme ile kapıyı açmak isteyebilirsiniz. Eğer kilitli olmayan kapınızı bir banka kartı ile açabiliyorsanız kapınızı açtıktan sonra yapacağınız ilk iş o kapıyı değiştmek olmalıdır. Güvenli bir çelik kapı tercihi yaptıysanız ve kapıda kaldıysanız size bu konuda yardımcı olabilecek tek adres yetki belgeli bir çilinigir ustasıdır.

Anahtar Kopyalama

Günümüzde gelişmiş makineler sayesinde saniyeler içinde yapılabilen bir işlemdir. Çilingilerin tamamında bu hizmeti alabilirsiniz. Konut anahtarlarında çoğaltma işlemi genelde dış kapılar için tercih edilir. Ailenizin her bir ferdine bir anahtar yaptırmak için sadece bir kaç dakikanızı ayırmak ve yetki belgeli bir çilingir servisine uğramak yeterlidir. Anahtar kopyalama makinelerinin çeşitlenmesi sayesinde artık bazı çiligir ustaları adresiniz de dahi çoğaltma işlemi yapabilmektedir. Boş bir anahtar makinenin parçasına yerleştirilirken kopyalatmak istediğiniz anahtar da makinenin diğer bölümüne yerleştirilir. Makine orjinal anahtardan aldığı görüntüyü kesme bıçağı ile ham anahtar üzerinde işleyerek yedek anahtarı oluşturmuş olur. Anahtar kopyalama yada anahtar çoğaltma işlemi kolay bir işlem olması sebebi ile maliyet açısından da bütçenizi sarsmayacaktır. 

Kasa Açma

Kasa denince hepimizin aklına ilk gelen görüntü geniş bir anahtar deliği bulunan, üzerinde kilit mekanizmasının açılmasını sağlayacak yuvarlak yada parçalı bir aparatı bulunan kasa tipleri oluyor. Daha çok ticarethaneler de görmeye alıştığımız kasalar artık günlük hayatımızın her noktasında ve özellikle bireysel kullanımlar da karşımıza çıkmaktadır. Konutlarda duvar içlerine monte edilen kasalar, alışveriş merkezlerinde yada yolcu terminallerinde kullanılan emanet kasaları, ofislerde tercih edilen evrak kasaları, otellerde kullanılan resepsiyon kasaları gibi kasa çeşitleri de hemen hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. Bu kasa tiplerinde kasa açma servis ihtiyacı duyabilir yada kasa kilit yada anahtarları ile ilgili çilingir hizmetleri almak isteyebilirsiniz. Kasalar gelişen teknoloji ile birlikte daha güvenli bir hal alırken kullanılan elektronik sistemlerde bazen servis ihtiyacı doğabilir. Parmak izli kasalar yada şifreli kasa tiplerinin tamirinde de adresinize en yakın çilingir servisinden destek alabilirsiniz. 

Kapı Kilit Değişim ve Tamiri

Çelik kapılar, iç oda kapıları, balkon kapılarında sıklıkla yaşadığımız sorunların başında kilit arızaları gelmektedir. Ya da güvenlik konusunda tereddüt yaşadığınızda kapı kilit değişimi isteyebilirsiniz. Kapılarınız tam kapanmıyor yada kendi kendine açılıyor olabilir.  Bu yaşadığınız durumlarda yetki belgeli bir çilingir servisinden destek alabilirsiniz. Kapıların modeline ve yapısına göre kilitlerde çeşitlenmektedir.

Topuzlu Kapı Kilidi Tamiri ve Değişimi
Çelik Kapı Kilidi Tamir ve Değişimi
Barelli Kapı Kilidi Tamiri ve Değişimi
Tuzaklı Kapı Kilidi Tamiri ve Değişimi
Gömme Kilit Tamir ve Değişimi
Tirajlı Kilit Tamir ve Değişimi
İspanyolet Tamiri ve Değişimi
Demir Kapı Kilit Tamiri ve Değişimi
Apartman Kapısı Kilit Tamiri ve Değişimi
Cam Kilit Tamiri ve Değişimi
Çekmece Kilit Tamiri ve Değişimi
Pvc Kapı Kilidi Tamiri ve Değişimi
Pano Kilit Tamiri ve Değişimi
Sandık Kilit Tamiri ve Değişimi 

Kullanım alanı ve teknik özelliklerine göre ayrılan bazı kilit çeşitleridir. Ülkemiz de yerli üretim ve ithal çok sayıda kilit markası faaliyet göstermektedir. Hemen hemen her çilingir de bulabileceğiniz bazı kilit markalarını sizler için derledik. 

Abus Kilit
CISA Kilit
DAF Kilit
Desi Alarm ve Kilit
İTO Kilit
Kale Kilit 
Mul-T-Lock Kilit
Yale Kilit

Tüm markalarda bütçenize en uygun kapı kilit değişim ve tamiri seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Kilit seçiminizi çilingir dükkanlarında yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Kısa bir vaktinizi ayırıp adresinize en yakın çilingir dükkanına uğrayıp kullanmak istediğini kapı çeşidinizi çilingir ustasına iletebilir ve size göre en uygun önereceği kilit markasını ve çeşidini seçebilirsiniz. 

Türkiye’nin en geniş çilingir ve anahtar ustası ağına sahip UstasıBurada üzerinden bir tıkla size en yakın ve en hızlı çilingir hizmetine ulaşmanız artık çok kolay! Tamamı yetki belgesine sahip ve işinde uzman ustalara 7/24 telefonla ulaşabilir, fiyat alabilir ve hizmet satın alabilirsiniz...