Ustası Burada
Ustası Burada

İzmir Boya Ustaları Ustaları

İzmir Tüm İlçeler Boya Badana / Boyacı

İzmir Boya Ustaları Ustaları Yorumları

GB
Gamze biriglu
12.08.2022 - 16:13
İyi günler herkese bu ustalar çok temiz ve dürüst bir firma işçilik mükemmel çok memnunum tavsiye ederim teşekkür ederim Yusuf usta.
OB
Olcay beyor
16.06.2022 - 15:29
Iyi günler İşçilikleri çok güzel işini hakkıyla yapıyor tavsiye ediyorum
UE
Ulfet Erlule
30.05.2022 - 20:38
Çok güzel yaptı beni hiç ozmedi her dedimi yaptı islar disinde başka islar çikti hiç sürat asmaden yaptı çok iyi bi usta çok tavsiye ediyorum
Yusuf
Yusuf
30.05.2022 - 18:09
Teşekkür ederim Yusuf bey Bizim evimiz yaptı eli temiz ve hızlı ben çok memnunum tavsiye ediyorum iyi günler
CA
Ceyhun akkuşoglu
17.04.2022 - 17:34
Boyacı yusufa çok teşekürederimİlk defa böyle hızlı temiz titiz Bir boyacıya denk geldimYaptığı işi layıkıyla yapan boyacıÇok teşekürler yusuf kardeş
İA
İrfan akkus
15.04.2022 - 14:48
Iyi gunlar Mükemmel bir işçilik temiz dikkatli ve başarılı memnun kaldım tavsiye ediyorum
MC
Mahmud celik
25.08.2021 - 13:46
İyi gunlar bizim evim tadilati yapti çok tesekkur ederim guzel iscilik yaptilar tavsiye ediyorum

İzmir Ev Boyama, Boyacı Ustası, Badana, Kapı, Duvar, Banyo ve Mutfak Boyama Ev Boyama, Boyacı Ustası, Badana, Kapı, Duvar, Banyo ve Mutfak Boyama

İzmir, Türkiye'nin üçüncü büyük tarihinin yanı sıra, Ege'nin muhteşem bir seyrine sahiptir. İzmir'de yaşayanlar, şehrin sıcak iklimini ve güzel plajlarını seviyorlar. Ancak zaman içinde evleriniz ve ofisleriniz eski pırıltısını kaybedebilir. Boya ve badana, mekanlarınızı canlandırmanın harika bir yolu.

İzmir'de profesyonel boya ve badana hizmetleri almak, yaşam kalitenizi arttırmanın kesinlikle değerli bir yoludur. Yeni bir boya veya badana, mekanlarınıza ferahlık hissi verir. Aynı zamanda duvarlarınızı kirlenmeye ve aşınmaya karşı korur. Boya ve badana ayrıca evinizin değerini de arttırır, böylece gelecekte piyasada istediğinizde daha yüksek bir satış fiyatı talebinde bulunabilirsiniz.

Kaliteli bir boya veya badana işleminden sonra, İzmir'deki eviniz veya iş yeriniz tamamen yenilenecek! Mekanlarınız pırıl pırıl olacak ve siz uzun yıllar boyunca keyif alacağınız.

İzmir'de Sıkça Sorulan Boya Badana Soruları

İzmir'de evini boyatmak isteyenlerin sıklıkla merak ettiği bazı konular bulunmaktadır. Bu şekilde aktarım yaparak, boyama sürecini verimli bir şekilde gerçekleştirmeye daha yardımcı olacaktır.

İzmir'de ev boyanırken nelere dikkat edilmeli?

 • Duvarların temizliğine önem verilmeli. Toz, kir, yağ vb. tamamen temizlenmeli.
 • Boya öncesi duvar çatlakları tespit parçaları onarılmalıdır.
 • Uygun boya seçimi yapılmalı. Duvar tipine göre su bazlı veya solvent bazlı boya tercih edilmelidir.
 • Ortam sıcaklığına dikkat edilmesi, aşırı sıcakta boya yapılmaması gerekir.
 • Boya katmanları arasında yeterli kuruma süresi bırakılmalıdır.
 • Ustaya işi teslim ederken daha önceki referansları kontrol edilir.

İzmir'de boya işleri için hangi zamanlar uygundur?

 • Kış ayları ideal zamanlardır. Kapalı ortamın varlığı nedeniyle boyanın kuruması hızlanır ve boya toz olmaz.
 • İlkbahar sonları ve sonbahar başları da boyama için uygundur. Aşırı sıcaklarda boya hızlı kurur.
 • Yaz aylarında aşırı nem ve sıcaklık boyasının kurumasını yavaşlatır. Ancak gerekirse yazın da sabah erken saatlerde boyama yapılabilir.

İzmir'de ev boyamanın maliyeti genellikle ne kadardır?

 • Daire büyüklüğüne göre değişmekle birlikte, ortalama 70-100 m2'lik bir daire için İzmir genelinde 8.000-10.000 TL arası bir maliyet söz konusudur.
 • Kullanılacak boya kalitesi, boyanın yapılacak duvar miktarı, katman sayıları gibi unsurlar fiyatları etkiler.
 • Kesin fiyat için boyacı ustaları ile görüşebilirsiniz.

İzmir'de boyama hizmetinin sorunsuz bir şekilde sürdürülmesi için dikkat edilmesi, maliyet kontrolü yapılması önerilir. Uygun zamanlama ve doğru usta seçimi başarıyı etkiler.

İzmir'de Kaliteli Boya Badana Hizmeti Veren Firmalar

İzmir'de boya ve badana işleri için kaliteli hizmet almak isteyenler için bazı firmalar öne çıkıyor. Bu firmalar uzun yıllardır hizmet veren, uzman personel ve yüksek müşteri memnuniyet oranları ile dikkat çekiyor.

 • Yusuf Demir Buca Alçı Boya Ustası - İzmir'de uzun yıllardır hizmetlerine devam eden Yusuf Demir profesyonel boya birimleriyle birlikte kaliteli hizmet sunuyor. Kullandıkları boya malzemeleri yüksek kaliteli ve sağlıklıdır. Müşterilerden gelen onlarca olumlu yorum mevcut.

 • Yaprak Dekor - Sektörün önde gelen firmalarından Yaprak Boya, İzmir'de boya ve badana işlerinde sıklıkla tercih ediliyor. Uzman ekibiyle hızlı ve kaliteli iş çıkartıyor.

 • Ömer Genç - Uygun fiyatlar ve konusunda uzman ekibiyle İzmir'de popüler bir boya ustası. Özellikle uygun fiyatlara dikkat çekiyor.Hakkında birçok olumlu yorum bulunuyor. Kaliteli hizmet kullanımına özen gösteriyorlar.

Bu firmaların ve ustalar hem deneyimleri hem de müşteri yorumları ile İzmir'de kaliteli ve güvenilir boya hizmetinde mutlaka değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında yer alıyor.

Uygun Fiyatlı Boya Hizmetleri

İzmir'de uygun fiyata boya hizmeti almak isteyenler için birçok seçenek bulunmaktadır. Öncelikle boya işlemi için kullanılacak malzeme kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Ucuz fiyat, her zaman düşük kalite anlamına gelmiyor. İyi malzemeleri kullanan ve işleri düzgün yapan ustalar, makul fiyatlar talep edebilir.

İzmir'de ortalama bir dairenin boya işlemi için 10000-20000 TL ücretler talep edilebilir. Küçük dairelerde bu rakam daha aşağı çekilebilir. Elbette ki kullanılacak boya ve işçiliğin kalitesine göre fiyat değişkenliği görülecektir. Genel olarak iç cephe boyasında metrekare başına 80-100 TL arasında bir maliyet söz konusudur.

Boya işleminde fiyat değişikliğinin diğer bir sebebi de boya yapılacak yüzeyin durumudur. Eski boya tamamen çıkarılıp yüzeyden sıfırlanacaksa, maliyet artacaktır. Ancak yüzey düzgünse, doğrudan boyanabilir ve bu da maliyeti düşürecektir.

Sonuç olarak İzmir'de hem uygun fiyata hem de kaliteli boya hizmeti almak mümkündür.

Boya İşlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boya yapmadan önce yüzeyin hazırlaması çok önemlidir. Duvarların temizliği ve eski boyanın tamamen çıkarılması gerekir. Bunun için duvar kağıdı, eski boya tabakaları, kir ve tozlar temizlenmelidir.

Boya öncesi duvar çatlakları ve açıklıklar tespit edilerek macunlanmalıdır. Zemin nemlendirilmeli ve tozlar vakumlanmalıdır. Ambalajından yeni önerilen ve sulandırılmış boyayı kullanın. Fırçanızı temiz tutun, sürekli yıkamayı ve kurumasını bekleyin.

Boya tabakaları arasında en az 2-4 saat bekleme süresi bırakılır. İnce katmanlar halinde boyayın, kalın katmanlar çatlama riski taşır. Boya tam olarak kuruduktan 24 saat sonra ikinci kat uygulanır.

Boyanın ardından maskeden oluşan artıklar ve lekeler sabunlu su ile temizlenir. Ortamı havalandırın ve kurumaya bırakın. Yeni duvarlara birkaç gün dokunmamaya özen gösterin.

Boya Türleri

İzmir'de boya işlerinde kullanılan boya türleri iç ve dış mekan boyaları olarak ayrılır.

İç Mekan Boyaları

İç mekanlarda kullanılan boya çeşitleri şunlardır:

 • Plastik boya: Akrilik esaslıdır. İç cephelere uygulanır. Kokusuzdur ve kuruması hızlıdır.

 • Sentetik boya: Selülozik esaslıdır. Beyazlatma özelliği bulunur. Mat ve parlak olmak üzere iki çeşidi vardır.

 • Silikat boya: Doğal mineraller içerir. Nefes alabilen yapıdadır. Kokusuzdur ve uzun ömürlüdür.

 • Kireç boya: Geleneksel kireç ve sıvanın karışımından oluşur. Doğal ve nefes alabilen bir yapıya sahiptir.

Plastik ve sentetik boya kolay uygulanır, hızlı kurur ve ekonomiktir. Silikat ve kireç boyası ise daha sağlıklı ve nefes alabilen bir yapı sunuyor, ancak uygulaması zor ve maliyeti yüksektir.

Dış Cephe Boyaları

Dış cepheler için kullanılan boyalar;

 • Astar boyalar: Mantolama sıvası üzerine astar olarak uygulanır.

 • Silikonlu dış cephe boyası: Yağmur, güneş, rutubet gibi dış etkenlere karşı dayanıklıdır.

 • Akrilik esaslı dış cephe boyası: Ekonomiktir ve kolay uygulanır.

 • Mozaik dış cephe boyası: Dekoratif görünüm sağlar. Renk ve doku seçenekleri çoktur.

Dış cephe boyalarında ve mozaik boyaların dayanıklılığı ancak maliyeti yüksektir. Akrilik esaslı boyalar ucuz ve kolay uygulanır ancak ömrü daha kısadır.

Boya Markaları

Türkiye'de en çok tercih edilen boya markalarının başında Filli Boya, Marshall Boya, Polisan Boya ve Jotun Boya bulunmaktadır.

Filli Boya Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünlerle öne çıkar. İç ve dış cephe boya çeşitleri oldukça geniştir. Filli Boya ayrıca su bazlı çevreci boyalar da üretmektedir.

Marshall Boya uzun ömürlü dış cephe boyalarıyla öne çıkıyor. Su bazlı iç cephe boyaları da bulunur. Marshall boya fiyatları biraz yüksek olsa da performansı yüksek bir markadır.

Polisan Boya , boya sektörünün güçlü markalarından biridir. Silikonlu dış cephe boyası, lateks iç cephe boyası gibi ürün çeşitleri mevcuttur. Uygun fiyat ve kalitesiyle tercih edilir.

Jotun Boya ise daha çok profesyonel kullanım için üretilmiş, kaliteli ve dayanıklı boyalardır. Jotun boya fiyatları diğer markalara göre biraz daha yüksektir. Ancak sunulan yüksek kaliteyle fiyat dengeler.

Boya alımında marka tercihi yaparken, kullanım amacına, bütçeye ve beklentilere göre ideal seçim yapmak gerekir.

İzmir Boya Ustalarına Hemen Ulaşın

Doğru boya firmalarını ve malzemelerini seçebilme, hem görsel açıdan hem de sağlık açısından büyük önem taşır.

Kaliteli boya işçiliği yapan bir firmayı yada ustayı seçme, hizmetin uzun ömürlü olmasını ve daha az sorunun çıkmasını sağlar.

Kullanılacak boyanın kaliteli olması gereklidir. Kalitesiz boyalar çabuk çözünebilir, yüzeyden köpükler  çıkıyorsa insan sağlığına zarar verebilir. Sağlığa zararlı VOC oranı düşük, çevreci boyalar tercih edilmelidir.

Sonuç olarak, İzmir'de evinizin veya iş yerinizin boyanması gerektiğnde hem işçilik hem de malzeme kalitesine dikkat edilmelidir. Böylece hem güzel bir görünüm elde edilir hem de olası sağlık sorunlarının önüne geçilmiş olur.