Hilal Anahtar 7/24 Yunus Akdemir
Adil Anahtar Adil Şimşek
Kocaeli Çilingir & Anahtar 7/24 Erhan Yeşerenoğlu
Sertaç Çilingir Sertaç Çamur
2 Yorum10Puan
Tekbir Anahtar ve Çilingir Turan Süzkesen
1 Yorum10Puan
Has Çilingir Hasan Sucu
Detay Çilingir ve Anahtarcı Okan Mert
1 Yorum10Puan
Kalem Anahtar 7/24 Hakkı Elmacı
Aycan Anahtar Bora Pişer
3 Yorum10Puan
Bakan Çilingir ve Oto Anahtar Erol Bakan
4 Yorum9.5Puan
Kısmet Oto Anahtar Ömer Kuş
Anahtarcı Ahmet Usta Ahmet Tuğlu
Özel İş Anahtar Anahtarcı Murat Murat Özbakır
Uğur Anahtar (Çekmeköy 7/24) İlhan Kandemir
Sağlamer Çilingir Soner Sağlamer
1 Yorum10Puan
Bahar Çilingir ve Anahtar Tuncay Yahşi
1 Yorum10Puan
Gez Anahtar Abdülkadir Ateş
Afyon Çilingir Kurtuluş Anahtar Mustafa Bey
Bağcılar En Yakın 7/24 Nöbetçi Çilingir Murat Gök
Yok Yok Anahtar Erhan Bey

Filtreler

  • Çilingir / Oto Anahtar

İl / İlçe / Semt Ara

Kelime İle Ara

En İyi 10 Çilingir ve Oto Kilit Anahtar

Türkiye’nin en geniş çilingir ve anahtar ustası ağına sahip UstasıBurada üzerinden bir tıkla size en yakın ve en hızlı çilingir hizmetine ulaşmanız artık çok kolay! Tamamı yetki belgesine sahip ve işinde uzman ustalarımıza hizmet ücreti ödemeden 7/24 telefonla ulaşabilir, fiyat alabilir ve hizmet satın alabilirsiniz...

Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan çilingir ve anahtarcılık mesleği kilit sistemleri keşfedildiğinden bu yana insanların hizmet satın alma ihtiyacı duydukları önemli meslek grupları arasında yerini korumaktadır. Kilit mekanizmalarının ilk keşfedildiği yıllarda hammaddesi demir olan anahtar ve kilit sistemleri demirci ustaları tarafından üretilmekte ve son kullanıcıya bizzat demirci ustaları tarafından sunulmaktaydı. Ayrıca kilit ve anahtar değişimi, tamiri ve maymuncuk ile kilit açma olarak tabir edilen çilingirlik hizmetlerinin tümü yerel bazda bu meslek erbapları tarafından verilmekteydi.

Zaman içerisinde kilit ve anahtar sistemlerine duyulan ihtiyacın artması, bu sistemleri geliştiren yeni teknolojilerin üretilmesi ve kapı kilidi haricinde kasa kilidi, oto kilidi gibi yeni ihtiyaçların karşılanması için seri üretime geçildi. Bu nedenle çilingir ve anahtar ustaları üretici konumundan ürünlerin satıcısı ve hizmet sağlayıcısı konuma geçmiş oldular.

Peki günümüzde ve ülkemizde çilingir ve anahtar ustaları hangi hizmetleri sunuyorlar?

İlk akla gelen tanımlama “anahtarını unuttuğu ya da kaybettiği için evinin ya da işyerinin kapısında kalan mülk sahipleri ve kiracılarına maymuncuk kullanarak kapalı kalmış kapılarını açmak ve kahramanca zor durumda kalmış semt halkının sorununu dakikalar içinde çözmek” şeklinde oluyor. Daha çok semt ve mahalle bazında ihtiyaç sahibi müşterilerine bir telefon kadar yakında olmayı ve dakikalar içinde ulaşmayı hedefleyen çilingir ve anahtar ustaları çilingirlik hizmeti dışında kilit takma, kilit değişimi, anahtar çoğaltma, kasa kilit sistemleri kurma, oto kilit sistemleri kurma gibi güvenliğimiz için son derece önemli olan hizmetler de sunmaktadır.

Çilingir ve anahtar ustaları hakkında çoğu kişinin bilmediği önemli bir detay bulunmaktadır. Ülkemizde çilingir dükkanı açmak ve çilingirlik hizmeti vermek için bu işi yapacak meslek erbabının ilgili meslek kurslarına gitmesi ve çilingirlik belgesi alması 3308 sayılı kanun ile düzenlenmiş bir zorunluluktur. Bu uygulamanın maksadı güvenliğimiz için son derece önemli olan çilingirlik mesleğini yetki belgesi olmayan insanların kötüye kullanarak yapmasını engellemektir. Siz de yetki belgesi olmayan çilingir ve anahtar ustalarına kapı açtırmanın güvenliğinizi tehlikeye sokacağını unutmayın…

Faydalı Yorumlar