En İyi 10 Demir Doğrama

Demir Doğrama Ustaları için en fazla içerik UstasıBurada’da. Yorumları okuyarak binlerce demir doğrama ustası arasından En İyi 10 Demir Doğrama Ustası seçeneğini hemen bulabilir, demir doğrama ustalarını ücretsiz çağrı hatlarından arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Geçmiş günümüze ulaşan ve bir sanat dalı olarak görülen demir doğrama aynı zamanda ferforje olarak adlandırılmaktadır. Demir doğrama işleri genellikle el işi veya makineler yardımıyla yapılmaktadır. Dekoratif amaçlı kullanan demir doğramalar diğer adıyla ferforjeler sağlam yapılı, standart şekilli veya özel tasarımlardan oluşmaktadır. Ferforjeler sağlam bir yapıya sahip oldukları için korkuluk olarak tercih edilmektedir. Duvar, merdiven, yatak, çit, bank, kapı gibi kullanım alanlarına sahip ferforjeler temizliği kolay ürünlerdir ve ev içerisinde dekoratif olarak kullanıma uygundur. Sanayi tesislerinde, raf sistemlerinde, fuar stantlarında kullanılan demir doğrama ürünleri çatı sistemlerinde, çit sistemleri ve asma kat uygulanan mekânlarda maliyet açısından avantaj sağlamakta ve mekâna uyumluluk sağlayarak estetik bir görüntü elde etmenizi sağlamaktadır. Her türlü hava şartlarına direnci yüksek olan ferforjeler olası bir hasar durumunda boyama işlemi yapılabilir yapıdadırlar. Boya kalitesine göre aşınma gösteren ürünlerin kaliteli malzeme tercihi yapıldığı sürece kullanım ömrü uzundur.

Demir doğrama mesleğiyle uğraşan kişiler çoğunlukla çekirdekten yetişme ustalardan oluşmaktadırlar. Demir doğrama alanında parmaklık yapımı, korkuluk imalatı, ferforje imalatı ve montajı, merdiven korkuluk yapımı, bahçe ve balkon korkuluk, pencere korkuluğu, demir doğrama ve demir kapı, küpeşte, çelik çatı yapımı, yangın merdiveni yapımı, duvar üstü korkuluk, çelik kapı emniyet korkuluğu, demir bahçe kapısı, Fransız balkon korkuluğu, merdiven küpeştesi, apartman giriş kapısı, çelik asma tavan yapımı yapan Demir doğrama ustalarının geçmişe yönelik tecrübesi ve bilgi birikimi yapılacak iş açısından fazlasıyla önem taşımaktadır. Ferforje ustaları işin her aşamasında kullandığı malzemeleri iyi tanımalı ve isteklerinize cevap verebilecek yeteneğe sahip olmalıdır.

Türkiye’nin tüm illerinden binlerce Demir Doğrama Ustasını sizler için bir araya getirdik. En kaliteli demir doğrama hizmetini uygun fiyatlara alabileceğiniz binlerce demir doğrama ustaları UstasıBurada’da. Peki, siz neredesiniz?

Faydalı Yorumlar

 • Sevinç Ticaret Memiş Sevinç

  Gayet garantili işleri var İşinin arkasında duran bir kişi Başkaları gibi işı yapıp kaçmıyor

 • Ferhan Akkaya Ferhan Akkaya

  Bu usta pardon dolandırıcı kaporayı hesabına yatırdıktan sonra telefon rehberindeki herkesi engelliyor. Yani sadece yeni kurbanlar ararsa çalıyor ve kendisi birini ararsa. Bu arada konuşmasını duysanız dünyanın en saygılı en uzman demir ustası. Yani nitelikli dolandırıcı.

 • İnanç Teknik Mutlu Yiğit

  Verdikleri hizmetler için çok teşekkür ederim. Kendilerine cam balkon yaptırdık ve çok beğendik. Balkonumuz çocuklar için daha güvenli bir hal aldı.

  Teşekkür ederim kardeşim, güle güle kullan.

 • Tarih Çelik Çatı İzolasyon Murat Tarih

  Oldukça memnun kaldık, güler yüzlü ve titiz çalışıyorlar. Bizi her daim memnun ettiler. İşlerinde başarılar dileriz ve her müşteriye tavsiye ederiz. Bursa'da çatı denilince Murat Tarih ustayı tek geçiyoruz.

 • Arslan Metal Mimari Yapı Tasarımı Ekrem Arslan

  Ekrem Usta'yla yaklaşık 2 hafta önce kapı için ferforje işinde anlaştık. Gelip yaptı. Ufak bir değişiklik için aradım, sağ olsun aynı gün gelip değişikliği yaptı. İşinin arkasında durulduğu ve kaliteli hizmet sunduğu için teşekkürler.

 • Emir Yapı İç Mimari Ve Dekorasyon Zülküf Kök

  Çatı izolasyonu ve komple ev tadilatı yaptırdım. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Verilen gün öncesi teslim edildi. Ekip çalışması iyi yapıldı. Herkese tavsiye ederim.

Tarih Çelik Çatı İzolasyon Murat Tarih
6 Yorum10Puan
Bayramoğlu Yapı Alüminyum Pvc Demir Doğrama Osman Bayram
İnanç Teknik Mutlu Yiğit
5 Yorum10Puan
Kuzey Metal Yapı İnş. ve Gıda San Ltd Şti Şaban Yazı
Korkmazlar Çelik Vedat Korkmaz
FEB Mühendislik Kadir Köse
Tarık Atçı
Arslan Metal Mimari Yapı Tasarımı Ekrem Arslan
1 Yorum10Puan
Faruk Çelik
Marka Metal Mehmet Kizir
Waz Çelik Hakan Yılmaz
Sevinç Ticaret Memiş Sevinç
1 Yorum9.0Puan
Ezel Demir Doğrama Murat Ateş
Rıza Yapı Metal Bahadır Sayınlı
White Yapı & Dekor Ali Küçük
Vuraner Demir Doğrama Yücel Vuraner
Emir Yapı İç Mimari Ve Dekorasyon Zülküf Kök
6 Yorum10Puan
Özlem Yapısan Cihat Türk
Ferhan Akkaya
2 Yorum5.5Puan
Boğaziçi Alüminyum Ahmet Yıldırım